2018 QLD Senior Championships (Event Date: 16/03/2018)

Final Results

Generated on 27/03/2018 12:19 pm


*Open Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Petersen, Greta (F) Tallebudgera SLSC 6    
2 Innes, Courtney (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Eacott, Brooke (F) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Thornton, Kate (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Dohi, Hazuki (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Hagan, Tammy (F) Northcliffe SLSC 1    


*Open Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Forsyth, Elizabeth (F) Currumbin SLSC 6    
2 Brymer, Brittanny (F) Currumbin SLSC 5    
3 Masters, Bree (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Kay, Nicole (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Snell, Shannon (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 1    
7 James, Mali (F) Kurrawa SLSC 0    
8 London, Loren (F) Currumbin SLSC 0    


*Open Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > James, Mali (F)        
  > Kay, Nicole (F)        
  > Masters, Bree (F)        
  > Stickler, Taylor (F)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Brymer, Brittanny (F)        
  > Cummings, Ella (F)        
  > Fien, Olivia (F)        
  > Forsyth, Tarren (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Chetcuti, Sophia (F)        
  > Clarke, Isabella (F)        
  > Gleeson, Katie (F)        
  > Thompson, Cartia (F)        
4 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 3    
  > Jones, Bethany (F)        
  > Mullins, Paisley (F)        
  > Peck, Lily (F)        
  > Wootton-McDonald, Ivy (F)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Blake, Sidney (F)        
  > Lane, Chelsea (F)        
  > London, Loren (F)        
  > Noyes, Bridget (F)        
6 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 1    
  > Lefebvre, Mia (F)        
  > Pade, Emily (F)        
  > Slattery, Taylah (F)        
  > Slattery, Jessica (F)        


*Open Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Masters, Bree (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Kay, Nicole (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Forsyth, Elizabeth (F) Currumbin SLSC 4    
4 Fien, Olivia (F) Currumbin SLSC 3    
5 Brymer, Brittanny (F) Currumbin SLSC 2    
6 Forsyth, Tarren (F) Currumbin SLSC 1    


*Open Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
2 Northcliffe SLSC Team D Northcliffe SLSC 5    
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Flood, Naomi (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Burnett, Alyce (F)        
  > Massie, Brianna (F)        
4 Northcliffe SLSC Team E Northcliffe SLSC 3    
  > Duffy, Mackenzie (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Charles, Joanna (F)        
  > Laird, Georgia (F)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Hancock, Bonnie (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        


*Open Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Hancock, Courtney (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Rogers, Lana (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Dunn, Maddy (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Heiniger, Ela (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Mercer, Jordan (F) Noosa Heads SLSC 2    
6 Creedy, Rebecca (F) Kurrawa SLSC 1    


*Open Female *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Silva, Chloe (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Davies, Prue (F)        
  > Dowker, Maggie (F)        
  > Eddy, Rachel (F)        
  > Garner, Maia (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Mullins, Jennifer (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Rees, Imogen (F)        
4 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 3    
  > Carah, Madeline (F)        
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > Smiroldo, Alexandra (F)        
  > Taylor, Kate (F)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Bamforth, Nikki (F)        
  > McGrath, Sarah (F)        
  > Short, Summer (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Charles, Joanna (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Laird, Georgia (F)        
7 Tweed Heads Coolangatta SLSC Team A Tweed Heads Coolangatta SLSC 0    
  > Jones, Mariah (F)        
  > Jones, Leah (F)        
  > Pease, Kara (F)        
  > Rudland, Elizabeth (F)        


*Open Female *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Rogers, Lana (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Jones, Mariah (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 5    
3 Eddy, Rachel (F) Currumbin SLSC 4    
4 Nolan, Alexandra (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Heilbronn, Bianca (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Raymond, Tiarrn (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
7 Davies, Prue (F) Currumbin SLSC 0    
8 Mullins, Jennifer (F) Northcliffe SLSC 0    


*Open Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Harriet (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Nurthen, Karlee (F) Currumbin SLSC 5    
3 Hardstaff, Jayde (F) Currumbin SLSC 4    
4 Outram, Electra (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Dunn, Maddy (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Mercer, Jordan (F) Noosa Heads SLSC 1    


*Open Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Hardstaff, Jayde (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Mercer, Jordan (F)        
  > Outram, Electra (F)        
  > Rogers, Lana (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Britton, Alexandra (F)        
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Raymond, Tiarrn (F)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Mullins, Jennifer (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Rosato, Grace (F)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Heilbronn, Bianca (F)        
  > Robertson, Dana (F)        
7 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 0    
  > Carah, Madeline (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
8 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 0    
  > Henderson, Michaela (F)        
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        


*Open Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Higgison, Kirsty (F)        
  > Pugh, Abigail (F)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Dixon, Riley (F)        
  > Mercer, Jordan (F)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Davies, Prue (F)        
  > Searle, Chandler (F)        
7 Currumbin SLSC Team C Currumbin SLSC 0    
  > Canning, Nadine (F)        
  > Cox, Hayley (F)        
8 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 0    
  > Gillett, Chelsea (F)        
  > Lee, Cassie (F)        


*Open Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Krankits Northcliffe SLSC 6    
  > Clayphan, Rachel (F)        
  > Hamilton, Penelope (F)        
  > Kelly, Tara (F)        
  > Western, Sara (F)        
2 Currumbin SLSC Hunters Currumbin SLSC 5    
  > Gaffney, Michelle (F)        
  > Kelly, Genevieve (F)        
  > O'Keeffe, Sascha (F)        
  > Walker, Marianne (F)        
3 Tallebudgera SLSC Kaylews Tallebudgera SLSC 4    
  > Brockett, Kelissa (F)        
  > Morrison, Kirsty (F)        
  > Webber, Lisa (F)        
  > Wood, Nicola (F)        
4 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 3    
  > Bodger, Alanna (F)        
  > Buchanan, Elise (F)        
  > Davis, Jennifer (F)        
  > Jones, Morgana (F)        
5 Currumbin SLSC Sirens Currumbin SLSC 2    
  > Eaton, Philippa (F)        
  > Ethell, Heleena (F)        
  > McLeod, Megan (F)        
  > Psaltis, Haidee (F)        
  > Wright, Edwina (F)        


*Open Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pallister, Lani (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Hancock, Courtney (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Davies, Prue (F) Currumbin SLSC 4    
4 Rogers, Lana (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Nolan, Alexandra (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Heilbronn, Bianca (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*Open Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hancock, Bonnie (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Burnett, Alyce (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Massie, Brianna (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Ellis, Kristy (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Brown, Harriet (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Laird, Georgia (F) Northcliffe SLSC 1    


*Open Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Burnett, Alyce (F)        
  > Gilliman, Caitlin (F)        
  > Massie, Brianna (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Britton, Alexandra (F)        
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Raymond, Tiarrn (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Charles, Joanna (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
  > Laird, Georgia (F)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Brodhurst-Hill, Morgan (F)        
  > Canning, Nadine (F)        
  > Davies, Prue (F)        
  > Hardstaff, Jayde (F)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Cox, Hayley (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        


*Open Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Canning, Nadine (F)        
  > Davies, Prue (F)        
  > Eddy, Rachel (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Britton, Alexandra (F)        
  > Heiniger, Ela (F)        
  > Raymond, Tiarrn (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Conyngham, Nicole (F)        
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > Nolan, Alexandra (F)        
  > Smiroldo, Alexandra (F)        


