2017 QLD Masters Championships (Event Date: 10/03/2017)

Final Results

Generated on 12/03/2017 2:16 pm


*110+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Driscoll, Melanie (F)        
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Hunt, Sally (F)        
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > De Rooy, Kylee (F)        
  > Till, Linda (F)        


*110+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
  > Williams, Samantha (F)        


*110+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Parry, Jennifer (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Bellue, Rachael (F)        
  > Gordon, Sally (F)        
  > Major, Leanne (F)        


*110+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Driscoll, Melanie (F)        
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Bowlay, Kirsty (F)        
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Campbell, Caroline (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        
  > Roker, Barbara (F)        


*110+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Meyer, Joshua (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Bush, Michael (M)        
  > Jones, Justin (M)        
  > Robertson, Shaun (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Bennett, Ryan (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Adsett, Robert (M)        
  > Jacobs, Mark (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        


*110+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Meyer, Joshua (M)        
  > Spencer, Shaun (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 North Burleigh SLSC Team C North Burleigh SLSC 5    
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Primo, Peter (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
3 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 4    
  > Bear, David (M)        
  > Parry, Andrew (M)        
  > Rayward, Ben (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Robertson, Shaun (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Baird, Shane (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Petersen, Shane (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Guilfoyle, Simon (M)        
  > Poulsen, Quentin (M)        


*110+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Bush, Michael (M)        
  > Cahill, Steven (M)        
  > Searle, Jason (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Adsett, Robert (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Bennett, Ryan (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        


*110+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Meyer, Joshua (M)        
  > Spencer, Shaun (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Bush, Michael (M)        
  > Jones, Justin (M)        
  > Robertson, Shaun (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Adsett, Robert (M)        
  > Baird, Shane (M)        
  > Petersen, Shane (M)        
4 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 3    
  > Locke, Jonathon (M)        
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
5 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 2    
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        
  > Williamson, Daniel (M)        


*130+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 6    
  > Cullen, Maui (F)        
  > Rahui, Emma (F)        
  > Waring, Jodie (F)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > Mackie, Megan (F)        
  > May, Karen (F)        
  > McPhee, Angie (F)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Haugh, Simone (F)        
  > Major, Leanne (F)        


*130+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Halton, Susan (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Murray, Britt (F)        


*130+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 6    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > Mackie, Megan (F)        
  > May, Karen (F)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Duke, Kylie (F)        
  > Gray, Michelle (F)        
  > Mills, Maggie (F)        


*130+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > De Rooy, Kylee (F)        
  > Williams, Samantha (F)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > Halton, Susan (F)        
  > Hunt, Sally (F)        
  > Parry, Jennifer (F)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Major, Leanne (F)        
  > Marshall, Belinda (F)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Pegg, Alison (F)        


*130+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 6    
  > De Rooy, Michael (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
  > Petersen, Shane (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
  > Hughes, Marcus (M)        
3 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 4    
  > Crow, Gerard (M)        
  > Hooper, Jason (M)        
  > Price, Christopher (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Falloon, Darren (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
5 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 2    
  > Flanagan, Owen (M)        
  > Marsden, Bradley (M)        
  > Wescher, Gustavo (M)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Searle, Jason (M)        


*130+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 6    
  > Bowditch, Greg (M)        
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
2 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 5    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Matters, Paul (M)        
  > Mawby, Stephen (M)        


*130+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Sunshine Beach SLSC Team A Sunshine Beach SLSC 6    
  > Crow, Gerard (M)        
  > Hooper, Jason (M)        
  > Price, Christopher (M)        
2 Coolangatta SLSC Team B Coolangatta SLSC 5    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Loubet, Vincent (M)        
  > Marsden, Bradley (M)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Cox, Greg (M)        
  > Lincoln, Matthew (M)        
  > Opray, Luke (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 3    
  > Caesar, Darren (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Gordon, Justin (M)        


*130+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Dixon, Cameron (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Bear, David (M)        
  > Parry, Andrew (M)        
  > Torepe, Glenn (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > De Rooy, Michael (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
  > O'Rourke, Shaun (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Collins, Scott (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
5 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 2    
  > Carroll, David (M)        
  > Cox, Greg (M)        
  > Lincoln, Matthew (M)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Guilfoyle, Paul (M)        
  > Searle, Jason (M)        
7 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 0    
  > Brown, Robert (M)        
  > Davis, Paul (M)        
  > Parker, Philip (M)        
8 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 0    
  > Adamson, Shane (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
  > Ripper, Douglas (M)        


*140+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 6    
  > Dunne, Heidi (F)        
  > Rahui, Emma (F)        
  > Tomba, Kate (F)        
  > Waring, Jodie (F)        


*140+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
  > Bradley, Luke (M)        
  > Hannan, Steven (M)        
  > Jedra, Matthew (M)        
  > Tranter, David (M)        
2 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 5    
  > Austen, David (M)        
  > Bembrick, Daniel (M)        
  > Hyde, Paul (M)        
  > Slattery, Shaun (M)        


*150+ Years Female *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 6    
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        


*150+ Years Female *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Fisk, Alison (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Pelly, Fiona (F)        
  > Poulsen, Janice (F)        


*150+ Years Female *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Clelland, Rhonda (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > Bradley, Gay (F)        
  > De Rooy, Kylee (F)        
  > Roker, Barbara (F)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Reeves, Fiona (F)        
  > Roberts, Louise (F)        
5 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 2    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Fisk, Alison (F)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        
6 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 1    
  > Cook, Karyn (F)        
  > Daniels, Sharon (F)        
  > Stefanovic, Rita (F)        


*150+ Years Female *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Fisk, Alison (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Eaton-Sinclair, Jacqueline (F)        
  > Garrick, Sharon (F)        


*150+ Years Male *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 5    
  > Dowker, Brett (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Waide, Michael (M)        
3 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 4    
  > Toman, Gregory (M)        
  > Williams, Brett (M)        
  > Wright, Ian (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 3    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Gordon, Justin (M)        
5 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
  > Penman, Dale (M)        
6 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 1    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        


*150+ Years Male *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Harney, Robert (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
  > Ripper, Douglas (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Van Den Broek, Terry (M)        
  > Waide, Michael (M)        
4 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Hoppitt, Anthony (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
5 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 2    
  > Madden, Peter (M)        
  > Mitchell, Peter (M)        
  > Vipond, Craig (M)        
6 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 1    
  > Allwright, Roger (M)        
  > Scott, William (M)        
  > Taylor, Gary (M)        


