2018 QLD Masters Championships (Event Date: 16/03/2018)

Final Results

Generated on 18/03/2018 3:50 pm


*110+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Locke, Nicole (F)        
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Haugh, Simone (F)        
  > Pereira, Sarah (F)        
  > Roberts, Shelley (F)        
  > Slessor, Kirsteen (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Chorley, Helen (F)        
  > Hardy, Toni (F)        
  > Haydock, Katrina (F)        


*110+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Holmes, Kirsty (F)        


*110+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
  > Wallace, Frances (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Hunt, Sally (F)        
  > Ingwersen, Sybilla (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Adcock, Frances (F)        
  > Chorley, Helen (F)        
  > Hemsley, Samantha (F)        
4 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 3    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Pereira, Sarah (F)        


*110+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Muller, Lara (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Nicole (F)        
  > Murray, Britt (F)        
  > Wallace, Frances (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Ellis, Kristy (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        


*110+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 6    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Muller, Wesley (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
3 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 4    
  > Jeffrey, Adam (M)        
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Trembath, Thomas (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Adsett, Robert (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Thomas, Jason (M)        
5 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
  > Buckley, Daniel (M)        
  > Hannan, Steven (M)        
  > McShane, Justin (M)        
6 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 1    
  > Price, Andrew (M)        
  > Sell, Michael (M)        
  > Stockley, Steven (M)        


*110+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team C North Burleigh SLSC 6    
  > Muller, Wesley (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Bowker, Daniel (M)        
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Marshall, Cameron (M)        
3 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 4    
  > Jeffrey, Adam (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Bennett, Ryan (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 2    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Guilfoyle, Simon (M)        
  > Poulsen, Quentin (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Bush, Michael (M)        
  > Sutherland, Ben (M)        
  > Trevor-Jones, Patrick (M)        


*110+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Bush, Michael (M)        
  > Searle, Jason (M)        
  > Sullivan, Michael (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Adsett, Robert (M)        
  > Day, Blair (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
3 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 4    
  > Loubet, Vincent (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Cahill, Jed (M)        
  > Sutherland, Ben (M)        
  > Trevor-Jones, Patrick (M)        


*110+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Jeffrey, Adam (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
  > Trembath, Thomas (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Gordon, Justin (M)        
  > Keegan, Andrew (M)        
  > Sloss, Dane (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Day, Blair (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Prior, Jason (M)        
4 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 3    
  > Bowker, Daniel (M)        
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Marshall, Cameron (M)        
5 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 2    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Jones, Justin (M)        
  > Sullivan, Michael (M)        
6 North Burleigh SLSC Team C North Burleigh SLSC 1    
  > Muller, Wesley (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
7 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 0    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
8 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 0    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Guilfoyle, Simon (M)        
  > Poulsen, Quentin (M)        


*130+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Smith, Tiarne (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Giles, Karen (F)        
  > Holmes, Kirsty (F)        
3 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 4    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
4 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 3    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > Mackie, Megan (F)        
  > May, Karen (F)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Hemsley, Samantha (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
  > Taylor, Sally (F)        
7 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 0    
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        


*130+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > McSwan, Briony (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
  > Williams, Samantha (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Murray, Britt (F)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Smith, Tiarne (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
5 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 2    
  > IRWIN, Karen (F)        
  > KAY, Joanne (F)        
  > MURRAY, Helen (F)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Chorley, Helen (F)        
  > Hancock, Susan (F)        
  > Hemsley, Samantha (F)        


*130+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Carroll-Thompson, Joanne (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Muller, Lara (F)        
  > Tuite, Susan (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Holmes, Kirsty (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
4 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 3    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > Mackie, Megan (F)        
  > May, Karen (F)        
5 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 2    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Fisk, Alison (F)        


*130+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Holmes, Kirsty (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
  > Williams, Samantha (F)        
2 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 5    
  > IRWIN, Karen (F)        
  > KAY, Joanne (F)        
  > MURRAY, Helen (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Adcock, Frances (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
  > Taylor, Sally (F)        
4 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 3    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Major, Leanne (F)        
  > Ruff, Louise (F)        
5 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 2    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Ingwersen, Sybilla (F)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Hallam, Larissa (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
7 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 0    
  > Chorley, Helen (F)        
  > Hancock, Susan (F)        
  > Haydock, Katrina (F)        


*130+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Cox, Greg (M)        
  > Frost, Mark (M)        
  > Margetts, Kelly (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Gordon, Justin (M)        
  > Keegan, Andrew (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Dowker, Brett (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Buhk, Andrew (M)        
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
5 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 2    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Gee, Gary (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
6 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 1    
  > Crow, Gerard (M)        
  > Price, Christopher (M)        
  > Thompson, Simon (M)        


*130+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 6    
  > Day, Nathan (M)        
  > Frankland, Aaron (M)        
  > Monaghan, Brett (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Cox, Greg (M)        
  > Fraser, Gary (M)        
  > Frost, Mark (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Harney, Robert (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bear, David (M)        
  > Parry, Andrew (M)        
  > Rayward, Ben (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Berg, Wes (M)        
  > Mullen, John (M)        
  > Smith, Matthew (M)        
7 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 0    
  > Bowditch, Greg (M)        
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
8 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 0    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Parker, Philip (M)        


*130+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Keegan, Andrew (M)        
  > McDonald, Brett (M)        
  > Thomas, Andrew (M)        
2 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 5    
  > Crow, Gerard (M)        
  > Price, Christopher (M)        
  > Thompson, Simon (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Dixon, Cameron (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 3    
  > Cleaver, James (M)        
  > Frankland, Aaron (M)        
  > Meredith, Steven (M)        
5 Mudjimba SLSC Team B Mudjimba SLSC 2    
  > Dixon, Allan (M)        
  > O'Loughlin, Anthony (M)        
  > Peacock, Mark (M)        
6 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 1    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Gee, Gary (M)        
  > Smith, Brian (M)        


*130+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Cox, Greg (M)        
  > Frost, Mark (M)        
  > Margetts, Kelly (M)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Berg, Wes (M)        
  > Smith, Matthew (M)        
  > Walker, Christopher (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Bush, Michael (M)        
  > Cahill, Steven (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Adsett, Robert (M)        
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team C Mooloolaba SLSC 2    
  > Frankland, Aaron (M)        
  > Meredith, Steven (M)        
  > Monaghan, Brett (M)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Jones, Justin (M)        
  > Searle, Jason (M)        
7 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 0    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Dixon, Cameron (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
8 Palm Beach SLSC (QLD) Team B Palm Beach SLSC (QLD) 0    
  > Fraser, Gary (M)        
  > Lincoln, Matthew (M)        
  > Matchett, Tim (M)        