*Open Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Brown, Harriet (F)        
  > Hancock, Courtney (F)        
  > Laird, Georgia (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Creedy, Rebecca (F)        
  > Hancock, Bonnie (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Charles, Joanna (F)        
  > Dunn, Maddy (F)        
  > Kreuter, Megan (F)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Davies, Prue (F)        
  > Nurthen, Karlee (F)        
  > Nurthen, Amy (F)        
6 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 1    
  > Mercer, Jordan (F)        
  > Outram, Electra (F)        
  > Rogers, Lana (F)        
7 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 0    
  > Burnett, Alyce (F)        
  > Gillett, Chelsea (F)        
  > Massie, Tiarnee (F)        
8 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 0    
  > Cox, Hayley (F)        
  > Eddy, Rachel (F)        
  > Hardstaff, Jayde (F)        


*Open Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Adams, Jack (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Lund, Jack (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Hagan, Patrick (M) Point Lookout SLSC 4    
4 Barrie, Shane (M) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Evans, Chris (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Jeffery, Damien (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Fukushima, Akito (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Brighton, William (M) Yamba SLSC Inc 0    


*Open Male *5 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Clements, Scott (M)        
  > Fry, Stephen (M)        
  > Gulson, Adam (M)        
  > Shields, David (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Gill, Benjamin (M)        
  > Grimshaw, Neil (M)        
  > Stephens, Phillip (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
  > Tinker, Michael (M)        


*Open Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Gough, Jason (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Gordon, Kieran (M) Currumbin SLSC 5    
3 Beale, Saxon (M) Anglesea SLSC 4    
4 Fisher, Euan (M) Mudjimba SLSC 3    
5 Cook, Dennis (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Caldow, Jordan (M) Currumbin SLSC 1    
7 McMahon, Brandon (M) Kurrawa SLSC 0    
8 Ross, Samuel (M) Kurrawa SLSC 0    


*Open Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Caldow, Jordan (M)        
  > Finch, Murdoch (M)        
  > Gordon, Kieran (M)        
  > Sanderson Milera, Tjimarri (M)        
2 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 5    
  > Cook, Dennis (M)        
  > Loughnan, Conor (M)        
  > Mispelhorn, Sam (M)        
  > Ross, Samuel (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Brown, James (M)        
  > Canner, James (M)        
  > Farrelly, Liam (M)        
  > Linton, Corey (M)        


*Open Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Sanderson Milera, Tjimarri (M) Currumbin SLSC 6    
2 Caldow, Jordan (M) Currumbin SLSC 5    
3 Loughnan, Conor (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Gordon, Kieran (M) Currumbin SLSC 3    
5 Mispelhorn, Sam (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Gough, Jason (M) Kurrawa SLSC 1    
7 Cook, Dennis (M) Kurrawa SLSC 0    


*Open Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Bowker, Daniel (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Collins, Jeremy (M)        
  > Wiseman, Jared (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Hill, Cory (M)        
  > Hynard, Mackenzie (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team D Alexandra Headland SLSC 2    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Prior, Jason (M)        
6 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 1    
  > Sloss, Dane (M)        
  > Wilkinson, Dane (M)        


*Open Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Alastair (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Poole, Matt (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Eckstein, Caine (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Eckstein, Shannon (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Bevilacqua, Matt (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Gray, Nathan (M) Surfers Paradise SLSC 1    


*Open Male *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Breetzke, Callum (M)        
  > Demopoulos, Stefaan (M)        
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Morrison, Kevin (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Davis, Matthew (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Chapman, Hamish (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Murfet, Simon (M)        
  > Simmons, Mitchell (M)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Gilling, Matthew (M)        
  > Marcroft, Noah (M)        
  > McMenamin, Jack (M)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Coombes, Steven (M)        
  > Kliese, Kalani (M)        
  > Marr, Jacob (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
  > Sanders, Callum (M)        
  > Webb, Kieran (M)        
7 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 0    
  > Jeffries, Beau (M)        
  > Petersen, Mawgan (M)        
  > Somerville, Jake (M)        
  > VAN KAMPEN, Brock (M)        


*Open Male *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Davis, Matthew (M) Currumbin SLSC 6    
2 Kenny, Jett (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Demopoulos, Stefaan (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Carberry, Ben (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Allan, Lucas (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Coombes, Steven (M) Maroochydore SLSC 1    
7 Leonard, Pierce (M) Southport SLSC (QLD) 0    
8 Carberry, Jack (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    


*Open Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Burrows, Rhys (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Fletcher, Corey (M) Currumbin SLSC 5    
3 Poole, Matt (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Hendy, Trevor (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Porter, James (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Erskine, Jayden (M) Currumbin SLSC 1    


*Open Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Fletcher, Corey (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > White, Hayden (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Cole, Cameron (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Murfet, Simon (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Poole, Matt (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
5 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 2    
  > Day, Alastair (M)        
  > Gray, Nathan (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Hynard, Mackenzie (M)        


*Open Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Maynard, Jackson (M)        
  > White, Hayden (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Poole, Matt (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Dale, Jake (M)        
  > Dews, Lincoln (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Cuff, Luke (M)        
  > Simmons, Mitchell (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 2    
  > Kenny, Jett (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team C Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Lyndon, Tanyn (M)        


*Open Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tallebudgera SLSC Mojitos Tallebudgera SLSC 6    
  > Hayward, Cain (M)        
  > McPhillips, Samuel (M)        
  > Philbrook, Seth (M)        
  > Robinson, Samuel (M)        
2 Currumbin SLSC Huscarls Currumbin SLSC 5    
  > Apanui, Robert (M)        
  > Fraser, Joseph (M)        
  > Peterson, Chad (M)        
  > Pyke, Andrew (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Mermaid Kennards Hire Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Struss, Hugo (M)        
  > Trusler, Michael (M)        
  > Winkler, Nicholas (M)        
  > Winkler, Alexander (M)        
4 Currumbin SLSC Raiders Currumbin SLSC 3    
  > Cruse, Daniel (M)        
  > Hamilton, Mactavish (M)        
  > Mills, Evan (M)        
  > O'Toole, Anthony (M)        
5 Kurrawa SLSC Killers Kurrawa SLSC 2    
  > Armitage, Drew (M)        
  > Frampton, Jacob (M)        
  > Price, Jackson (M)        
  > Ware, James (M)        


*Open Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Eckstein, Shannon (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Day, Alastair (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Gray, Nathan (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Williams, Bailey (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Allan, Lucas (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Chapman, Hamish (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*Open Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hill, Cory (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Carberry, Ben (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Porter, James (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 White, Hayden (M) Currumbin SLSC 3    
5 D'Arcy, Sam (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Rodger, Nicholas (M) Northcliffe SLSC 1    


*Open Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Hill, Cory (M)        
  > Hynard, Mackenzie (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Erskine, Jayden (M)        
  > Fletcher, Corey (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > White, Hayden (M)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Berg, Wes (M)        
  > Carberry, Ben (M)        
  > Lyndon, Tanyn (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 3    
  > Day, Alastair (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
  > McDonnell, Jarryd (M)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Nicholson, Jake (M)        
  > Rodger, Nicholas (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Poole, Matt (M)        
  > Schetter, William (M)        
7 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 0    
  > Erskine, Joel (M)        
  > Hunt, Christopher (M)        
  > Smart, Ryan (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 0    
  > Cole, Cameron (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        