*150+ Years Male *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Dowker, Brett (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Waide, Michael (M)        
2 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 5    
  > Edwards, Robert (M)        
  > Reaburn, Peter (M)        
  > Sambrook, Adam (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Moore, Andrew (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
4 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 3    
  > Bear, David (M)        
  > Burton, Peter (M)        
  > Torepe, Glenn (M)        
5 Metropolitan Caloundra SLSC Team A Metropolitan Caloundra SLSC 2    
  > Bounty, Paul (M)        
  > Warren, David (M)        
  > Youels, Ron (M)        
6 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 1    
  > Coleman, Michael (M)        
  > Edwards, Darrin (M)        
  > Shipman, Steven (M)        


*150+ Years Male *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Martin (M)        
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Murray, Todd (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
3 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 4    
  > Dowker, Brett (M)        
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Waide, Michael (M)        
4 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 3    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > Falloon, Darren (M)        
  > Mandeville, Timothy (M)        
  > Matters, Paul (M)        
6 Maroochydore SLSC Team A Maroochydore SLSC 1    
  > Keegan, Andrew (M)        
  > Mitchell, Peter (M)        
  > Pegg, Harry (M)        


*170+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Bell, Cherie (F)        
  > Hardy, Toni (F)        
  > Jones, Carol (F)        
  > Minter, Chantelle (F)        
2 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 5    
  > Jeffress, Michelle (F)        
  > Kett, Liesl (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
3 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 4    
  > Bennet, Helen (F)        
  > Pade, Tonya (F)        
  > Slattery, Michelle (F)        
  > Turner, Anne (F)        


*170+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 6    
  > Bird, Mark (M)        
  > Carroll, David (M)        
  > Dutton, Hamish (M)        
  > Matchett, Tim (M)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Abbott, Daniel (M)        
  > Lee, Barry (M)        
  > Partridge, Nathan (M)        
  > Simon, Jonathon (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 4    
  > Eldridge, Ken (M)        
  > Grimshaw, Neil (M)        
  > Sierp, Matthew (M)        
  > Tinker, Michael (M)        


*170+ Years Open *Surf Board Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 6    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Ryan, William (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
  > McBrien, Craig (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Fisher, Ross (M)        
  > Harney, Robert (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        


*170+ Years Open *Surf Ski Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Chapman, Craig (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Fidler, Peter (M)        
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Iredale, Douglas (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
4 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 3    
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Marsh, James (M)        
  > Russell, Adrian (M)        
5 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 2    
  > Lange, Christopher (M)        
  > Rogers, Paul (M)        
  > Skeen, Wayne (M)        
6 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 1    
  > Fisher, Ross (M)        
  > Orr, Graeme (M)        
  > Rogers, Alan (M)        


*170+ Years Open *Surf Team
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Kolkka, Noel (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
3 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 4    
  > Carey, Grant (M)        
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Kyle-Robinson, David (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Adamson, Shane (M)        
  > Frost, Anthony (M)        
  > Orr, Graeme (M)        


*170+ Years Open *Taplin 3 person
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 6    
  > Fry, Stephen (M)        
  > Iredale, Douglas (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Keay, Stuart (M)        
  > McBrien, Craig (M)        
3 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 4    
  > Allwright, Roger (M)        
  > Denton, Kenneth (M)        
  > Scott, William (M)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Fidler, Peter (M)        
  > Fisher, Ross (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        
5 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 2    
  > Bowditch, Greg (M)        
  > Henry, Russell (M)        
  > Powell, Dean (M)        
6 Northcliffe SLSC Team B Northcliffe SLSC 1    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Nicholls, Allan (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        


*200+ Years Female *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
  > Duke, Kylie (F)        
  > Gray, Michelle (F)        
  > Nielson, Trudy (F)        
  > Randle, Wendy (F)        


*200+ Years Male *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Parker, Craig (M)        
  > Scott, John (M)        
  > Williams, Brett (M)        
  > Wilson, David (M)        
2 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 5    
  > Coleman, Michael (M)        
  > Edwards, Darrin (M)        
  > Jeisman, Steven (M)        
  > Keating, Jason (M)        
3 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 4    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Innes, Michael (M)        
  > Oxenford, Scott (M)        
  > Rynne, John (M)        
4 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
  > Gabbert, Peter (M)        
  > McCue, Patrick (M)        
  > Sullivan, Michael (M)        
  > Watt, Brian (M)        


*230+ Years Open *Beach Relay
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
  > Buckley, John (M)        
  > Murphy, Ian (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        
  > Sessarago, Darren (M)        


*30-34 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 6    


*30-34 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardy, Toni (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 5    
3 Jeffress, Michelle (F) Kurrawa SLSC 4    


*30-34 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Hardy, Toni (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 5    
3 Jeffress, Michelle (F) Kurrawa SLSC 4    


*30-34 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 5    


*30-34 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Parry, Jennifer (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 5    


*30-34 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Tomba, Kate (F) Coolum Beach SLSC 4    


*30-34 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Driscoll, Melanie (F)        
  > Rayward, Cathryn (F)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Kyle, Margaret (F)        
  > Smith, Tiarne (F)        
3 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 4    
  > Rahui, Emma (F)        
  > Tomba, Kate (F)        


*30-34 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Parry, Jennifer (F) North Burleigh SLSC 5    


*30-34 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Vrolyks, Lee (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Pearson, Rachel (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Driscoll, Melanie (F) Kurrawa SLSC 4    


*30-34 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Hughes, Marcus (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 4    


*30-34 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Hughes, Laurie (M) Eastbourne Volunteer Lifeguard - GB SLS 6    
2 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*30-34 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Hughes, Laurie (M) Eastbourne Volunteer Lifeguard - GB SLS 6    
2 Jedra, Matthew (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Bradley, Luke (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*30-34 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Cowper, Daniel (M)        
  > Robertson, Shaun (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Baird, Shane (M)        
  > McNicol, Ashleigh (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Forrest, Christopher (M)        
  > Klein, Joel (M)        
4 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 3    
  > Bennett, Ryan (M)        
  > Hogben, Stuart (M)        


*30-34 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Bennett, Ryan (M) Elliott Heads SLSC 5    