*140+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 6    
  > Dunne, Heidi (F)        
  > Jackson, Tracey (F)        
  > Tomba, Kate (F)        
  > Waring, Jodie (F)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Brookes, Leanne (F)        
  > Gray, Michelle (F)        
  > Mills, Margaret (F)        
  > Tranter, Selena (F)        


*140+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Bird, Mark (M)        
  > Calabria, Drew (M)        
  > Dutton, Hamish (M)        
  > Matchett, Tim (M)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Bradley, Luke (M)        
  > Buckley, Daniel (M)        
  > Jedra, Matthew (M)        
  > McShane, Justin (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Adsett, Robert (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Nichols, Scott (M)        
  > Read, Tumaka (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Carroll, Brian (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
  > Stephenson, Laurie (M)        


*150+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Fisk, Alison (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Reeves, Fiona (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Campbell, Caroline (F)        
  > Hasemann, Marie (F)        


*150+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fisk, Alison (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Jeffery, Pauline (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Jones, Carol (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
  > Taylor, Sally (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        


*150+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Reeves, Fiona (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
3 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 4    
  > Cook, Karyn (F)        
  > Stefanovic, Rita (F)        
  > Windsor, Alison (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Giles, Karen (F)        
  > Roker, Barbara (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > Hasemann, Marie (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        


*150+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fisk, Alison (F)        
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Buhk, Tracy (F)        
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
4 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 3    
  > Carroll-Thompson, Joanne (F)        
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Marsh, Belinda (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team C Alexandra Headland SLSC 2    
  > Bredhauer, Olivia (F)        
  > Campbell, Caroline (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Giles, Karen (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Roker, Barbara (F)        


*150+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Caesar, Darren (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Kibble, Ben (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
  > Penman, Dale (M)        
4 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 3    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Russell, Adrian (M)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Van Balen, Shannon (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Madden, Peter (M)        
  > Travers, Stuart (M)        
  > Vipond, Craig (M)        
7 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team B Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
  > Brown, Grant (M)        
  > Hoppitt, Anthony (M)        
  > Reid, Graham (M)        
8 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 0    
  > Cleverly, Matthew (M)        
  > Grimshaw, Neil (M)        
  > Robertson, Ty (M)        


*150+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
  > Prior, Jason (M)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Hoppitt, Anthony (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
3 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 4    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Haylock, William (M)        
  > Thomas, Andrew (M)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Madden, Peter (M)        
  > Mitchell, Peter (M)        
  > Vipond, Craig (M)        


*150+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Belmar, Roger (M)        
  > Fry, Stephen (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Cornacchia, Riccardo (M)        
  > Norman, Paul (M)        
  > Norman, Ian (M)        


*150+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > McDonald, Brett (M)        
  > Thuys, Dwayne (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 5    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Dorries, Peter (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Belmar, Roger (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Veckranges, Grant (M)        
4 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 3    
  > Bennetts, Mark (M)        
  > Edwards, Robert (M)        
  > Mirls, Peter (M)        
5 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 2    
  > Andrews, Guy (M)        
  > Bowditch, Greg (M)        
  > Henry, Russell (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Brown, Grant (M)        
  > Degnian, Peter (M)        
  > Penman, Dale (M)        


*170+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Bell, Cherie (F)        
  > Hardy, Toni (F)        
  > Jones, Carol (F)        
  > Minter, Chantelle (F)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Langton, Jennifer (F)        
  > Pereira, Sarah (F)        
  > Slessor, Kirsteen (F)        
3 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 4    
  > Cook, Karyn (F)        
  > Corlett, Amber (F)        
  > Daniels, Sharon (F)        
  > Smith, Willow (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        
  > Till, Linda (F)        


*170+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 6    
  > Dixon, Allan (M)        
  > Jeisman, Steven (M)        
  > McSwan, Todd (M)        
  > Veitch, Ryan (M)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Hannan, Steven (M)        
  > Lee, Barry (M)        
  > Morris, Aaron (M)        
  > Tranter, David (M)        
3 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 4    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Loubet, Vincent (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
4 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 3    
  > Fraser, Gary (M)        
  > Frost, Mark (M)        
  > Hollier, Warwick (M)        
  > Opray, Luke (M)        
5 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 2    
  > Rahui, Tereau (M)        
  > Sell, Michael (M)        
  > Urban, Shane (M)        
  > Waring, Anthony (M)        


*170+ Years Open *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Taylor, Rodney (M)        
  > Williams, Brett (M)        
  > Wright, Ian (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 5    
  > Rossiter, David (M)        
  > Sharp, Clive (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Iredale, Douglas (M)        
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
4 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 3    
  > Dews, Geoffrey (M)        
  > Halfweeg, Peter (M)        
  > Jobson, Ian (M)        
5 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 2    
  > Bear, David (M)        
  > Everingham, Scott (M)        
  > Gatenby, Jeffrey (M)        
6 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 1    
  > Fisher, Ross (M)        
  > Harney, Robert (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
7 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
  > Buckley, John (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        
  > Sessarago, Darren (M)        
8 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Rynne, John (M)        


*170+ Years Open *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Barr, Graham (M)        
  > Jeffery, Kevin (M)        
  > Mcivor, Roderick (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Harris, John (M)        
  > Liddle, Fergus (M)        
  > Taylor, Rodney (M)        
3 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 4    
  > Rossiter, David (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
  > Wright, Ian (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Fidler, Peter (M)        
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
5 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 2    
  > FLEMING, John (M)        
  > HARVEY, Philip (M)        
  > SAUL, Murray (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team D Mooloolaba SLSC 1    
  > Brauer, Allan (M)        
  > McDonald, Don (M)        
  > Rogers, Paul (M)        
7 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 0    
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Veckranges, Grant (M)        
8 Mooloolaba SLSC Team C Mooloolaba SLSC 0    
  > Lange, Christopher (M)        
  > Skeen, Wayne (M)        
  > Walsh, Robert (M)        