*Open Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Clout, Riley (M)        
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Day, Alastair (M)        
  > Gray, Nathan (M)        
  > Hendy, Trevor (M)        
  > McDonnell, Jarryd (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Demopoulos, Stefaan (M)        
  > Gilling, Matthew (M)        
  > McMenamin, Jack (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Chapman, Hamish (M)        
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Simmons, Mitchell (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Poole, Matt (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Davis, Matthew (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > Pegg, Scott (M)        
7 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Carberry, Jack (M)        
  > Carberry, Ben (M)        
  > Innis, Kody (M)        
  > Lyndon, Tanyn (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 0    
  > Pallister, Owen (M)        
  > White, Michael (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
  > Williams, Bailey (M)        


*Open Male *Taplin 6 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Eckstein, Shannon (M)        
  > Eckstein, Caine (M)        
  > Hill, Cory (M)        
  > Hynard, Mackenzie (M)        
  > Rodger, Nicholas (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Chapman, Hamish (M)        
  > Collins, Jeremy (M)        
  > Cuff, Luke (M)        
  > Lacy, James (M)        
  > Simmons, Mitchell (M)        
  > Wiseman, Jared (M)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Berg, Wes (M)        
  > Carberry, Jack (M)        
  > Carberry, Ben (M)        
  > Gould, Wesley (M)        
  > Lyndon, Tanyn (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Cole, Cameron (M)        
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > Porter, James (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
  > Williams, Bailey (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Poole, Matt (M)        
  > Schetter, William (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wood, Cade (M)        
6 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 1    
  > Chapman, Jackson (M)        
  > Dougherty, Hugh (M)        
  > Erskine, Joel (M)        
  > Hunt, Christopher (M)        
  > Pankhurst, Rhyam (M)        
  > Smart, Ryan (M)        
7 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 0    
  > Engel, Joe (M)        
  > Fletcher, Corey (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > Montgomery, Tom (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
  > White, Hayden (M)        
8 Northcliffe SLSC Team D Northcliffe SLSC 0    
  > Breetzke, Callum (M)        
  > Crouch, Hayden (M)        
  > Crouch, Harrison (M)        
  > Demopoulos, Stefaan (M)        
  > Marcroft, Noah (M)        
  > Taylor, William (M)        


*Open Mixed *5 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Alex Alexandra Headland SLSC 6    
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Smith, Mathew (M)        
  > Stephens, Phillip (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
  > Thornton, Kate (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Headland Alexandra Headland SLSC 5    
  > Grimshaw, Neil (M)        
  > McIntyre, Graeme (M)        
  > Parker, Peta (F)        
  > Parker, Natalie (F)        
  > Partington, Emma (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Clements, Scott (M)        
  > Gulson, Chloe (F)        
  > Gulson, Adam (M)        
  > Shields, David (M)        


*Open Mixed *6 Person R&R
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > McIntyre, Graeme (M)        
  > Parker, Natalie (F)        
  > Smith, Mathew (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
  > Thornton, Linda (F)        
  > Thornton, Kate (F)        


*Open Mixed *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 6    
  > Burnett, Alyce (F)        
  > Wood, Jordan (M)        
2 Northcliffe SLSC Team D Northcliffe SLSC 5    
  > Hynard, Mackenzie (M)        
  > Laird, Georgia (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Porter, James (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Campbell, Jarrad (M)        
  > Ellis, Kristy (F)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Wiseman, Rebecca (F)        
  > Wiseman, Jared (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team C Alexandra Headland SLSC 1    
  > Kenny, Jett (M)        
  > Williams, Mikayla (F)        


*Reserve Grade Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Vixens Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Ashe, Samantha (F)        
  > Gros, Isabelle (F)        
  > Hardman, Isabella (F)        
  > Petersen, Rebecca (F)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc The Show Bags Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Fowler, Kylie (F)        
  > Love, Tanya (F)        
  > Ryan, Kimberley (F)        
  > Scarce, Bronwyn (F)        
3 Coolum Beach SLSC JETTS Coolum Chums Coolum Beach SLSC 4    
  > Child, Phoebe (F)        
  > Gruhl, Sophie (F)        
  > Reiser, Rachel (F)        
  > Smith, Erin (F)        
4 Alexandra Headland SLSC JDB Approvals Alexandra Headland SLSC 3    
  > Davis, Rebecca (F)        
  > De Vlugt, Robyn (F)        
  > Seymour, Brigette (F)        
  > Whitby, Kirsty (F)        
5 Mooloolaba SLSC Mischiefs Mooloolaba SLSC 2    
  > Janssen, Shelley (F)        
  > Miller, Skye (F)        
  > Pratt, Krysten (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        
6 Mooloolaba SLSC Mantas Mooloolaba SLSC 1    
  > Cottrell, Jessica (F)        
  > Hetherington, Kylie (F)        
  > Knight, Caitlin (F)        
  > Orgar, Emma (F)        
  > Urquhart, Sophie (F)        
7 Kurrawa SLSC Ketos Kurrawa SLSC 0    
  > Cochrane, Kimberly (F)        
  > Dew, Jasmyn (F)        
  > Lohneiss, Annika (F)        
  > Retief, Wannette (F)        


*Reserve Grade Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Snapping Mackerels Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Gill, Benjamin (M)        
  > Jones, Troy (M)        
  > Mobbs, Dean (M)        
  > Petersen, Samuel (M)        
2 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 5    
  > Howell, Chris (M)        
  > Naughton, Johnny (M)        
  > Slade, Troy (M)        
  > Stone, Corey (M)        
3 Coolum Beach SLSC Coolum Bin Chickens Coolum Beach SLSC 4    
  > Dighton, Ashley (M)        
  > Haringcaspel, Aaron (M)        
  > Tisdall, Benjamin (M)        
  > Williams, Jack (M)        
4 Yamba SLSC Inc Yamba Kooks Yamba SLSC Inc 3    
  > Barker, Michael (M)        
  > Brotherson, Isaac (M)        
  > Greeff, Dylan (M)        
  > Wiblen, Raymond (M)        
5 Northcliffe SLSC Thunder Northcliffe SLSC 2    
  > Pepper, Jonathan (M)        
  > Townsend, Benjamin (M)        
  > Weston, Jake (M)        
  > Wilcock, Benjamin (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Mayhem Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Bull, Nigel (M)        
  > Chipman, Philip (M)        
  > Montey, Dewayne (M)        
  > Pither, Cameron (M)        


*Restricted *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Gray, Nathan (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Lyndon, Tanyn (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Allan, Lucas (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Eckstein, Shannon (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Ryan, Liam (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Chapman, Hamish (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
7 Jones, Mariah (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 0    
8 White, Michael (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*U17 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Trinca, Brodee (F) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Younger, Drew (F) Rainbow Bay SLSC 5    
3 McKinley, Charlotte (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Smith, Rebecca (F) Mooloolaba SLSC 3    
5 Slattery, Jessica (F) Pacific SLSC 2    
6 Single, Lucy (F) Kurrawa SLSC 1    
7 Stephenson, Elena (F) Dicky Beach SLSC 0    
8 Pease, Kara (F) Tweed Heads Coolangatta SLSC 0    


*U17 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 McWilliam, Mia (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Underwood, Beth (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Gleeson, Katie (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Peck, Lily (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Single, Lucy (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Thompson, Cartia (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Chetcuti, Sophia (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Stephenson, Elena (F) Dicky Beach SLSC 0    


*U17 Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Gleeson, Katie (F)        
  > McWilliam, Mia (F)        
  > Thompson, Cartia (F)        
  > Underwood, Beth (F)        


*U17 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Gleeson, Katie (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Peck, Lily (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Fildes, Lucia (F) Northcliffe SLSC 4    
4 McWilliam, Mia (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Single, Lucy (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Jones, Bethany (F) Kurrawa SLSC 1    