*30-34 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bennett, Ryan (M) Elliott Heads SLSC 6    
2 Hughes, Marcus (M) Surfers Paradise SLSC 5    


*30-34 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Adsett, Robert (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Hughes, Marcus (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Bennett, Ryan (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 3    
5 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Scaysbrook, Rohan (M) Coolangatta SLSC 1    


*30-34 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 6    
  > Gordon, Justin (M)        
  > Hughes, Marcus (M)        
2 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 5    
  > Bennett, Ryan (M)        
  > Collins, Scott (M)        


*30-34 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Adsett, Robert (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Hughes, Marcus (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Bennett, Ryan (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 McLeod, Scott (M) Rainbow Bay SLSC 3    


*30-34 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Robertson, Shaun (M) Currumbin SLSC 6    
2 McNicol, Ashleigh (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Forrest, Christopher (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    


*30-44 Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > Pearson, Rachel (F)        


*35-39 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Hallam, Larissa (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Kolkka, Annabel (F) Northcliffe SLSC 4    
4 Dreyer, Jessica-Lee (F) Coolangatta SLSC 3    


*35-39 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Haugh, Simone (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 McDonnell, Fiona (F) Hervey Bay SLSC 4    
4 Rahui, Emma (F) Coolum Beach SLSC 3    
5 Pender, Deborah (F) Surfers Paradise SLSC 2    


*35-39 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Elsum, Brooke (F) Metropolitan Caloundra SLSC 6    
2 Rahui, Emma (F) Coolum Beach SLSC 5    
3 Haugh, Simone (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 McDonnell, Fiona (F) Hervey Bay SLSC 3    
5 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 2    
6 Pender, Deborah (F) Surfers Paradise SLSC 1    


*35-39 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 5    


*35-39 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Rayward, Cathryn (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Bellue, Rachael (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Marshall, Belinda (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 2    
6 Haugh, Simone (F) Palm Beach SLSC (QLD) 1    


*35-39 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 5    
3 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Allison, Julia (F) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Mackie, Megan (F) Dicky Beach SLSC 2    
6 Rahui, Emma (F) Coolum Beach SLSC 1    


*35-39 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Murray, Britt (F)        
  > Spencer, Briohny (F)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team B Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Bellue, Rachael (F)        
  > Riley, Donna (F)        


*35-39 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 6    
2 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 5    
3 Marshall, Belinda (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Spencer, Briohny (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Bellue, Rachael (F) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 McLarty, Fiona (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    
7 Mackie, Megan (F) Dicky Beach SLSC 0    


*35-39 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, Tiarne (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Murray, Britt (F) North Burleigh SLSC 5    


*35-39 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Schweizer, Oliver-Sven (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Adler, Matthew (M) Coolum Beach SLSC 5    
3 Austen, David (M) Pacific SLSC 4    


*35-39 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Dutton, Hamish (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Slattery, Shaun (M) Pacific SLSC 5    
3 Adler, Matthew (M) Coolum Beach SLSC 4    


*35-39 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Dutton, Hamish (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Slattery, Shaun (M) Pacific SLSC 5    
3 Austen, David (M) Pacific SLSC 4    
4 Adler, Matthew (M) Coolum Beach SLSC 3    


*35-39 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 6    
  > Meyer, Joshua (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 Tallebudgera SLSC Team A Tallebudgera SLSC 5    
  > Cole, Gavin (M)        
  > Dyer, Darryl (M)        
3 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 4    
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Pade, Robert (M)        
4 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 3    
  > Anker, Sheldon (M)        
  > Guilfoyle, Simon (M)        


*35-39 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Meyer, Joshua (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Jordan, Gavin (M) Pacific SLSC 5    
3 Anker, Sheldon (M) Mooloolaba SLSC 4    


*35-39 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 6    
2 Hall, Jody (M) Northcliffe SLSC 5    


*35-39 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Meyer, Joshua (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Jordan, Gavin (M) Pacific SLSC 4    
4 Adler, Matthew (M) Coolum Beach SLSC 3    


*35-39 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Meyer, Joshua (M)        
  > Taylor, Bruce (M)        
2 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 5    
  > Bush, Michael (M)        
  > Cowper, Daniel (M)        
3 Pacific SLSC Team A Pacific SLSC 4    
  > Jordan, Gavin (M)        
  > Williamson, Daniel (M)        


*35-39 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bush, Michael (M) Currumbin SLSC 6    
2 Hall, Jody (M) Northcliffe SLSC 5    


*35-39 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Taylor, Bruce (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Locke, Jonathon (M) North Burleigh SLSC 5    
3 Meyer, Joshua (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Klein, Joel (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Jordan, Gavin (M) Pacific SLSC 2    
6 Anker, Sheldon (M) Mooloolaba SLSC 1    


*40+ Female *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 6    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Fisk, Alison (F)        
2 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 5    
  > Hancock, Susan (F)        
  > Murr, Megan (F)        


*40-44 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Nelson, Lee-Anne (F) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Baird, Jessica (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Gordon, Sally (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 3    


*40-44 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Grono, Helena (F) Queenscliff SLSC 6    
2 Ruff, Louise (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 4    
4 Gordon, Sally (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Steele, Deborah (F) Maroochydore SLSC 2    


*40-44 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nelson, Lee-Anne (F) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Steele, Deborah (F) Maroochydore SLSC 5    
3 Ruff, Louise (F) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Dunne, Heidi (F) Coolum Beach SLSC 3    
5 Gordon, Sally (F) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 Akers, Kaitlyn (F) Mudjimba SLSC 1    


*40-44 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 6    


*40-44 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) Currumbin SLSC 6    
2 De Rooy, Kylee (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 4    
4 Mills, Maggie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Gordon, Sally (F) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 Cook, Karyn (F) Mudjimba SLSC 1    


*40-44 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) Currumbin SLSC 6    
2 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 De Rooy, Kylee (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Dunne, Heidi (F) Coolum Beach SLSC 2    
6 Ruff, Louise (F) Palm Beach SLSC (QLD) 1    


*40-44 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Benjamin, Tamiel (F)        
  > De Rooy, Kylee (F)        
2 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 5    
  > Dunne, Heidi (F)        
  > Waring, Jodie (F)        
3 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 4    
  > Callard, Wendy (F)        
  > Ruff, Louise (F)        
4 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 3    
  > Aitken, Melissa (F)        
  > Pegg, Alison (F)        
5 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 2    
  > Cook, Karyn (F)        
  > Stefanovic, Rita (F)        
6 Palm Beach SLSC (QLD) Team B Palm Beach SLSC (QLD) 1    
  > Gordon, Sally (F)        
  > Riley, Donna (F)        