*170+ Years Open *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Liddle, Fergus (M)        
  > Taylor, Rodney (M)        
  > Williams, Brett (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
  > Haylock, William (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Brown, Grant (M)        
  > Penman, Dale (M)        
  > Reid, Graham (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 3    
  > Simms, Ian (M)        
  > Toohey, Graham (M)        
  > Walsh, Robert (M)        


*170+ Years Open *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Iredale, Douglas (M)        
  > Kolkka, Noel (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Taylor, Rodney (M)        
  > Williams, Brett (M)        
  > Wright, Ian (M)        
3 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 4    
  > IRWIN, Paul (M)        
  > MUSTOE, Colin (M)        
  > SEWELL, Scott (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 3    
  > Brauer, Allan (M)        
  > Lange, Christopher (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team D Mooloolaba SLSC 2    
  > Liddle, Fergus (M)        
  > Rossiter, David (M)        
  > Sharp, Clive (M)        
6 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 1    
  > Everingham, Scott (M)        
  > Gatenby, Jeffrey (M)        
  > Parry, Andrew (M)        


*200+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Giles, Karen (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Sterken-Leslie, Anna (F)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Adams, Karen (F)        
  > Duke, Kylie (F)        
  > Mitchell, Tracey (F)        
  > Roberts, Edwina (F)        


*200+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Dutton, Phil (M)        
  > Hoffman, Ryan (M)        
  > Nash, Adrian (M)        
  > Tomblin, Robert (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Eldridge, Ken (M)        
  > Johansson, Jason (M)        
  > McSwan, Ross (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Horder, Matthew (M)        
  > Parker, Craig (M)        
  > Ross, Errol (M)        
  > Scott, John (M)        
4 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
  > Gabbert, Peter (M)        
  > Mills, Grant (M)        
  > Sessarago, Darren (M)        
  > Tumini, Gino (M)        


*230+ Years Open *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
  > Buckley, John (M)        
  > Fletcher, Michael (M)        
  > Murphy, Ian (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        
2 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 5    
  > Kildey, Brad (M)        
  > Vipond, Craig (M)        
  > Walpole, Andrew (M)        
  > Wilson, Glen (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Innes, Michael (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
  > Rynne, John (M)        
4 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team B Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
  > Keighley, Paul (M)        
  > Martin, Neil (M)        
  > McCue, Patrick (M)        
  > Watt, Brian (M)        


*30-34 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Muller, Lara (F) North Burleigh SLSC 6    


*30-34 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 6    
2 Muller, Lara (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 4    


*30-34 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 6    
2 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 5    


*30-34 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Hemsley, Samantha (F) Mooloolaba SLSC 6    


*30-34 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Muller, Lara (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Roberts, Shelley (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 4    


*30-34 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 6    
2 Hemsley, Samantha (F) Mooloolaba SLSC 5    
3 Roberts, Shelley (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Adcock, Frances (F) Mooloolaba SLSC 3    


*30-34 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 6    
  > Rahui, Emma (F)        
  > Tomba, Kate (F)        


*30-34 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Adcock, Frances (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Muller, Lara (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Hemsley, Samantha (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Roberts, Shelley (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Lowe, Nicole (F) Tannum Sands SLSC 2    


*30-34 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Pearson, Rachel (F) Alexandra Headland SLSC 6    


*30-34 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Calabria, Drew (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Uraguchi, Hiro (M) Northcliffe SLSC 5    
3 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 4    


*30-34 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Hughes, Laurie (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Buckley, Daniel (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    


*30-34 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Buckley, Daniel (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Calabria, Drew (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Hughes, Laurie (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Bourke, David (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 1    


*30-34 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Bowker, Daniel (M)        
  > Jeffrey, Adam (M)        


*30-34 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Trembath, Thomas (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Jeffrey, Adam (M) North Burleigh SLSC 5    
3 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 4    


*30-34 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Blair (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Calabria, Drew (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Uraguchi, Hiro (M) Northcliffe SLSC 4    


*30-34 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Trembath, Thomas (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Buckley, Daniel (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Jeffrey, Adam (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 2    


*30-34 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Jeffrey, Adam (M)        
  > Trembath, Thomas (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Adsett, Robert (M)        
  > Day, Blair (M)        
3 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
  > Buckley, Daniel (M)        
  > Hannan, Steven (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Uraguchi, Hiro (M)        
  > Van Balen, Shannon (M)        


*30-34 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Day, Blair (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Trembath, Thomas (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Uraguchi, Hiro (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Buckley, Daniel (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    


*30-34 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Bowker, Daniel (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Trembath, Thomas (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Jeffrey, Adam (M) North Burleigh SLSC 4    
4 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Lorenzin, Luke (M) Surfers Paradise SLSC 2    


*30-44 Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > Holmes, Kirsty (F)        
  > Williams, Samantha (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Murray, Britt (F)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > Chorley, Helen (F)        
  > Hemsley, Samantha (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        


*35-39 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Weller, Michelle (F) Kawana Waters SLSC 5    
3 Giles, Kylie (F) Elliott Heads SLSC 4    
4 Pereira, Sarah (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    


*35-39 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Giles, Kylie (F) Elliott Heads SLSC 6    
2 McDonnell, Fiona (F) Hervey Bay SLSC 5    
3 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 4    
4 Pereira, Sarah (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Skuse, Amanda (F) Tugun SLSC 2    
6 Corlett, Amber (F) Mudjimba SLSC 1    
7 Slessor, Kirsteen (F) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*35-39 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Elsum, Brooke (F) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 McDonnell, Fiona (F) Hervey Bay SLSC 5    
3 Giles, Kylie (F) Elliott Heads SLSC 4    
4 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Skuse, Amanda (F) Tugun SLSC 2    
6 Corlett, Amber (F) Mudjimba SLSC 1    


*35-39 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Chorley, Helen (F) Mooloolaba SLSC 3    


*35-39 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Ingwersen, Sybilla (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Paget, Yvette (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 1    
7 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 0    


*35-39 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Mackie, Megan (F) Dicky Beach SLSC 2    
6 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 1    
7 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 0    
8 Paget, Yvette (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    


*35-39 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Smith, Tiarne (F)        
  > Vrolyks, Lee (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Locke, Nicole (F)        
3 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 4    
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
4 Hervey Bay SLSC Team A Hervey Bay SLSC 3    
  > Lingard, Kym (F)        
  > McDonnell, Fiona (F)        