*U17 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Pallister, Lani (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Wildin-Snedden, Tamarind (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Nolan, Ruby (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Outram, Electra (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Holyman, Emily (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Connor, Charlotte-Rose (F) Kurrawa SLSC 1    
7 Cooper, Lani (F) Kurrawa SLSC 0    
8 Massie, Tiarnee (F) Maroochydore SLSC 0    


*U17 Female *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Connor, Charlotte-Rose (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Silva, Chloe (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Bravery, Madison (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Williams, Hamarna (F) Maroochydore SLSC 3    
5 Allred, Ashleigh (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Nogler, Ashley (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Short, Summer (F) Maroochydore SLSC 0    


*U17 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Nolan, Ruby (F) Sunshine Beach SLSC 6    
2 Emanuel, Olivia (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Massie, Tiarnee (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Outram, Electra (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Trinca, Brodee (F) Southport SLSC (QLD) 2    
6 Dixon, Riley (F) Noosa Heads SLSC 1    
7 Woods, Emma (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Pallister, Lani (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*U17 Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Banner, Megan (F)        
  > Bravery, Madison (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Massie, Tiarnee (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
  > Williams, Hamarna (F)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Brady, Talisa (F)        
  > Emanuel, Olivia (F)        
  > Nolan, Ruby (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Lee, Sammy (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Woods, Emma (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Beveridge, Devon (F)        
  > Fay, Alicia (F)        
  > Short, Summer (F)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Glifos, Zara (F)        
  > Stephenson, Liv (F)        
  > Stephenson, Jesse (F)        
7 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 0    
  > Connor, Charlotte-Rose (F)        
  > Cooper, Lani (F)        
  > Musgrove-Mccann, Lauryn (F)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Breetzke, Jenna (F)        
  > Gulson, Chloe (F)        
  > Nogler, Ashley (F)        


*U17 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Pallister, Lani (F)        
  > Woods, Emma (F)        
2 Sunshine Beach SLSC Team B Sunshine Beach SLSC 5    
  > McKinley, Charlotte (F)        
  > Nolan, Ruby (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Banner, Megan (F)        
  > Bravery, Madison (F)        
4 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 3    
  > Brady, Talisa (F)        
  > Emanuel, Olivia (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Beveridge, Devon (F)        
  > McGrath, Sarah (F)        
6 Maroochydore SLSC Team D Maroochydore SLSC 1    
  > Fay, Alicia (F)        
  > Williams, Hamarna (F)        
7 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Holyman, Emily (F)        
  > Sawtell, Brooke (F)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Allred, Ashleigh (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        


*U17 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pallister, Lani (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Massie, Tiarnee (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Nolan, Ruby (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 McKinley, Charlotte (F) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Short, Summer (F) Maroochydore SLSC 2    
6 Connor, Charlotte-Rose (F) Kurrawa SLSC 1    
7 Arthur, Sophie (F) Tallebudgera SLSC 0    
8 Wildin-Snedden, Tamarind (F) Maroochydore SLSC 0    


*U17 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Massie, Jenaya (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Emanuel, Olivia (F) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Williams, Hamarna (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Massie, Tiarnee (F) Maroochydore SLSC 3    
5 Holyman, Emily (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Hughes, Zoe (F) Northcliffe SLSC 1    
7 Fay, Alicia (F) Maroochydore SLSC 0    


*U17 Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 6    
  > Brady, Talisa (F)        
  > Emanuel, Olivia (F)        
  > Nolan, Ruby (F)        
2 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 5    
  > Fay, Alicia (F)        
  > Massie, Tiarnee (F)        
  > Massie, Jenaya (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Beveridge, Devon (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
  > Williams, Hamarna (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Bravery, Madison (F)        
  > Gulson, Chloe (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Artley, Samantha (F)        
  > Kelly, Annabelle (F)        
  > Woods, Emma (F)        


*U17 Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Massie, Tiarnee (F)        
  > McGrath, Sarah (F)        
  > Short, Summer (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Brady, Talisa (F)        
  > Emanuel, Olivia (F)        
  > McKinley, Charlotte (F)        
  > Nolan, Ruby (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Kelly, Annabelle (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Silva, Chloe (F)        
  > Woods, Emma (F)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Allred, Ashleigh (F)        
  > Bravery, Madison (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
  > Nogler, Ashley (F)        


*U17 Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Massie, Tiarnee (F)        
  > Massie, Jenaya (F)        
  > Short, Summer (F)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Brady, Talisa (F)        
  > Emanuel, Olivia (F)        
  > Nolan, Ruby (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Lee, Sammy (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Woods, Emma (F)        
4 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 3    
  > Fay, Alicia (F)        
  > McGrath, Sarah (F)        
  > Williams, Hamarna (F)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Banner, Megan (F)        
  > Bravery, Madison (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Allred, Ashleigh (F)        
  > Breetzke, Jenna (F)        
  > Nogler, Ashley (F)        
7 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Artley, Samantha (F)        
  > Kelly, Annabelle (F)        
  > Silva, Chloe (F)        
8 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 0    
  > Beveridge, Devon (F)        
  > Cotter, Jamie (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        


*U17 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 McAuliffe, Samuel (M) Tallebudgera SLSC 6    
2 McCure, Ryan (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Adams, Harley (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Williams, Joshua (M) Emu Park SLSC 3    
5 Aimer, Kyle (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Bellenger, Amadeus (M) Coolangatta SLSC 1    
7 Somerville, Jake (M) Surfers Paradise SLSC 0    
8 Everingham, Kiah (M) Elliott Heads SLSC 0    


*U17 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Alleyne, Lachlan (M) Bribie Island SLSC 6    
2 Baker, Thomas (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Dalton, Samuel (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Lester, Jackson (M) Bundaberg SLSC 3    
5 Brown, James (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Robinson, Nathan (M) Bundaberg SLSC 1    
7 Fisher, Euan (M) Mudjimba SLSC 0    
8 Hunt, Bradley (M) Currumbin SLSC 0    


*U17 Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Bundaberg SLSC Team A Bundaberg SLSC 6    
  > Lester, Jackson (M)        
  > Robinson, Nathan (M)        
  > Scott, Jake (M)        
  > Smith Rasmussen, Joshua (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Baker, Thomas (M)        
  > Bond, Joshua (M)        
  > Brown, James (M)        
  > Davies, Jack (M)        


*U17 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Hunt, Bradley (M) Currumbin SLSC 6    
2 Alleyne, Lachlan (M) Bribie Island SLSC 5    
3 Cuthel, Rick (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Davies, Jack (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Robinson, Nathan (M) Bundaberg SLSC 2    
6 Dalton, Samuel (M) Kurrawa SLSC 1    


*U17 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Schulz, Bode (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Cotter, Hayden (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Zikarsky, Ruben (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Palmer, Adam (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Frost, Sam (M) Currumbin SLSC 2    
6 Morrow, Jayden (M) Noosa Heads SLSC 1    
7 Pallister, Owen (M) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Mayes, Toby (M) Currumbin SLSC 0    


*U17 Male *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Spark, Jacob (M) Emu Park SLSC 6    
2 Zikarsky, Ruben (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Sergis, Jordan (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Williams, Joshua (M) Emu Park SLSC 3    
5 Taylor, William (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Rudland, Samuel (M) Coolangatta SLSC 1    