*40-44 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lower, Lisa (F) Currumbin SLSC 6    
2 De Rooy, Kylee (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Bowlay, Kirsty (F) North Burleigh SLSC 4    
4 Cook, Karyn (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Lingard, Kym (F) Hervey Bay SLSC 2    
6 Gordon, Sally (F) Palm Beach SLSC (QLD) 1    
7 Ruff, Louise (F) Palm Beach SLSC (QLD) 0    
8 Baird, Jessica (F) Alexandra Headland SLSC 0    


*40-44 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Benjamin, Tamiel (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Aitken, Melissa (F) Noosa Heads SLSC 5    


*40-44 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeffery, Damien (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Loubet, Vincent (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Van Balen, Shannon (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Bembrick, Daniel (M) Pacific SLSC 3    
5 Williamson, Daniel (M) Pacific SLSC 2    
6 Petersen, Shane (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*40-44 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Scott, John (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Ryan, Garry (M) Bundaberg SLSC 5    
3 Matchett, Tim (M) Palm Beach SLSC (QLD) 4    
4 Lunney, John (M) Tallebudgera SLSC 3    
5 Mills, Grant (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Bird, Mark (M) Palm Beach SLSC (QLD) 1    


*40-44 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Matchett, Tim (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Bird, Mark (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Ryan, Garry (M) Bundaberg SLSC 4    
4 Scott, John (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Bembrick, Daniel (M) Pacific SLSC 2    
6 Lee, Barry (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*40-44 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Byron Bay SLSC Team A Byron Bay SLSC 6    
  > McCABE, Michael (M)        
  > McCabe, Gregory (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 5    
  > Clarke, Christopher (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Collins, Scott (M)        
  > Holden, Craig (M)        
4 North Burleigh SLSC Team B North Burleigh SLSC 3    
  > Marshall, Cameron (M)        
  > Rodgers, Aaron (M)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Allwright, Roger (M)        
  > Scott, Gary (M)        
6 Kurrawa SLSC Team B Kurrawa SLSC 1    
  > Bear, David (M)        
  > Parry, Andrew (M)        


*40-44 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 6    
2 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 Keegan, Andrew (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Baird, Shane (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*40-44 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lunney, John (M) Tallebudgera SLSC 6    
2 Dixon, Cameron (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 4    
4 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 1    


*40-44 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Kibble, Ben (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 4    
4 Scott, Gary (M) Dicky Beach SLSC 3    
5 Keegan, Andrew (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Baird, Shane (M) Alexandra Headland SLSC 1    


*40-44 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Dixon, Cameron (M)        
  > Mercer, Darren (M)        
2 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 5    
  > Falloon, Darren (M)        
  > Kibble, Ben (M)        
3 Elliott Heads SLSC Team A Elliott Heads SLSC 4    
  > Hogben, Stuart (M)        
  > Holden, Craig (M)        
4 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 3    
  > Kirk, Bryn (M)        
  > Sell, Michael (M)        


*40-44 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Hooper, Jason (M) Sunshine Beach SLSC 6    
2 Dixon, Cameron (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Brown, Robert (M) Brunswick SLSC 4    
4 Keegan, Andrew (M) Maroochydore SLSC 3    
5 Hogben, Stuart (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Gordon, Justin (M) Surfers Paradise SLSC 1    
7 Bear, David (M) Kurrawa SLSC 0    
8 Lunney, John (M) Tallebudgera SLSC 0    


*40-44 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Spencer, Shaun (M) North Burleigh SLSC 6    
2 Marshall, Cameron (M) North Burleigh SLSC 5    
3 McCabe, Gregory (M) Byron Bay SLSC 4    
4 Clarke, Christopher (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Holden, Craig (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Honeyman, Matthew (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*45-49 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 6    
2 Watson, Jodie (F) Bribie Island SLSC 5    
3 Craven, Dana (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Bellenger, Caroline (F) Coolangatta SLSC 2    
6 Randle, Wendy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*45-49 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Randle, Wendy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 6    
2 Waring, Jodie (F) Coolum Beach SLSC 5    
3 Minter, Chantelle (F) Mooloolaba SLSC 4    
4 Slattery, Michelle (F) Pacific SLSC 3    
5 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 2    
6 Turner, Anne (F) Pacific SLSC 1    


*45-49 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Bell, Cherie (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Kett, Liesl (F) Kurrawa SLSC 5    
3 Randle, Wendy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Smith, Willow (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Minter, Chantelle (F) Mooloolaba SLSC 2    
6 Bennet, Helen (F) Pacific SLSC 1    


*45-49 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 6    


*45-49 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 6    
2 Major, Leanne (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Waring, Jodie (F) Coolum Beach SLSC 4    
4 May, Karen (F) Dicky Beach SLSC 3    
5 Clelland, Rhonda (F) Noosa Heads SLSC 2    
6 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 1    


*45-49 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 6    
2 Waring, Jodie (F) Coolum Beach SLSC 5    
3 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Randle, Wendy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Cullen, Maui (F) Coolum Beach SLSC 2    
6 Major, Leanne (F) Palm Beach SLSC (QLD) 1    


*45-49 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 6    
  > Fawcett, Pip (F)        
  > May, Karen (F)        
2 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
  > Duke, Kylie (F)        
  > Randle, Wendy (F)        
3 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 4    
  > Harker, Susie (F)        
  > Lipponen, Danyelle (F)        


*45-49 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lewis, Tania (F) Sunshine Beach SLSC 6    
2 May, Karen (F) Dicky Beach SLSC 5    
3 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 4    
4 Major, Leanne (F) Palm Beach SLSC (QLD) 3    
5 Fawcett, Pip (F) Dicky Beach SLSC 2    
6 Clelland, Rhonda (F) Noosa Heads SLSC 1    
7 Lipponen, Danyelle (F) Coolangatta SLSC 0    
8 Gray, Michelle (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 0    