*35-39 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Ingwersen, Sybilla (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Wallace, Frances (F) North Burleigh SLSC 1    
7 Locke, Nicole (F) North Burleigh SLSC 0    
8 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 0    


*35-39 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Chorley, Helen (F) Mooloolaba SLSC 3    
5 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 2    
6 Weller, Michelle (F) Kawana Waters SLSC 1    


*35-39 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Thompson, Simon (M) Sunshine Beach SLSC 6    
2 Muller, Todd (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 5    


*35-39 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Dutton, Hamish (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Muller, Todd (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 4    
4 Hume, Stewart (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 3    
5 Nichols, Scott (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Dixon, Allan (M) Mudjimba SLSC 1    


*35-39 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Dutton, Hamish (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Muller, Todd (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 4    
4 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Hume, Stewart (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 2    
6 Nichols, Scott (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*35-39 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Croucher, David (M)        
  > Porche, Shannon (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 5    
  > Day, Nathan (M)        
  > Frankland, Aaron (M)        
3 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 4    
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
4 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 3    
  > Taylor, Bruce (M)        
5 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 2    
  > Bush, Michael (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
6 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    
  > Mullen, John (M)        
  > Smith, Matthew (M)        
7 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 0    
  > Sutherland, Ben (M)        
  > Trevor-Jones, Patrick (M)        
8 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 0    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Guilfoyle, Simon (M)        


*35-39 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 6    
2 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Sutherland, Ben (M) Currumbin SLSC 4    


*35-39 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 6    
2 Thompson, Simon (M) Sunshine Beach SLSC 5    
3 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*35-39 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Bruce (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Gee, Gary (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Adsett, Robert (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 3    
5 Muller, Wesley (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Thompson, Simon (M) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
8 Stockley, Steven (M) Coolum Beach SLSC 0    


*35-39 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Cleaver, James (M)        
  > Frankland, Aaron (M)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Price, Andrew (M)        
  > Waring, Anthony (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Bush, Michael (M)        
  > Jones, Justin (M)        
4 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 3    
  > Gee, Gary (M)        
  > Scaysbrook, Rohan (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Louth, Stuart (M)        
  > Morton, Nigel (M)        
6 Coolum Beach SLSC Team B Coolum Beach SLSC 1    
  > Sell, Michael (M)        
  > Stockley, Steven (M)        
7 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
  > Bradley, Luke (M)        
  > Fletcher, Michael (M)        


*35-39 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 6    
2 Meredith, Steven (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Adsett, Robert (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Thompson, Simon (M) Sunshine Beach SLSC 3    
5 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Hornsby, Craig (M) Mooloolaba SLSC 1    
7 Gee, Gary (M) Coolangatta SLSC 0    
8 Muller, Wesley (M) North Burleigh SLSC 0    


*35-39 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Frankland, Aaron (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Taylor, Bruce (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Louth, Stuart (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Sloss, Dane (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Croucher, David (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Dyer, Darryl (M) Tallebudgera SLSC 1    
7 Klein, Joel (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
8 Smith, Matthew (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 0    


*40-44 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Yoshida, Wakana (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Tranter, Selena (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 4    


*40-44 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Donaldson, Catherine (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Tranter, Selena (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Brookes, Leanne (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Till, Linda (F) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 2    


*40-44 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Tranter, Selena (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Brookes, Leanne (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Dunne, Heidi (F) Coolum Beach SLSC 4    
4 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 3    
5 Till, Linda (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 1    


*40-44 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Holmes, Kirsty (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*40-44 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 6    
2 Marshall, Belinda (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*40-44 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Holmes, Kirsty (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Rahui, Emma (F) Coolum Beach SLSC 4    
4 Porche, Letitia (F) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Dunne, Heidi (F) Coolum Beach SLSC 2    
6 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 1    
7 Till, Linda (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*40-44 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Holmes, Kirsty (F)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Dunne, Heidi (F)        
  > Waring, Jodie (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
4 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 3    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Marshall, Belinda (F)        


*40-44 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Holmes, Kirsty (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Marshall, Belinda (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Yoshida, Wakana (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 3    
5 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 2    


*40-44 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Holmes, Kirsty (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 4    
4 Porche, Letitia (F) Southport SLSC (QLD) 3    


*40-44 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Mackenzie, Glen (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Free, Jason (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Thomas, Jason (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Loubet, Vincent (M) Coolangatta SLSC 3    


*40-44 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tumaka (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Morris, Aaron (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Lee, Barry (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Thomas, Jason (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Slattery, Shaun (M) Pacific SLSC 2    
6 Veitch, Ryan (M) Mudjimba SLSC 1    
7 Scott, John (M) Mooloolaba SLSC 0    
8 Opray, Luke (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*40-44 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Read, Tumaka (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Veitch, Ryan (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Bird, Mark (M) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Morris, Aaron (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Horder, Matthew (M) Mooloolaba SLSC 2    
6 Mavor, Stephen (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 1    


*40-44 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Rodgers, Brad (M)        
2 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 5    
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Bear, David (M)        
  > Parry, Andrew (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Collins, Scott (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 2    
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        
6 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 1    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
7 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 0    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
8 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 0    
  > Corlett, Darryl (M)        
  > Keating, Jason (M)        


*40-44 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Keegan, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 3    
5 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 1    
7 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 0    
8 Mackenzie, Glen (M) Southport SLSC (QLD) 0    


*40-44 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Keegan, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Halfweeg, Peter (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 3    
5 Morton, Nigel (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Van Balen, Shannon (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Opray, Luke (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    
8 Cleverly, Matthew (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*40-44 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 Halfweeg, Peter (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 1    
7 Keegan, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 0    
8 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 0    


*40-44 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Dixon, Cameron (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Gordon, Justin (M)        
  > Keegan, Andrew (M)        
3 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 4    
  > Baxter, John (M)        
  > Halfweeg, Peter (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 2    
  > Corlett, Darryl (M)        
  > Peacock, Mark (M)        
6 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 1    
  > Lincoln, Matthew (M)        
  > Opray, Luke (M)        


*40-44 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Dixon, Cameron (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 5    
3 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Keegan, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Peacock, Mark (M) Mudjimba SLSC 1    
7 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 0    
8 Gardiner, Patrick (M) Metropolitan Caloundra SLSC 0    


*40-44 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Porche, Shannon (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Rodgers, Brad (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Monaghan, Brett (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 3    
5 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Parry, Andrew (M) Kurrawa SLSC 1    
7 Cowper, Daniel (M) Currumbin SLSC 0    
8 Rodgers, Aaron (M) North Burleigh SLSC 0    