*U17 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Dixon, Texas (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Palmer, Adam (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Schulz, Bode (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Bower, Jai (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Frost, Sam (M) Currumbin SLSC 2    
6 Wood, Seth (M) Kurrawa SLSC 1    
7 McDougall, Zac (M) Kurrawa SLSC 0    
8 Regan, Ben (M) Mooloolaba SLSC 0    


*U17 Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Frost, Sam (M)        
  > Little, Jess (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Schulz, Bode (M)        
  > Sergis, Jordan (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Dixon, Texas (M)        
  > Mohr, Jack (M)        
  > Morrow, Jayden (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 3    
  > Alexander, Nelson (M)        
  > Kelly, Taj (M)        
  > Regan, Ben (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Palmer, Adam (M)        
  > Webb, Kieran (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Bower, Jai (M)        
  > Karadag, Kaan (M)        
  > Wood, Seth (M)        
7 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Brewer, Zachary (M)        
  > Moore, Max (M)        
  > O'Connor, Thomas (M)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Matsuo, Maito (M)        
  > Taylor, William (M)        
  > Wyatt, William (M)        


*U17 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Schulz, Bode (M)        
2 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 5    
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Webb, Kieran (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Matsuo, Maito (M)        
  > Sergis, Jordan (M)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Frigo, Hudson (M)        
  > Frost, Sam (M)        
6 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 1    
  > Albertsen, Liam (M)        
  > Wood, Seth (M)        


*U17 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Frost, Sam (M) Currumbin SLSC 6    
2 Karadag, Kaan (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Bromage, Zachary (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Palmer, Adam (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Mayes, Toby (M) Currumbin SLSC 2    
6 Taylor, William (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Smallman, Max (M) Sunshine Beach SLSC 0    
8 O'Rourke, Ethan (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*U17 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 JONES, William (M) Byron Bay SLSC 6    
2 Regan, Ben (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Brodhurst-Hill, Carter (M) Currumbin SLSC 4    
4 Alexander, Nelson (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Taylor, William (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Bryson, Thomas (M) Palm Beach SLSC (QLD) 1    
7 Little, Jess (M) Currumbin SLSC 0    


*U17 Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Alexander, Nelson (M)        
  > Regan, Ben (M)        
  > Shingles, James (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Dixon, Texas (M)        
  > Mohr, Jack (M)        
  > Morrow, Jayden (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Frost, Sam (M)        
  > Little, Jess (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Matsuo, Maito (M)        
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Taylor, William (M)        
5 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 2    
  > Bryson, Thomas (M)        
  > Carroll, Jack (M)        
  > Fraser, Luke (M)        
  > Howe, Christopher (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Lancaster, Jett (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
7 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 0    
  > Moore, Max (M)        
  > O'Connor, Thomas (M)        
  > Ross, Flynn (M)        
8 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Jones, Evan (M)        
  > Whatman, James (M)        
  > Williams, Kali (M)        


*U17 Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Frigo, Hudson (M)        
  > Frost, Sam (M)        
  > Little, Jess (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Irvine, Ethan (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Bromage, Zachary (M)        
  > Moore, Max (M)        
  > O'Connor, Thomas (M)        
  > Smallman, Max (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Davis, Max (M)        
  > O'Rourke, Ethan (M)        
  > Pallister, Owen (M)        
  > Reeves, Perry (M)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Schulz, Bode (M)        
  > Sergis, Jordan (M)        
  > Sun, Ryan (M)        
  > Taylor, William (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Jones, Evan (M)        
  > Wacker, Harrison (M)        
  > Whatman, James (M)        
  > Williams, Kali (M)        
7 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 0    
  > Lancaster, Jett (M)        
  > Pettigrew, Alex (M)        
  > Sanders, Callum (M)        
  > Webb, Kieran (M)        


*U17 Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Dixon, Texas (M)        
  > Mohr, Jack (M)        
  > Morrow, Jayden (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Schulz, Bode (M)        
  > Taylor, William (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Frigo, Hudson (M)        
  > Frost, Sam (M)        
  > Little, Jess (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
5 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 2    
  > Bromage, Zachary (M)        
  > Moore, Max (M)        
  > O'Connor, Thomas (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Davis, Max (M)        
  > Naylor, Mackenzie (M)        
  > Pallister, Owen (M)        
7 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 0    
  > Kelly, Taj (M)        
  > Regan, Ben (M)        
  > Shingles, James (M)        
8 Emu Park SLSC Team A Emu Park SLSC 0    
  > Spark, Jacob (M)        
  > Tapp, Max (M)        
  > Williams, Joshua (M)        


*U19 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Blanch, Erin (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Trinca, Erin (F) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Kollen, Tahlia (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Lewsam, Jazmin (F) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Rogers, Tayla (F) Tugun SLSC 2    
6 Brain, Tia (F) Northcliffe SLSC 1    


*U19 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Cummings, Ella (F) Currumbin SLSC 6    
2 Lane, Chelsea (F) Currumbin SLSC 5    
3 Mullins, Paisley (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Blake, Sidney (F) Currumbin SLSC 3    
5 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 2    
6 Miller, Steffi (F) Hervey Bay SLSC 1    
7 Nicholson, Alexandra (F) Bribie Island SLSC 0    
8 Fien, Olivia (F) Currumbin SLSC 0    


*U19 Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Jones, Bethany (F)        
  > Mullins, Paisley (F)        
  > Peck, Lily (F)        
  > Stickler, Taylor (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Chetcuti, Sophia (F)        
  > Clarke, Isabella (F)        
  > McWilliam, Mia (F)        
  > Underwood, Beth (F)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Blake, Sidney (F)        
  > Cummings, Ella (F)        
  > Fien, Olivia (F)        
  > Noyes, Bridget (F)        


*U19 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Stickler, Taylor (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Cummings, Ella (F) Currumbin SLSC 5    
3 Miller, Steffi (F) Hervey Bay SLSC 4    
4 Mullins, Paisley (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Nicholson, Alexandra (F) Bribie Island SLSC 2    
6 Noyes, Bridget (F) Currumbin SLSC 1    


*U19 Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Marsh, Nina (F)        
  > Orgeval, Julie (F)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Moore, Georgia (F)        


*U19 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Wildin-Snedden, Bay (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Kelly, Lucinda (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Slee, Jade (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Williams, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Slaven, Claudia-Rose (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    


*U19 Female *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Silva, Chloe (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Fay, Alicia (F)        
  > Short, Summer (F)        
  > Wildin-Snedden, Tamarind (F)        
  > Wills-Grace, Phoebe (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Connor, Charlotte-Rose (F)        
  > Cooper, Lani (F)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Holyman, Emily (F)        
  > Marsh, Nina (F)        
  > Orgeval, Julie (F)        
  > Slee, Jade (F)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Boughton, Adele (F)        
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > McGrath, Sarah (F)        
  > Williams, Hamarna (F)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Bravery, Madison (F)        
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
  > Nogler, Ashley (F)        


*U19 Female *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Bellero, Morgan (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Kollen, Tahlia (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Lewsam, Jazmin (F) Southport SLSC (QLD) 4    
4 Rees, Imogen (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Conyngham, Nicole (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Phelan, Matilda (F) Noosa Heads SLSC 1    


*U19 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Clarke, Alexandra (F) Maroochydore SLSC 6    
2 Wildin-Snedden, Bay (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Williams, Mikayla (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Kelly, Lucinda (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 McMullan, Charly (F) Southport SLSC (QLD) 1    