*45-49 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 MURRAY, Helen (F) Byron Bay SLSC 6    
2 Williams, Samantha (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*45-49 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Fawaz, Nicholas (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Byres, Paul (M) Tallebudgera SLSC 5    
3 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Little, Stephen (M) Currumbin SLSC 2    
6 Simon, Jonathon (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*45-49 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, John-Paul (M) Salt SLSC 6    
2 Thomas, Vaughn (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 5    
3 Innes, Michael (M) Northcliffe SLSC 4    


*45-49 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Smith, John-Paul (M) Salt SLSC 6    
2 Tranter, David (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Thomas, Vaughn (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 4    
4 Falloon, Darren (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Castle, James (M) Queenscliff SLSC 2    
6 Fuller, David (M) Tweed Heads Coolangatta SLSC 1    


*45-49 Male *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mudjimba SLSC Team A Mudjimba SLSC 6    
  > Keating, Jason (M)        
  > Shipman, Steven (M)        
2 Palm Beach SLSC (QLD) Team A Palm Beach SLSC (QLD) 5    
  > Cox, Greg (M)        
  > Fraser, Gary (M)        
3 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 4    
  > Bishop, Glenn (M)        
  > Smith, Trevor (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team B Alexandra Headland SLSC 3    
  > De Rooy, Michael (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
5 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 2    
  > Mandeville, Timothy (M)        
  > Orr, Graeme (M)        


*45-49 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 4    
4 Flanagan, Owen (M) Coolangatta SLSC 3    


*45-49 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Edwards, Robert (M) Southport SLSC (QLD) 5    
3 Flanagan, Owen (M) Coolangatta SLSC 4    
4 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Waring, Anthony (M) Coolum Beach SLSC 2    
6 Sweetman, Jarrod (M) Coolum Beach SLSC 1    


*45-49 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Dowker, Brett (M) Currumbin SLSC 5    
3 Cahill, Steven (M) Currumbin SLSC 4    
4 Hoppitt, Anthony (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Collins, Scott (M) Elliott Heads SLSC 2    
6 Walker, Christopher (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    


*45-49 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 6    
  > Dowker, Brett (M)        
  > Waide, Michael (M)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > De Rooy, Michael (M)        
  > Naylor, Darren (M)        
3 Coolangatta SLSC Team A Coolangatta SLSC 4    
  > Fawaz, Nicholas (M)        
  > Van Kampen, Rick (M)        
4 Coolum Beach SLSC Team A Coolum Beach SLSC 3    
  > Dunne, Bruce (M)        
  > Sweetman, Jarrod (M)        
5 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 2    
  > Moore, Andrew (M)        
  > Unicomb, Scott (M)        
6 Currumbin SLSC Team B Currumbin SLSC 1    
  > Cahill, Steven (M)        
  > Searle, Jason (M)        


*45-49 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 O'Rourke, Shaun (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Cox, Greg (M) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Flanagan, Owen (M) Coolangatta SLSC 4    
4 Edwards, Robert (M) Southport SLSC (QLD) 3    
5 Cahill, Steven (M) Currumbin SLSC 2    
6 Torepe, Glenn (M) Kurrawa SLSC 1    
7 Searle, Jason (M) Currumbin SLSC 0    
8 Lincoln, Matthew (M) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*45-49 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kenny, Martin (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Prior, Jason (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 De Rooy, Michael (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Pade, Robert (M) Pacific SLSC 3    
5 Murray, Todd (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Guilfoyle, Paul (M) Currumbin SLSC 1    


*50-54 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Pieters, Trudy (F) Coolum Beach SLSC 6    
2 Nielson, Trudy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    


*50-54 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Riley, Donna (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Nielson, Trudy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*50-54 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jones, Carol (F) Mooloolaba SLSC 6    
2 Riley, Donna (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Nielson, Trudy (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    


*50-54 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    


*50-54 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Duke, Kylie (F) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    
3 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Maddison, Lisa (F) Kurrawa SLSC 3    
5 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Harker, Susie (F) Coolangatta SLSC 1    


*50-54 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 4    
4 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Pelly, Fiona (F) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Campbell, Caroline (F) Alexandra Headland SLSC 1    
7 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 0    
8 Riley, Donna (F) Palm Beach SLSC (QLD) 0    


*50-54 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Hanmer, Amanda (F)        
  > Maddison, Lisa (F)        
2 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
  > Penman, Sandra (F)        
  > Roberts, Louise (F)        


*50-54 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Roberts, Louise (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Harker, Susie (F) Coolangatta SLSC 3    
5 Reeves, Fiona (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    


*50-54 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Hanmer, Amanda (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Pegg, Alison (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Penman, Sandra (F) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
4 Hunt, Sally (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Pelly, Fiona (F) Alexandra Headland SLSC 2    


*50-54 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Lepper, Mark (M) Bribie Island SLSC 6    
2 Sawtell, Grant (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 5    
3 Tinker, Michael (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Ripper, Douglas (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Carroll, David (M) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 Hagan, John (M) Point Lookout SLSC 1    


*50-54 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Sierp, Matthew (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Gordon, Andy (M) Queenscliff SLSC 4    
4 Liberato, Frank (M) Coolum Beach SLSC 3    
5 Grima, Tony (M) Hervey Bay SLSC 2    
6 Vanderhoeven, Enrique (M) Rainbow Bay SLSC 1    


*50-54 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Sierp, Matthew (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Grima, Tony (M) Hervey Bay SLSC 5    
3 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Vanderhoeven, Enrique (M) Rainbow Bay SLSC 3    
5 Nash, Adrian (M) Kurrawa SLSC 2    
6 Liberato, Frank (M) Coolum Beach SLSC 1    


*50-54 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Waide, Michael (M) Currumbin SLSC 5    
3 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Degnian, Peter (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 1    


*50-54 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Sambrook, Adam (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Van Kampen, Rick (M) Coolangatta SLSC 5    
3 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 4    
4 Unicomb, Scott (M) Northcliffe SLSC 3    
5 Warren, David (M) Metropolitan Caloundra SLSC 2    
6 White, Michael (M) Currumbin SLSC 1    
7 Marsden, Bradley (M) Coolangatta SLSC 0    
8 Robertson, Ty (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*50-54 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Ashfield, Martin (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Di Betta, Michael (M) Currumbin SLSC 5    
3 Crow, Gerard (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Waide, Michael (M) Currumbin SLSC 3    
5 Williams, Brett (M) Mooloolaba SLSC 2    
6 Degnian, Peter (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    