*45-49 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Watson, Jodie (F) Bribie Island SLSC 6    
2 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 5    
3 Langton, Jennifer (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Bellenger, Caroline (F) Coolangatta SLSC 3    
5 Breetzke, Theresa (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Nelson, Lee-Anne (F) Surfers Paradise SLSC 1    


*45-49 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 6    
2 Langton, Jennifer (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Slattery, Michelle (F) Pacific SLSC 4    
4 Carroll, Kylie (F) Elliott Heads SLSC 3    
5 Bennet, Helen (F) Pacific SLSC 2    


*45-49 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nelson, Lee-Anne (F) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Grono, Helena (F) Currumbin SLSC 5    
3 Bell, Cherie (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Johnson, Deanne (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Waring, Jodie (F) Coolum Beach SLSC 1    


*45-49 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 5    
3 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 4    


*45-49 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 6    
2 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 5    
3 KAY, Joanne (F) Byron Bay SLSC 4    
4 Cook, Karyn (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Buhk, Tracy (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Clelland, Rhonda (F) Noosa Heads SLSC 1    


*45-49 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 5    
3 KAY, Joanne (F) Byron Bay SLSC 4    
4 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 3    
5 Waring, Jodie (F) Coolum Beach SLSC 2    
6 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 1    
7 Buhk, Tracy (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 0    


*45-49 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > KAY, Joanne (F)        
  > MURRAY, Helen (F)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > May, Karen (F)        
3 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 4    
  > Ashfield Hedstrom, Elin (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Buhk, Tracy (F)        
  > McSwan, Briony (F)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Clelland, Rhonda (F)        


*45-49 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 6    
2 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 5    
3 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 4    
4 May, Karen (F) Dicky Beach SLSC 3    
5 KAY, Joanne (F) Byron Bay SLSC 2    
6 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 1    
7 Cook, Karyn (F) Mudjimba SLSC 0    
8 Major, Leanne (F) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*45-49 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield Hedstrom, Elin (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Thorogood, Tamara (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Williams, Samantha (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Egan, Katrina (F) Maroochydore SLSC 3    
5 KAY, Joanne (F) Byron Bay SLSC 2    
6 Bredhauer, Olivia (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*45-49 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 6    
2 SEWELL, Scott (M) Byron Bay SLSC 5    
3 Simon, Jonathon (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 4    
4 Watson, Stuart (M) Bribie Island SLSC 3    
5 Worling, Craig (M) Ballina Lighthouse and Lismore SLSC 2    
6 Breetzke, Brian (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Geary, Michael (M) Noosa Heads SLSC 0    


*45-49 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 McSwan, Todd (M) Mudjimba SLSC 6    
2 Carroll, Brian (M) Elliott Heads SLSC 5    
3 Atkinson, Christopher (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Rahui, Tereau (M) Coolum Beach SLSC 3    
5 Bishop, Dale (M) Mudjimba SLSC 2    


*45-49 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Matchett, Tim (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 McSwan, Todd (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Carroll, Brian (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 3    
5 Rahui, Tereau (M) Coolum Beach SLSC 2    
6 Tranter, David (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*45-49 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Prior, Jason (M)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team B Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Fraser, Gary (M)        
  > Frost, Mark (M)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Cox, Greg (M)        
  > Margetts, Kelly (M)        


*45-49 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Andrews, Guy (M) Tallebudgera SLSC 6    
2 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 SEWELL, Scott (M) Byron Bay SLSC 4    
4 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Blackmore, James (M) Coolum Beach SLSC 2    


*45-49 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Brett (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Matchett, Tim (M) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Baxter, John (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Searle, Jason (M) Currumbin SLSC 2    
6 Fletcher, Michael (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    
7 Waring, Anthony (M) Coolum Beach SLSC 0    


*45-49 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Andrews, Guy (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Jacobs, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 2    
6 Collins, Scott (M) Elliott Heads SLSC 1    
7 Moore, Andrew (M) Northcliffe SLSC 0    
8 SEWELL, Scott (M) Byron Bay SLSC 0    


*45-49 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Cox, Greg (M)        
  > Margetts, Kelly (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Jacobs, Mark (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Searle, Jason (M)        
4 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 3    
  > Belmar, Roger (M)        
  > Bradford, Scott (M)        
5 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 2    
  > MUSTOE, Colin (M)        
  > SEWELL, Scott (M)        


*45-49 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 McDonald, Brett (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Baxter, John (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Searle, Jason (M) Currumbin SLSC 3    
5 Cahill, Steven (M) Currumbin SLSC 2    
6 Dowker, Brett (M) Currumbin SLSC 1    
7 SEWELL, Scott (M) Byron Bay SLSC 0    
8 Lincoln, Matthew (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*45-49 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kenny, Martin (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Prior, Jason (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Frost, Mark (M) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Pade, Robert (M) Pacific SLSC 3    
5 Naylor, Darren (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Marshall, Cameron (M) North Burleigh SLSC 1    
7 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
8 SEWELL, Scott (M) Byron Bay SLSC 0    


*50-54 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Edwina (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Marsh, Belinda (F) Noosa Heads SLSC 5    


*50-54 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Hagan, Linda (F) Point Lookout SLSC 5    
3 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Roberts, Edwina (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Daniels, Sharon (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Campbell, Caroline (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Giles, Karen (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    


*50-54 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Roberts, Edwina (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Giles, Karen (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Pelly, Fiona (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*50-54 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Carroll-Thompson, Joanne (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Marsh, Belinda (F) Noosa Heads SLSC 2    


*50-54 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Carroll-Thompson, Joanne (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 4    
4 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Tuite, Susan (F) North Burleigh SLSC 2    
6 Giles, Karen (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 0    
8 Hagan, Linda (F) Point Lookout SLSC 0    


*50-54 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 2    
6 Noble, Amanda (F) Mooloolaba SLSC 1    
7 Giles, Karen (F) Alexandra Headland SLSC 0    
8 Marsh, Belinda (F) Noosa Heads SLSC 0    


*50-54 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Carroll-Thompson, Joanne (F)        
  > Fisk, Alison (F)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Campbell, Caroline (F)        
  > Roker, Barbara (F)        