*U19 Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Bryant, Courtney (F)        
  > Dixon, Riley (F)        
  > Outram, Electra (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Cooper, Lani (F)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Brain, Tia (F)        
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
5 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 2    
  > Gilmour, Macy (F)        
  > Lewsam, Jazmin (F)        
  > Trinca, Brodee (F)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Bounty, Chloe (F)        
  > Clarke, Alexandra (F)        
  > Travers, Chloe (F)        
7 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Holyman, Emily (F)        
  > Marsh, Nina (F)        
  > Orgeval, Julie (F)        
8 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 0    
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
  > Rees, Imogen (F)        


*U19 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Glifos, Zara (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Marsh, Nina (F)        
  > Slee, Jade (F)        
6 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 1    
  > Trinca, Erin (F)        
  > Trinca, Brodee (F)        
7 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team B Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Blanch, Erin (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
8 Southport SLSC (QLD) Team C Southport SLSC (QLD) 0    
  > Free, Brianna (F)        
  > McMullan, Charly (F)        


*U19 Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Dicky Beach SLSC Tooshies Dicky Beach SLSC 6    
  > Barbour, Victoria (F)        
  > Dean, Natalie (F)        
  > Morcom, Kate (F)        
  > Sullivan, Luca (F)        
2 Noosa Heads SLSC Scrub Turkeys Noosa Heads SLSC 5    
  > Cullen, Lucy-Grace (F)        
  > Floyd, Grace (F)        
  > Frye, Amelia (F)        
  > Whittaker, Abbey (F)        
3 Alexandra Headland SLSC BOQ Buderim Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bubb, Jasmine (F)        
  > O'Rourke, Kiara (F)        
  > Quinn, Sophie (F)        
  > Uebergang, Jane (F)        
4 Coolum Beach SLSC Coolum JETTETS Coolum Beach SLSC 3    
  > Clayton, Kennedi (F)        
  > Hurnall, Abbie (F)        
  > King, Allison (F)        
  > Norris, Maya (F)        


*U19 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Slee, Jade (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Cooper, Brielle (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Wildin-Snedden, Bay (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Slaven, Claudia-Rose (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Kollen, Tahlia (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Bellero, Morgan (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Shanahan, Tylah (F) Jan Juc SLSC 0    
8 Garner, Maia (F) Currumbin SLSC 0    


*U19 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Duffy, Mackenzie (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Cassidy, Leah (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Wildin-Snedden, Bay (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Slaven, Claudia-Rose (F) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
5 Brodhurst-Hill, Morgan (F) Currumbin SLSC 2    
6 Bryant, Courtney (F) Noosa Heads SLSC 1    


*U19 Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Blanch, Erin (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Marsh, Nina (F)        
  > Orgeval, Julie (F)        
  > Slee, Jade (F)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Bryant, Courtney (F)        
  > Dixon, Riley (F)        
  > Outram, Electra (F)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Cooper, Lani (F)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Duffy, Mackenzie (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
7 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team B Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Foster, Grace (F)        
  > Holyman, Emily (F)        
  > Sawtell, Brooke (F)        


*U19 Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Connor, Charlotte-Rose (F)        
  > Cooper, Lani (F)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Bryant, Courtney (F)        
  > Dixon, Riley (F)        
  > Outram, Electra (F)        
  > Phelan, Matilda (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Silva, Chloe (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Brown, Karla (F)        
  > Holyman, Emily (F)        
  > Marsh, Nina (F)        
  > Slee, Jade (F)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Conyngham, Nicole (F)        
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
  > Rees, Imogen (F)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Allred, Ashleigh (F)        
  > Barber, Bianca (F)        
  > Bravery, Madison (F)        
  > Nogler, Ashley (F)        


*U19 Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Marsh, Nina (F)        
  > Orgeval, Julie (F)        
  > Slee, Jade (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Cooper, Lani (F)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Wildin-Snedden, Bay (F)        
3 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 4    
  > Lewsam, Jazmin (F)        
  > McMullan, Charly (F)        
  > Trinca, Brodee (F)        
4 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 3    
  > Blanch, Erin (F)        
  > Cassidy, Leah (F)        
  > Slaven, Claudia-Rose (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Bellero, Morgan (F)        
  > Kelly, Lucinda (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Kollen, Tahlia (F)        
  > Lunardelli, Erin (F)        
  > Moore, Georgia (F)        
7 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 0    
  > Dixon, Riley (F)        
  > Outram, Electra (F)        
  > Phelan, Matilda (F)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Bryant, Rielly (F)        
  > Lunardelli, Zoe (F)        
  > Rees, Imogen (F)        


*U19 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 McInnes, Callum (M) Tallebudgera SLSC 6    
2 Graham-Jones, Jack (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 5    
3 Craven, Lachlan (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 McMenamin, Jack (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Fenn, Joshua (M) Northcliffe SLSC 2    


*U19 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Beale, Saxon (M) Anglesea SLSC 6    
2 Farrelly, Liam (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Haigh, Mitchell (M) Tannum Sands SLSC 4    
4 Hollier, Ryan (M) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Enright, Caleb (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Swan, Conor (M) Mooloolaba SLSC 1    


*U19 Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Cuthel, Rick (M)        
  > Dalton, Samuel (M)        
  > Enright, Caleb (M)        
  > Wilson, Nicklaus (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Baker, Thomas (M)        
  > Davies, Jack (M)        
  > Farrelly, Liam (M)        
  > Linton, Corey (M)        


*U19 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Enright, Caleb (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Grimley, Caleb (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Linton, Corey (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Cuffe, Harrison (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Hollier, Ryan (M) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 Wilson, Nicklaus (M) Kurrawa SLSC 1    


*U19 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Linton, Joshua (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Fenn, Joshua (M)        
  > Redler, Toby (M)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Molkentin, Jacob (M)        
  > Palmer, Matthew (M)        
5 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 2    
  > Miskell, Cooper (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Regan, Ben (M)        
  > Shingles, James (M)        


*U19 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Williams, Cooper (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Timperley, Jy (M) Currumbin SLSC 4    
4 Guthrie, Campbell (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Schulz, Kobe (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Kinsela, Ky (M) Currumbin SLSC 1    
7 Palmer, Matthew (M) Maroochydore SLSC 0    
8 Outram, Jaspre (M) Noosa Heads SLSC 0    


*U19 Male *Rescue Tube Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Matsuo, Maito (M)        
  > Taylor, William (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Blenkinship, Ryan (M)        
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wood, Cade (M)        
3 Maroochydore SLSC Team C Maroochydore SLSC 4    
  > Coombes, Steven (M)        
  > Marr, Jacob (M)        
  > Palmer, Adam (M)        
  > Zikarsky, Ruben (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Engel, Joe (M)        
  > Frigo, Hudson (M)        
  > Frost, Sam (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
5 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 2    
  > Clout, Riley (M)        
  > McMenamin, Jack (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Sergis, Jordan (M)        
6 Emu Park SLSC Team A Emu Park SLSC 1    
  > Hebbard, Mason (M)        
  > Spark, Jacob (M)        
  > Tapp, Max (M)        
  > Williams, Joshua (M)        
7 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 0    
  > Jeffries, Beau (M)        
  > Petersen, Mawgan (M)        
  > Somerville, Jake (M)        
  > VAN KAMPEN, Brock (M)        
8 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 0    
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Kliese, Kalani (M)        
  > Palmer, Matthew (M)        
  > Webb, Kieran (M)        