*50-54 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Surfers Paradise SLSC Team B Surfers Paradise SLSC 6    
  > Ashfield, Martin (M)        
  > Chapman, Craig (M)        
2 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 5    
  > Prisley, Paul (M)        
  > Sambrook, Adam (M)        
3 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 4    
  > Davis, Paul (M)        
  > Marsh, James (M)        
4 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 3    
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
5 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 2    
  > Caesar, Darren (M)        
  > McBrien, Craig (M)        
6 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 1    
  > Toman, Gregory (M)        
  > Wilson, David (M)        


*50-54 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Sambrook, Adam (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Chapman, Craig (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Price, Christopher (M) Sunshine Beach SLSC 4    
4 Davis, Paul (M) Brunswick SLSC 3    
5 Unicomb, Scott (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Warren, David (M) Metropolitan Caloundra SLSC 1    


*50-54 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Lemarseny, Jeffrey (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Maynard, Christopher (M) Currumbin SLSC 5    
3 Kenny, Grant (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Liddle, Fergus (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Marshall, Wayne (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Lennox, Clayton (M) Dicky Beach SLSC 1    


*50-54 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Kenny, Grant (M)        
  > Lemarseny, Jeffrey (M)        
2 Mooloolaba SLSC Team B Mooloolaba SLSC 5    
  > Stirling, James (M)        
  > Toman, Gregory (M)        
3 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Team A Mermaid Beach AEME SLSC Inc 4    
  > Degnian, Peter (M)        
  > Marshall, Wayne (M)        
4 Currumbin SLSC Team A Currumbin SLSC 3    
  > Maynard, Christopher (M)        
  > Van Den Broek, Terry (M)        
5 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 2    
  > Lennox, Clayton (M)        
  > Taylor, Gary (M)        
6 Noosa Heads SLSC Team B Noosa Heads SLSC 1    
  > Harney, Robert (M)        
  > Ripper, Douglas (M)        


*55-59 Female *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 5    


*55-59 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Powell, Darlsy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    


*55-59 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Powell, Darlsy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 5    


*55-59 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 6    


*55-59 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Fisk, Alison (F) Noosa Heads SLSC 4    
4 Stefanovic, Rita (F) Mudjimba SLSC 3    
5 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 2    
6 Poulsen, Janice (F) Alexandra Headland SLSC 1    


*55-59 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 6    
2 Garrick, Sharon (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Fisk, Alison (F) Noosa Heads SLSC 4    
4 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Eaton-Sinclair, Jacqueline (F) Alexandra Headland SLSC 2    


*55-59 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fisk, Alison (F)        
  > Lynch, Georgina (F)        
2 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 5    
  > Bradley, Gay (F)        
  > Garrick, Sharon (F)        


*55-59 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Lynch, Georgina (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 5    
3 Stefanovic, Rita (F) Mudjimba SLSC 4    
4 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 3    
5 Poulsen, Janice (F) Alexandra Headland SLSC 2    


*55-59 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kyle, Margaret (F) Northcliffe SLSC 6    
2 Callard, Wendy (F) Palm Beach SLSC (QLD) 5    
3 Roker, Barbara (F) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Halton, Susan (F) North Burleigh SLSC 3    
5 Hancock, Susan (F) Mooloolaba SLSC 2    


*55-59 Male *2km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Mirls, Peter (M) Southport SLSC (QLD) 6    


*55-59 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Dunne, Bruce (M) Coolum Beach SLSC 4    
4 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 3    
5 Sullivan, Michael (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Gabbert, Peter (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*55-59 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Parker, Craig (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Coleman, Michael (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Buckley, John (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Gabbert, Peter (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Sullivan, Michael (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 2    
6 Watt, Brian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*55-59 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Dorrough, Robert (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Wright, Ian (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 1    
7 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 0    
8 Kelly, Warren (M) Alexandra Headland SLSC 0    


*55-59 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 Serisier, Bruce (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
4 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 3    
5 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Burton, Peter (M) Kurrawa SLSC 1    


*55-59 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Noel (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Dunne, Bruce (M) Coolum Beach SLSC 5    
3 Wright, Ian (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 3    
5 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 2    
6 Buckley, John (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 1    


*55-59 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Southport SLSC (QLD) Team A Southport SLSC (QLD) 6    
  > Mirls, Peter (M)        
  > Reaburn, Peter (M)        
2 Surfers Paradise SLSC Team A Surfers Paradise SLSC 5    
  > Blackburn, Darryl (M)        
  > Dorrough, Robert (M)        
3 Nobbys Beach SLSC (QLD) Team A Nobbys Beach SLSC (QLD) 4    
  > Buckley, John (M)        
  > Serisier, Bruce (M)        


*55-59 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Fry, Stephen (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Blackburn, Darryl (M) Surfers Paradise SLSC 5    
3 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Henry, Russell (M) Tallebudgera SLSC 3    
5 Pegg, Harry (M) Maroochydore SLSC 2    
6 Burton, Peter (M) Kurrawa SLSC 1    


*55-59 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Dorrough, Robert (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Iredale, Douglas (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Bowditch, Greg (M) Tallebudgera SLSC 4    
4 LeMarseny, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Penman, Dale (M) Mermaid Beach AEME SLSC Inc 2    
6 Forsyth, Robert (M) Northcliffe SLSC 1    


*55-59 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Barr, Graham (M)        
  > Jeffery, Kevin (M)        
2 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 5    
  > Forsyth, Robert (M)        
  > Iredale, Douglas (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > French, Peter (M)        
  > LeMarseny, Anthony (M)        


*60-64 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Female *Ironwoman
Place Name Club Points Time Comments
1 Fidler, Julie (F) Noosa Heads SLSC 6    
2 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 5    


*60-64 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 5    


*60-64 Female *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 McPhee, Angie (F) Dicky Beach SLSC 6    
2 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 4    


*60-64 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Julie (F)        
  > Jenkinson, Robyn (F)        


*60-64 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bradley, Gay (F) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Fidler, Julie (F) Noosa Heads SLSC 5    
3 Jeffery, Pauline (F) Kurrawa SLSC 4    


*60-64 Female *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Robyn (F) Noosa Heads SLSC 6    


*60-64 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 6    


*60-64 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 5    
3 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 3    


*60-64 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Jeisman, Steven (M) Mudjimba SLSC 6    
2 Furlong, James (M) Miami Beach SLSC 5    
3 Eldridge, Ken (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 3    