*50-54 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Tuite, Susan (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Marsh, Belinda (F) Noosa Heads SLSC 2    
6 Giles, Karen (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Reeves, Fiona (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    


*50-54 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 6    
2 McSwan, Briony (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Taylor, Sally (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 3    
5 Noble, Amanda (F) Mooloolaba SLSC 2    
6 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 1    
7 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
8 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 0    


*50-54 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Tinker, Michael (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Lucas, Stephen (M) Metropolitan Caloundra SLSC 5    
3 Belmar, Roger (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Hagan, John (M) Point Lookout SLSC 3    
5 Van Kampen, Rick (M) Coolangatta SLSC 2    
6 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 1    


*50-54 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Grima, Tony (M) Hervey Bay SLSC 6    
2 Johansson, Jason (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Urban, Shane (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Tumini, Gino (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    


*50-54 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nash, Adrian (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Smith, Trevor (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Urban, Shane (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Grima, Tony (M) Hervey Bay SLSC 2    
6 Sessarago, Darren (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*50-54 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 6    
2 Van Kampen, Rick (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Marsh, James (M) Brunswick SLSC 4    
4 Le Roux, Johann (M) Coolum Beach SLSC 3    


*50-54 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 6    
2 Belmar, Roger (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Thomas, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Cornacchia, Riccardo (M) Coolum Beach SLSC 3    
5 Crow, Gerard (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Kyle-Robinson, David (M) Brunswick SLSC 1    
7 O'Loughlin, Anthony (M) Mudjimba SLSC 0    


*50-54 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 6    
2 Van Kampen, Rick (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Price, Christopher (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Toman, Gregory (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*50-54 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 6    
  > Carey, Grant (M)        
  > Kyle-Robinson, David (M)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Cornacchia, Riccardo (M)        
  > Dunne, Bruce (M)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Crow, Gerard (M)        
  > Price, Christopher (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 3    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Dorries, Peter (M)        
  > Thomas, Andrew (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Buhk, Andrew (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 1    
  > Johansson, Jason (M)        
  > Kelly, Warren (M)        


*50-54 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Van Kampen, Rick (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Cornacchia, Riccardo (M) Coolum Beach SLSC 5    
3 Price, Christopher (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Belmar, Roger (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Crow, Gerard (M) Sunshine Beach SLSC 2    
6 Thomas, Andrew (M) Surfers Paradise SLSC 1    
7 Kyle-Robinson, David (M) Brunswick SLSC 0    
8 Williams, Brett (M) Mooloolaba SLSC 0    


*50-54 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Dorries, Peter (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Degnian, Peter (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Harney, Robert (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Madden, Peter (M) Maroochydore SLSC 1    


*50-54 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Harney, Robert (M)        
  > Matters, Paul (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Rogers, Paul (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Buhk, Andrew (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
5 Maroochydore SLSC Team B Maroochydore SLSC 2    
  > Draper, Dan (M)        
  > Kildey, Brad (M)        


*55-59 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 5    


*55-59 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Mitchell, Tracey (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 MacDonnell, Jane (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*55-59 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Mitchell, Tracey (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 MacDonnell, Jane (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*55-59 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Fisk, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 5    


*55-59 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Maddison, Lisa (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Stefanovic, Rita (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Poulsen, Janice (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*55-59 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Fisk, Alison (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Maddison, Lisa (F) Kurrawa SLSC 2    


*55-59 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
2 Maddison, Lisa (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Stefanovic, Rita (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 2    


*55-59 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Fisk, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Hancock, Susan (F) Mooloolaba SLSC 5    
3 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Poulsen, Janice (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*55-59 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Lepper, Mark (M) Bribie Island SLSC 6    
2 Mirls, Peter (M) Southport SLSC (QLD) 5    


*55-59 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Walpole, Andrew (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 3    
5 Gabbert, Peter (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    


*55-59 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Walpole, Andrew (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 3    
5 Vipond, Craig (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Buckley, John (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*55-59 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 6    
2 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Wright, Ian (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Norman, Ian (M) Coolum Beach SLSC 3    
5 Oxenford, Scott (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Kelly, Warren (M) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Pegg, Harry (M) Surfers Paradise SLSC 0    


*55-59 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Trinca, Michael (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Pegg, Harry (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Carey, Grant (M) Brunswick SLSC 2    


*55-59 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Wright, Ian (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Mirls, Peter (M) Southport SLSC (QLD) 2    
6 Dunne, Bruce (M) Coolum Beach SLSC 1    
7 Buckley, John (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    
8 Oxenford, Scott (M) Northcliffe SLSC 0    


*55-59 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
3 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 4    
  > Bennetts, Mark (M)        
  > Mirls, Peter (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Grimshaw, Neil (M)        
  > Robertson, Ty (M)        
5 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
  > Buckley, John (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Aiken, Peter (M)        
  > Boxer, Noel (M)        


*55-59 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Norman, Ian (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Kelly, Warren (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Pegg, Harry (M) Surfers Paradise SLSC 2    
6 Trinca, Michael (M) Southport SLSC (QLD) 1    
7 Norman, Paul (M) Coolum Beach SLSC 0    
8 Smith, Brian (M) Coolangatta SLSC 0    


*55-59 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Dorrough, Robert (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Brauer, Allan (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Bowditch, Greg (M) Tallebudgera SLSC 4    
4 Norman, Ian (M) Coolum Beach SLSC 3    
5 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Vipond, Craig (M) Maroochydore SLSC 1    


*55-59 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 6    
  > Oxenford, Scott (M)        
  > Veckranges, Grant (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Iredale, Douglas (M)        
3 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 4    
  > IRWIN, Paul (M)        
  > SAUL, Murray (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Barr, Graham (M)        
  > Jeffery, Kevin (M)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
6 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 1    
  > Kelly, Warren (M)        
  > Thornton, Mark (M)        


*60-64 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Windsor, Alison (F) Mudjimba SLSC 5    


*60-64 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 6    


*60-64 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Windsor, Alison (F) Mudjimba SLSC 5    
3 Jeffery, Pauline (F) Kurrawa SLSC 4    


*60-64 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 McCullagh, Jim (M) Urunga SLSC 6    
2 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 4    
4 Dutton, Phil (M) Kurrawa SLSC 3    


*60-64 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 6    
2 McCullagh, Jim (M) Urunga SLSC 5    
3 Robertson, William (M) Yeppoon SLSC 4    
4 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 3    
5 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Dutton, Phil (M) Kurrawa SLSC 1    
7 Keighley, Paul (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    