*U19 Male *Surf Belt
Place Name Club Points Time Comments
1 Lowe-Griffiths, Callum (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Hebbard, Mason (M) Emu Park SLSC 5    
3 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Coombes, Steven (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Williams, Cooper (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Wilson, Toby (M) Northcliffe SLSC 1    
7 McMenamin, Jack (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Purcell, Fraser (M) Southport SLSC (QLD) 0    


*U19 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Guthrie, Campbell (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Engel, Joe (M) Currumbin SLSC 5    
3 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Redler, Toby (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Hensen-Thompson, Samuel (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Schulz, Kobe (M) Kurrawa SLSC 1    


*U19 Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 6    
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Sergis, Jordan (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Engel, Joe (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Moore, Jack (M)        
  > Redler, Toby (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
5 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 2    
  > Chapman, Jackson (M)        
  > Emery, Jordan (M)        
  > Tighe, Charlie (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wood, Cade (M)        
7 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Cumner, Corey (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
  > Rawlings, Jack (M)        
8 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 0    
  > Burrows, Conor (M)        
  > Morrow, Jayden (M)        
  > Outram, Jaspre (M)        


*U19 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Engel, Joe (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
2 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 5    
  > Clout, Riley (M)        
  > Moore, Jack (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Rosato, James (M)        
4 Emu Park SLSC Team A Emu Park SLSC 3    
  > Hebbard, Mason (M)        
  > Spark, Jacob (M)        
5 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 2    
  > Johnston, Max (M)        
  > Purcell, Fraser (M)        
6 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 1    
  > Wood, Seth (M)        
  > Wood, Cade (M)        
7 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    
  > Jones, Evan (M)        
  > Mole, Daniel (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Linton, Joshua (M)        
  > Williams, Cooper (M)        


*U19 Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC The Peacocks Noosa Heads SLSC 6    
  > Floyd, William (M)        
  > Gilbert, Eithan (M)        
  > Hutchison, Jeda (M)        
  > Reilly-Cush, Brendan (M)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Bausch, Jake (M)        
  > Morris, Luke (M)        
  > Royall West, Joel (M)        
  > Thompson, Jayce (M)        
3 Currumbin SLSC Meerkats Currumbin SLSC 4    
  > Hogg, Eden (M)        
  > Jackson, Joel (M)        
  > Munro, Lachlan (M)        
  > Thomson-Smith, Naithanial (M)        
4 Alexandra Headland SLSC H and H Air Conditioning Alexandra Headland SLSC 3    
  > Archer, Gus (M)        
  > Hume, Bailey (M)        
  > Stewart, Mitchel (M)        
  > Tanis, Hayden (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Dusty Hill Wines Alexandra Headland SLSC 2    
  > Craven, Lachlan (M)        
  > Foster, Dylan (M)        
  > Handley, Luke (M)        
  > Ison, Jonty (M)        
6 Kurrawa SLSC Kurrawa Kickers Kurrawa SLSC 1    
  > Evans-Barns, Giles (M)        
  > Mountford, Hamish (M)        
  > Phelan, Aidan (M)        
  > Prineas, Perry (M)        
  > Redfern, Joshua (M)        


*U19 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Kinsela, Ky (M) Currumbin SLSC 5    
3 Wilson, Toby (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Clout, Riley (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Schulz, Kobe (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Loughnan, Jacob (M) Currumbin SLSC 1    
7 Timperley, Jy (M) Currumbin SLSC 0    
8 McMenamin, Jack (M) Northcliffe SLSC 0    


*U19 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Miskell, Cooper (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Hensen-Thompson, Samuel (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Fenn, Joshua (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Guthrie, Campbell (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Jeffries, Beau (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Coombes, Mitchell (M) Northcliffe SLSC 1    


*U19 Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Fenn, Joshua (M)        
  > Redler, Toby (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Little, Jess (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
4 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 3    
  > Chapman, Jackson (M)        
  > Emery, Jordan (M)        
  > Tighe, Charlie (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 2    
  > Cumner, Corey (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
  > Rawlings, Jack (M)        
6 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 1    
  > JONES, William (M)        
  > Murphy, Cooper (M)        
  > PEACOCK, Daniel (M)        
7 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 0    
  > Jeffries, Beau (M)        
  > Petersen, Mawgan (M)        
  > VAN KAMPEN, Brock (M)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Moore, Jack (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Wilson, Toby (M)        


*U19 Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Clout, Riley (M)        
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
  > Mayes, Toby (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > McMenamin, Jack (M)        
  > Moore, Jack (M)        
  > Redler, Toby (M)        
  > Taylor, William (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Karadag, Kaan (M)        
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wood, Cade (M)        
5 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 2    
  > Jeffries, Beau (M)        
  > Petersen, Mawgan (M)        
  > VAN KAMPEN, Brock (M)        


*U19 Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Engel, Joe (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > Timperley, Jy (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Guthrie, Campbell (M)        
  > Hensen-Thompson, Samuel (M)        
  > Williams, Cooper (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Clout, Riley (M)        
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Moore, Jack (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Lowe-Griffiths, Callum (M)        
  > Schulz, Kobe (M)        
  > Wood, Cade (M)        
5 Northcliffe SLSC Team C Northcliffe SLSC 2    
  > McMenamin, Jack (M)        
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Redler, Toby (M)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Fenn, Joshua (M)        
  > Rosato, James (M)        
  > Wilson, Toby (M)        
7 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 0    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Little, Jess (M)        
  > Loughnan, Jacob (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Cumner, Corey (M)        
  > Linton, Joshua (M)        
  > Rawlings, Jack (M)        


*U23 Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tallebudgera SLSC Two Strokes Tallebudgera SLSC 6    
  > Holyman, Abbey (F)        
  > McFarlane, Teagan (F)        
  > Sanders, Natasha (F)        
  > Walker, Melanie (F)        
2 Coolum Beach SLSC Coolum Chillies Coolum Beach SLSC 5    
  > Dean, Courtney (F)        
  > Evans, Isabelle (F)        
  > Forrest, Greer (F)        
  > Robinson, Lauren (F)        
  > Ryan, Lydia (F)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC BBK Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Dornan, Rachel (F)        
  > Dornan, Emily (F)        
  > McElwaine, Taylah (F)        
  > Taylor, Ellie (F)        
4 Tweed Heads Coolangatta SLSC Middies Tweed Heads Coolangatta SLSC 3    
  > Commins, Patricia (F)        
  > Forrest, Ashlea (F)        
  > Rampling, Elsie (F)        
  > Sainsbury, Taylor (F)        


*U23 Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Krakens Currumbin SLSC 6    
  > Alker, Luke (M)        
  > Alker, Jake (M)        
  > Hanmer, Gabe (M)        
  > Psaltis, Bill (M)        
2 Currumbin SLSC Cannibals Currumbin SLSC 5    
  > Dick, Thomas (M)        
  > Grieve, Noah (M)        
  > Grieve, Hayden (M)        
  > Hoy, Harrison (M)        
3 Coolangatta SLSC Shepherds Coolangatta SLSC 4    
  > Cargnoni-Burke, Marcus (M)        
  > Connor, Shaun (M)        
  > Mercer, Jake (M)        
  > Taylor, Sam (M)        
4 Alexandra Headland SLSC H and H Air Conditioning Alexandra Headland SLSC 3    
  > Archer, Ned (M)        
  > Hume, Bennett (M)        
  > Jenkinson, Ned (M)        
  > Primrose, Blake (M)        