*60-64 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Keay, Stuart (M) Surfers Paradise SLSC 6    
2 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 5    
3 Caldwell, Anthony (M) Dicky Beach SLSC 4    
4 Thornton, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 3    


*60-64 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Reaburn, Peter (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 5    
3 Cook, Lennard (M) Currumbin SLSC 4    


*60-64 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Russell, Adrian (M) Brunswick SLSC 5    
3 Grimshaw, Neil (M) Alexandra Headland SLSC 4    
4 Thornton, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Goodall, Rodney (M) Southport SLSC (QLD) 2    


*60-64 Male *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Brunswick SLSC Team A Brunswick SLSC 6    
  > KILPATRICK, Robert (M)        
  > Russell, Adrian (M)        


*60-64 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Reaburn, Peter (M) Southport SLSC (QLD) 6    
2 Denton, Kenneth (M) Dicky Beach SLSC 5    
3 Wilson, David (M) Mooloolaba SLSC 4    
4 Perren, Gregory (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Cook, Lennard (M) Currumbin SLSC 2    
6 French, Peter (M) Noosa Heads SLSC 1    


*60-64 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Kolkka, Bruce (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Fidler, Peter (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Jeffery, Kevin (M) Kurrawa SLSC 4    
4 Scott, William (M) Dicky Beach SLSC 3    
5 Thornton, Mark (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 French, Peter (M) Noosa Heads SLSC 1    


*60-64 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 6    
  > Fidler, Peter (M)        
  > Fisher, Ross (M)        
2 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 5    
  > Benes, Robert (M)        
  > Scott, William (M)        
3 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 4    
  > McLardy, Terry (M)        
  > Thornton, Mark (M)        
4 Northcliffe SLSC Team A Northcliffe SLSC 3    
  > Bedford, Richard (M)        
  > Kolkka, Bruce (M)        


*65-69 Female *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Christina (Nancy) (F) Kurrawa SLSC 6    


*65-69 Female *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Christina (Nancy) (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Mitchell, Patricia (F) Kurrawa SLSC 5    


*65-69 Female *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Elizabeth (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Nicholls, Christina (Nancy) (F) Kurrawa SLSC 5    


*65-69 Female *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Team A Kurrawa SLSC 6    
  > Crilly, Elizabeth (F)        
  > Nicholls, Christina (Nancy) (F)        


*65-69 Female *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Crilly, Elizabeth (F) Kurrawa SLSC 6    
2 Nicholls, Christina (Nancy) (F) Kurrawa SLSC 5    


*65-69 Male *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Griffith, Denis (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    


*65-69 Male *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Griffith, Denis (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    


*65-69 Male *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Griffith, Denis (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 6    
2 Tomblin, Robert (M) Kurrawa SLSC 5    
3 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 2    


*65-69 Male *Ironman
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 5    


*65-69 Male *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Jenkinson, Paul (M) Noosa Heads SLSC 6    
2 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 5    


*65-69 Male *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 5    
3 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 4    
4 Murphy, Ian (M) Nobbys Beach SLSC (QLD) 3    
5 Jenkinson, Paul (M) Noosa Heads SLSC 2    
6 Maitland, Stephen (M) Metropolitan Caloundra SLSC 1    


*65-69 Male *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 6    
2 Maitland, Stephen (M) Metropolitan Caloundra SLSC 5    
3 Rynne, John (M) Northcliffe SLSC 4    


*65-69 Male *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 Skeen, Wayne (M) Mooloolaba SLSC 6    
2 Bedford, Richard (M) Northcliffe SLSC 5    
3 Fisher, Ross (M) Noosa Heads SLSC 4    
4 Stewart, Robert (M) Mooloolaba SLSC 3    
5 Caffery, Basil (M) Coolum Beach SLSC 2    


*65-69 Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Team A Mooloolaba SLSC 6    
  > Skeen, Wayne (M)        
  > Stewart, Robert (M)        


*70+ Open *1km Beach Run
Place Name Club Points Time Comments
1 Ryan, William (M) Coolangatta SLSC 6    
2 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 5    


*70+ Open *Beach Flags
Place Name Club Points Time Comments
1 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 6    


*70+ Open *Beach Sprint
Place Name Club Points Time Comments
1 Wilson, Glen (M) Maroochydore SLSC 6    


*70+ Open *Double Ski
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 6    
  > Miley, Barry (M)        
  > Primo, Peter (M)        


*70+ Open *Rescue Tube Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Harris, Leonard (M) Maroochydore SLSC 6    
2 Andersen, Peter (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
3 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 4    
4 McMahon, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 3    
5 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 2    


*70+ Open *Surf Board
Place Name Club Points Time Comments
1 Nicholls, Allan (M) Northcliffe SLSC 6    
2 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Gatenby, Jeffrey (M) Kurrawa SLSC 3    
5 Ryan, William (M) Coolangatta SLSC 2    
6 Cameron, Kenneth (M) Coolum Beach SLSC 1    


*70+ Open *Surf Board Rescue
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 6    
  > Fraser, Peter (M)        
  > McMahon, Peter (M)        
2 North Burleigh SLSC Team A North Burleigh SLSC 5    
  > De Mestre, Neville (M)        
  > Miley, Barry (M)        


*70+ Open *Surf Race
Place Name Club Points Time Comments
1 Harris, Leonard (M) Maroochydore SLSC 6    
2 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 5    
3 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Frost, Anthony (M) Noosa Heads SLSC 3    
5 Fraser, Peter (M) Alexandra Headland SLSC 2    
6 Andersen, Peter (M) Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 1    


*70+ Open *Surf Ski
Place Name Club Points Time Comments
1 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 6    
2 Trueman, Russell (M) Northcliffe SLSC 5    
3 De Mestre, Neville (M) North Burleigh SLSC 4    
4 Benes, Robert (M) Dicky Beach SLSC 3    


*70+ Open Ironperson
Place Name Club Points Time Comments
1 McLardy, Terry (M) Alexandra Headland SLSC 6    


*Over 120 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Lamingtons Mooloolaba SLSC 6    
  > Hetherington, Kylie (F)        
  > Janssen, Shelley (F)        
  > Miller, Skye (F)        
  > Moloney, Marissa (F)        
  > Vanstone, Nicola (F)        