*60-64 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 6    
2 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 4    
4 Ross, Errol (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Dutton, Phil (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Keighley, Paul (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*60-64 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 6    
2 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 5    
3 Perren, Gregory (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Simms, Ian (M) Mooloolaba SLSC 3    


*60-64 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Haylock, William (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 2    
6 Dutton, Phil (M) Kurrawa SLSC 1    


*60-64 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Sharp, Clive (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 MUSTOE, Colin (M) Byron Bay SLSC 4    
4 Robertson, William (M) Yeppoon SLSC 3    
5 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 1    
7 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 0    
8 Thornton, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*60-64 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Rossiter, David (M)        
  > Taylor, Rodney (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
3 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 4    
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Rynne, John (M)        
4 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 3    
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Russell, Adrian (M)        


*60-64 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 MUSTOE, Colin (M) Byron Bay SLSC 6    
2 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 4    
4 Haylock, William (M) Surfers Paradise SLSC 3    
5 Simms, Ian (M) Mooloolaba SLSC 2    


*60-64 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lange, Christopher (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Rossiter, David (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Forsyth, Robert (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Jeffery, Kevin (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Harris, John (M) Mooloolaba SLSC 1    
7 Aiken, Peter (M) Maroochydore SLSC 0    


*60-64 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team C Mooloolaba SLSC 6    
  > Lange, Christopher (M)        
  > Skeen, Wayne (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 5    
  > Harris, John (M)        
  > Taylor, Rodney (M)        
3 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 4    
  > McDonald, Don (M)        
  > Rossiter, David (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Fidler, Peter (M)        
  > Fisher, Ross (M)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        


*65-69 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ladner, Norith (F) Mooloolaba SLSC 6    


*65-69 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 HARVEY, Philip (M) Byron Bay SLSC 6    
2 Quemard, David (M) Brunswick SLSC 5    
3 Carter, John (M) Miami Beach SLSC 4    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 1    


*65-69 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomblin, Robert (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 3    


*65-69 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomblin, Robert (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 3    


*65-69 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Rodney (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Dews, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 4    


*65-69 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Rodney (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Aplin, Barry (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Toohey, Graham (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Carter, John (M) Miami Beach SLSC 3    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    


*65-69 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Rodney (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Dews, Geoffrey (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Jobson, Ian (M) Maroochydore SLSC 4    
4 Carter, John (M) Miami Beach SLSC 3    
5 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 0    
8 Walsh, Robert (M) Mooloolaba SLSC 0    


*65-69 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Dews, Geoffrey (M)        
  > Jobson, Ian (M)        


*65-69 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Rodney (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Baker, Paul (Ginger) (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Aplin, Barry (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Toohey, Graham (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Carter, John (M) Miami Beach SLSC 2    
6 Walsh, Robert (M) Mooloolaba SLSC 1    
7 KILPATRICK, Robert (M) Brunswick SLSC 0    


*65-69 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Rodney (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 HARVEY, Philip (M) Byron Bay SLSC 5    
3 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Hume, Gary (M) Kawana Waters SLSC 3    
5 Caffery, Basil (M) Coolum Beach SLSC 2    
6 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 1    
7 Skeen, Wayne (M) Mooloolaba SLSC 0    


*65-69 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > HARVEY, Philip (M)        
  > VIDGEN, Arthur (Woody) (M)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Caffery, Basil (M)        
  > Cameron, Kenneth (M)        


*70 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Elizabeth (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Nicholls, Christina (F) Kurrawa SLSC 5    


*70 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Christina (F) Kurrawa SLSC 6    


*70 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Nicholls, Christina (F)        


*70 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Elizabeth (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Nicholls, Christina (F) Kurrawa SLSC 5    


*70+ Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Allison, Peter (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    


*70+ Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Allison, Peter (M) Kurrawa SLSC 6    
2 Benes, Robert (M) Dicky Beach SLSC 5    
3 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 4    


*70+ Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Benes, Robert (M) Dicky Beach SLSC 6    
2 Allison, Peter (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 4    


*70+ Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Gordon, John (M)        
  > Stewart, Robert (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Miley, Barry (M)        
  > Primo, Peter (M)        


*70+ Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 6    


*70+ Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Wood, Len (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Allison, Peter (M) Kurrawa SLSC 5    
3 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 4    
4 McMahon, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Andersen, Peter (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    


*70+ Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Gatenby, Jeffrey (M) Kurrawa SLSC 5    


*70+ Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Allison, Peter (M)        
  > Gatenby, Jeffrey (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > De Mestre, Neville (M)        
  > Miley, Barry (M)        


*70+ Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Wood, Len (M) Maroochydore SLSC 5    
3 Suska, Chez (M) Redhead SLSC 4    
4 Allison, Peter (M) Kurrawa SLSC 3    
5 McMahon, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 1    


*70+ Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Stewart, Robert (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Suska, Chez (M) Redhead SLSC 5    
3 Cameron, Kenneth (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Gordon, John (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Miley, Barry (M) North Burleigh SLSC 2    
6 Benes, Robert (M) Dicky Beach SLSC 1    


*Over 140 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Metropolitan Caloundra SLSC Team A Metropolitan Caloundra SLSC 6    
  > Canniffe, Kelly (F)        
  > Fewtrell, Fiona (F)        
  > Johnston, Larissa (F)        
  > Pike, Josie (F)        
2 Mooloolaba SLSC Margaritas Mooloolaba SLSC 5    
  > Hetherington, Kylie (F)        
  > Janssen, Shelley (F)        
  > Miller, Skye (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        


*Over 140 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Rogue One Maroochydore SLSC 6    
  > Blackmore, Craig (M)        
  > Clatworthy, Sam (M)        
  > Lough, David (M)        
  > Sparrow, William (M)        
2 Kurrawa SLSC Komanches Kurrawa SLSC 5    
  > Burness, Kenneth (M)        
  > Schulz, Lee (M)        
  > Shillam, Robert (M)        
  > Turner, Richard (M)        