Open Lifesaver Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Allan, Lucas (M)        
  > Clayphan, Rachel (F)        
  > Coombes, Mitchell (M)        
  > Hamilton, Penelope (F)        
  > Hill, Cory (M)        
  > Kelly, Tara (F)        
  > Sergis, Jordan (M)        
  > Western, Sara (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Ellis, Luke (M)        
  > Kenny, Jett (M)        
  > O'Rourke, Kiara (F)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Porter, James (M)        
  > Stewart, Justin (M)        
  > Uebergang, Jane (F)        
  > Williams, Mikayla (F)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Bodger, Alanna (F)        
  > Buchanan, Elise (F)        
  > Cotter, Hayden (M)        
  > Davis, Jennifer (F)        
  > Dews, Lincoln (M)        
  > Jones, Morgana (F)        
  > Turton, Byron (M)        
  > Walpole, Michael (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Brodhurst-Hill, Carter (M)        
  > Engel, Joe (M)        
  > Gaffney, Michelle (F)        
  > Kelly, Genevieve (F)        
  > Maynard, Jackson (M)        
  > O'Keeffe, Sascha (F)        
  > Walker, Marianne (F)        
  > White, Hayden (M)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Eaton, Philippa (F)        
  > Ethell, Heleena (F)        
  > Fletcher, Corey (M)        
  > Frost, Sam (M)        
  > Kinsela, Ky (M)        
  > McLeod, Megan (F)        
  > Psaltis, Haidee (F)        
  > Timperley, Jy (M)        
6 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 1    
  > Bevilacqua, Matt (M)        
  > Cooper, Brielle (F)        
  > Dew, Jasmyn (F)        
  > Houston, David (M)        
  > Karadag, Kaan (M)        
  > Lohneiss, Annika (F)        
  > Nakamura, Haruka (F)        
  > Price, Jackson (M)        


Open March Past *March Past
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
  > Clear, Peter (M)        
  > Hammett, Lyn (F)        
  > Heran, Kellie (F)        
  > Herbert, Stephen (M)        
  > Huth, Neville (M)        
  > Huth, Anita (F)        
  > MacKlin, Graham (M)        
  > Malcolm, Ian (M)        
  > McCabe, Trudy (F)        
  > Nichols, Richard (M)        
  > Symonds, William (M)        
  > Taylor, Matthew (M)        
  > Venz, Deidre (F)        
  > Williams, Lisa (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Campbell, David (M)        
  > Clair, Paul (M)        
  > Day, Benjamin (M)        
  > Della Bianca, Santo Raymond (M)        
  > Dundas, Ian (M)        
  > Howard, Terence (M)        
  > Kelk, Noel (M)        
  > McIntyre, Graeme (M)        
  > Millar, Scott (M)        
  > Murphy, Alexandra (F)        
  > Swanson, David (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Burnett, Michelle (F)        
  > Devlin AM QC, Ralph (M)        
  > Driscoll, Daniella (F)        
  > Dwyer, Michael (M)        
  > Ellwood, Steven (M)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Meredith, Fiona (F)        
  > Pettigrew, Toni-Maree (F)        
  > Souter, Narelle (F)        
  > Wieland, Stephen (M)        
  > Williamson, Kirk (M)        
  > Williamson OAM, Brett (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Blight, Olivia (F)        
  > Davis, Mieke (F)        
  > Fisher, Ross (M)        
  > French, Peter (M)        
  > Hass, Mark (M)        
  > Irvine, Timothy (M)        
  > Jenkinson, Paul (M)        
  > King, Trevor (M)        
  > Leek, Barry (M)        
  > McKill, Donald (M)        
  > Nelson, Rita (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Wilson, Scott (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Allison, Peter (M)        
  > Bear, David (M)        
  > Byrne, Graeme (M)        
  > Cornelius, Stephen (M)        
  > Coulston, Kenneth (M)        
  > Coulston, June (F)        
  > Dutton, Phil (M)        
  > Fisher, Tony (M)        
  > Marchant, Diana (F)        
  > McIntosh, Robert (M)        
  > Newman, Barry (M)        
  > Tomblin, Robert (M)        


Surf Boat Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Apanui, Robert (M)        
  > Fraser, Joseph (M)        
  > Gaffney, Michelle (F)        
  > Jackson, Joel (M)        
  > Kelly, Genevieve (F)        
  > Munro, Lachlan (M)        
  > O'Keeffe, Sascha (F)        
  > Peterson, Chad (M)        
  > Pyke, Andrew (M)        
  > Thomson-Smith, Naithanial (M)        
  > Walker, Marianne (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 5    
  > Archer, Sam (M)        
  > Archer, Ned (M)        
  > Archer, Gus (M)        
  > Artley, Wayne (M)        
  > Cruickshank, Gavin (M)        
  > Davis, Rebecca (F)        
  > De Vlugt, Robyn (F)        
  > Hume, Bennett (M)        
  > Hume, Bailey (M)        
  > Jenkinson, Ned (M)        
  > Ono, Asako (F)        
  > Primrose, Blake (M)        
  > Smith, Lincoln (M)        
  > Stewart, Mitchel (M)        
  > Tanis, Hayden (M)        
  > Whitby, Kirsty (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Armitage, Drew (M)        
  > Cochrane, Kimberly (F)        
  > Dew, Jasmyn (F)        
  > Evans-Barns, Giles (M)        
  > Frampton, Jacob (M)        
  > Lohneiss, Annika (F)        
  > Mountford, Hamish (M)        
  > Phelan, Aidan (M)        
  > Price, Jackson (M)        
  > Prineas, Perry (M)        
  > Redfern, Joshua (M)        
  > Retief, Wannette (F)        
  > Ware, James (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Bowles, Jacob (M)        
  > Bubb, Jasmine (F)        
  > Craven, Lachlan (M)        
  > Ellis, Luke (M)        
  > Foster, Dylan (M)        
  > Handley, Luke (M)        
  > Ison, Jonty (M)        
  > Lollback, Thomas (M)        
  > Minett, Benjamin (M)        
  > O'Rourke, Kiara (F)        
  > Pead, Byron (M)        
  > Quinn, Sophie (F)        
  > Uebergang, Jane (F)        


U17 March Past *March Past
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
  > Buckley, Annabelle (F)        
  > Ewing, Katya (F)        
  > Gallagher, Sofia (F)        
  > Glifos, Zara (F)        
  > Glifos, Yasmin (F)        
  > Hogben, Ella (F)        
  > Jones, Tayah (F)        
  > Jones, Evan (M)        
  > McCabe, Tess (F)        
  > McCabe, Bella (F)        
  > Osborne, Lucy (F)        
  > Stephenson, Liv (F)        
  > Stephenson, Jesse (F)        
  > Taylor, Ellie (F)        
  > Weise, Hayley (F)        
  > Williams, Kali (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Allred, Ashleigh (F)        
  > Banner, Megan (F)        
  > Barber, Bianca (F)        
  > Blair, Rory (M)        
  > Bravery, Madison (F)        
  > Breetzke, Jenna (F)        
  > Gulson, Chloe (F)        
  > Hughes, Zoe (F)        
  > McQuitty-Brown, Miller (M)        
  > Nogler, Ashley (F)        
  > Sergis, Jordan (M)        
  > Sun, Ryan (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Aimer, Kyle (M)        
  > Davis, Max (M)        
  > Kelly, Annabelle (F)        
  > Lee, Sammy (F)        
  > Naylor, Mackenzie (M)        
  > O'Rourke, Ethan (M)        
  > Pallister, Owen (M)        
  > Pallister, Lani (F)        
  > Rawlings, Sam (M)        
  > Reeves, Perry (M)        
  > Silva, Chloe (F)        
  > Woods, Emma (F)