*Over 160 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc The Show Bags Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Fowler, Kylie (F)        
  > Love, Tanya (F)        
  > Ryan, Kimberley (F)        
  > Scarce, Bronwyn (F)        
2 Tweed Heads Coolangatta SLSC Stumpettes Tweed Heads Coolangatta SLSC 5    
  > Hogben, Renee (F)        
  > Nowlan, Janeen (F)        
  > Thompson, Melinda (F)        
  > Vallee, Laura (F)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Possums Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Abraham, Lauren (F)        
  > Hopewell, Kelly (F)        
  > Sullivan, Alison (F)        
  > Webber, Amanda (F)        
4 Coolangatta SLSC White Walkers Coolangatta SLSC 3    
  > Cargnoni, Margaret (F)        
  > Fenton, Cheryll (F)        
  > Smith, Tamara (F)        
  > Wilkinson, Sara (F)        


*Over 160 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC The Macaws Noosa Heads SLSC 6    
  > Carroll, Benedict (M)        
  > Hatfield, Jackson (M)        
  > Porter, Stephen (M)        
  > Tweedy, Joel (M)        
2 Northcliffe SLSC Argonauts Northcliffe SLSC 5    
  > Clements, Scott (M)        
  > Crowther, Glen (M)        
  > James, Karl (M)        
  > Traill, Stuart (M)        
3 Emu Park SLSC Team A Emu Park SLSC 4    
  > Blanchfield, John (M)        
  > Richardson, Brent (M)        
  > Tapp, Shane (M)        
  > Wall, Jonathan (M)        


*Over 180 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Mayhem Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Bull, Nigel (M)        
  > Chipman, Philip (M)        
  > Montey, Dewayne (M)        
  > Pither, Cameron (M)        
2 Metropolitan Caloundra SLSC Team A Metropolitan Caloundra SLSC 5    
  > Dwyer, Daniel (M)        
  > Long, Aaron (M)        
  > Lucas, Stephen (M)        
  > Wirz, Clifford (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Fireballs Alexandra Headland SLSC 4    
  > Archer, Sam (M)        
  > Artley, Wayne (M)        
  > Cruickshank, Gavin (M)        
  > Smith, Lincoln (M)        
3 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Budgies Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
  > Cooper, Phillip (M)        
  > Dornan, Mark (M)        
  > French, Bradley (M)        
  > Hamilton, Jason (M)        
5 Yeppoon SLSC Boaties Yeppoon SLSC 2    
  > Bennett, Maxwell (M)        
  > Murray, Mark (M)        
  > Newton, Richard (M)        
  > Ohl, Kevin (M)        
6 Tweed Heads Coolangatta SLSC TH&C Wobbygongs Tweed Heads Coolangatta SLSC 1    
  > Bourke, David (M)        
  > Ryan, Gregory (M)        
  > Sherwood, Craig (M)        
  > Simon, Jonathon (M)        
7 Tweed Heads Coolangatta SLSC TH&C Schooners Tweed Heads Coolangatta SLSC 0    
  > Adams, Christian (M)        
  > Doyle, Garry (M)        
  > Pinder, Sean (M)        
  > Preston, Ian (M)        
8 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 0    
  > O'Brien, Brett (M)        
  > Oswald, Richard (M)        
  > Smith, Jason (M)        
  > Watson, Brian (M)        


*Over 200 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Moes Mooloolaba SLSC 6    
  > Earley, David (M)        
  > Lowe, Warren (M)        
  > Pears, John (M)        
  > Schwab, Malcolm (M)        
2 Mooloolaba SLSC Snappers Mooloolaba SLSC 5    
  > Barclay, Stephen (M)        
  > Johnson, Darryl (M)        
  > McKee, Todd (M)        
  > West, Rodney (M)        


*Over 220 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Special Ops Mooloolaba SLSC 6    
  > Allwood, Michael (M)        
  > Arbuthnot, Malcolm (M)        
  > Lincoln, Terence (M)        
  > Ross, Malcolm (M)        
2 Noosa Heads SLSC The Condors Noosa Heads SLSC 5    
  > Beaufort, Christopher (M)        
  > Curwen, Michael (M)        
  > Hatton, Stephen (M)        
  > Jenkins, John (M)        
3 Alexandra Headland SLSC JDBA 220 excuses Alexandra Headland SLSC 4    
  > Dunn, John (M)        
  > Kemsley, John (M)        
  > Titmus, John (M)        
  > Wood, Craig (M)        
4 Coolum Beach SLSC Smileys Grinners Coolum Beach SLSC 3    
  > Dunning, Mark (M)        
  > Johnson, Christopher (M)        
  > Markwell, John (M)        
  > Rogers, Daniel (M)        
5 Maroochydore SLSC Fossils Maroochydore SLSC 2    
  > Chilcott, William (M)        
  > Ellwood, Steven (M)        
  > Wieland, Stephen (M)        
  > Wynne, Peter (M)        


*Over 240 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolangatta SLSC Magpies Coolangatta SLSC 6    
  > Baker, Paul (Ginger) (M)        
  > Halsall, Andrew (M)        
  > Mason, Stephen (M)        
  > Matthews, Graham (M)        
  > Vidler, Kirk (M)        
2 Mooloolaba SLSC Wombats Mooloolaba SLSC 5    
  > Adams, Peter (M)        
  > Morey, Peter (M)        
  > Radenovic, Mark (M)        
  > Wood, Thomas (M)        
3 Alexandra Headland SLSC 240 TNT Alexandra Headland SLSC 4    
  > Boretto, Juan (M)        
  > Ebsworthy, Jeffrey (M)        
  > Lawrance, John (M)        
  > Millar, Scott (M)        
  > Watt, Patrick (M)        


*Over 260 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 6    
  > Coe, Neil (M)        
  > Czerny, Julius (M)        
  > Finney, Stephen (Richard) (M)        
  > McCarthy, John (M)        
2 Coolum Beach SLSC The Survivors Coolum Beach SLSC 5    
  > Barben, Gary (M)        
  > Ellingsen, John (M)        
  > Sharry, William (M)        
  > Trembath, Ronald (M)        
3 Kurrawa SLSC Kurrawa Old Boys Kurrawa SLSC 4    
  > Channells, Ian (M)        
  > Laker, Shane (M)        
  > Mangin, Stephen (M)        
  > Prior, Robert (M)        


45+ yrs Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 6    
  > Egan, Katrina (F)        
  > Thorogood, Tamara (F)        
2 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 5    
  > IRWIN, Karen (F)        
  > KAY, Joanne (F)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Olander, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
4 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 3    
  > Hancock, Susan (F)        
  > Noble, Amanda (F)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
6 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 1    
  > Jones, Carol (F)        
  > Taylor, Sally (F)