*Over 140 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tweed Heads Coolangatta SLSC The Stumpettes Tweed Heads Coolangatta SLSC 6    
  > Hogben, Renee (F)        
  > Ryan, Lucy (F)        
  > Thompson, Melinda (F)        
  > Vallee, Laura (F)        


*Over 140 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Kurrawa SLSC Kurrawa Komanches Kurrawa SLSC 6    
  > Casey, Aaron (M)        
  > Kolb, Graham (M)        
  > Schulz, Lee (M)        
  > Shillam, Robert (M)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > French, Bradley (M)        
  > Hamilton, Jason (M)        
  > Pickett, Samuel (M)        
  > Taylor, Ellis (M)        


*Over 160 Years Female *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Ring Ins Mermaid Beach AEME SLSC Inc 6    
  > Ferguson, Louise (F)        
  > Fowler, Melissa (F)        
  > Hicks, Deborah (F)        
  > Manson, Hannah (F)        
  > Nash, Kylie (F)        
2 Burleigh Heads Mowbray Park SLSC Team A Burleigh Heads Mowbray Park SLSC 5    
  > Bothwell, Michelle (F)        
  > Hopewell, Kelly (F)        
  > Sullivan, Alison (F)        
  > Webber, Amanda (F)        


*Over 160 Years Male *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Maroochydore SLSC Force Maroochydore SLSC 6    
  > Hoffmann, David (M)        
  > Scanlon, Anthony (M)        
  > Slade, Troy (M)        
  > Stone, Corey (M)        
2 Currumbin SLSC Camels Currumbin SLSC 5    
  > Jones, Michael (M)        
  > Mooney, Jason (M)        
  > Round, David (M)        
  > Urquhart, Paul (M)        
3 Etty Bay SLSC Team A Etty Bay SLSC 4    
  > Cini, Shayne (M)        
  > Collins, Allan (M)        
  > Horton, Daniel (M)        
  > Jones, David (M)        


*Over 180 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Dicky Beach SLSC Team A Dicky Beach SLSC 6    
  > Gibbon, Michael (M)        
  > Hall, Peter (M)        
  > Miller, Luke (M)        
  > Thompson, Benjamin (M)        
2 Mooloolaba SLSC Barbiturates Mooloolaba SLSC 5    
  > Hague, Jason (M)        
  > McKenzie, Joshua (M)        
  > Stray, Greg (M)        
  > Wood, Thomas (M)        
3 Noosa Heads SLSC Team A Noosa Heads SLSC 4    
  > Broersen, Gerard (M)        
  > Doran, Blair (M)        
  > Lester, Darryl (M)        
  > Porter, Stephen (M)        
4 Tallebudgera SLSC Tallebudgera Hogs Tallebudgera SLSC 3    
  > Case, Geoffrey (M)        
  > Rahe, Daniel (M)        
  > Tyson, Jonathan (M)        
  > Williams, Gary (M)        
5 Alexandra Headland SLSC Team A Alexandra Headland SLSC 2    
  > Archer, Sam (M)        
  > Artley, Wayne (M)        
  > Craven, Gregory (M)        
  > Cruickshank, Gavin (M)        
6 Mermaid Beach AEME SLSC Inc Mayhem Mermaid Beach AEME SLSC Inc 1    
  > Bull, Nigel (M)        
  > Chipman, Philip (M)        
  > Montey, Dewayne (M)        
  > Pither, Cameron (M)        


*Over 200 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Evans Head-Casino SLSC inc. Team A Evans Head-Casino SLSC inc. 6    
  > Farmer, Brett (M)        
  > Lisetto, John (M)        
  > Robson, Michael (M)        
  > Russell, Michael (M)        
2 Etty Bay SLSC Team A Etty Bay SLSC 5    
  > Collins, Allan (M)        
  > Grant, Peter (M)        
  > Hall, Kenneth (M)        
  > Ross, Wade (M)        
3 Coolangatta SLSC Casuals Coolangatta SLSC 4    
  > Bull, Glen (M)        
  > Cleaver, Matthew (M)        
  > Halsall, Andrew (M)        
  > Simpson, Terry (M)        
4 Coolum Beach SLSC The Butterfly Collectors Coolum Beach SLSC 3    
  > Earley, David (M)        
  > Lowe, Warren (M)        
  > Pears, John (M)        
  > Schwab, Malcolm (M)        
5 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 2    
  > Arnold, Robert (M)        
  > Mitchell, David (M)        
  > Oswald, Richard (M)        
  > Watson, Brian (M)        


*Over 220 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Audi Mooloolaba SLSC 6    
  > Allwood, Michael (M)        
  > Arbuthnot, Malcolm (M)        
  > Lincoln, Terence (M)        
  > Ross, Malcolm (M)        
2 Noosa Heads SLSC The Condors Noosa Heads SLSC 5    
  > Beaufort, Christopher (M)        
  > Curwen, Michael (M)        
  > Hatton, Stephen (M)        
  > Jenkins, John (M)        
3 Maroochydore SLSC Fossils Maroochydore SLSC 4    
  > Chilcott, William (M)        
  > Duncan, Bernard (M)        
  > Ellwood, Steven (M)        
  > Moles, Drew (M)        
  > Wieland, Stephen (M)        
  > Wynne, Peter (M)        
4 Coolum Beach SLSC Smileys Grinners Coolum Beach SLSC 3    
  > Carroll, Christopher (M)        
  > Dunning, Mark (M)        
  > Kennedy, Brett (M)        
  > Rogers, Daniel (M)        
5 Emu Park SLSC Bradburys Emu Park SLSC 2    
  > Manning, Robin (M)        
  > Rye, Stephen (M)        
  > Tapp, Shane (M)        
  > Wall, Jonathan (M)        


*Over 240 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Mooloolaba SLSC Wombats Mooloolaba SLSC 6    
  > Adams, Peter (M)        
  > Black, Barry (M)        
  > Morey, Peter (M)        
  > Radenovic, Mark (M)        
2 Kurrawa SLSC Kurrawa Kruisers Kurrawa SLSC 5    
  > Finney, Stephen (Richard) (M)        
  > Jones, London (M)        
  > Rosanoff, Jon (M)        
  > Turner, Richard (M)        
3 Alexandra Headland SLSC JDBA 240 Alexandra Headland SLSC 4    
  > Dunn, John (M)        
  > Lawrance, John (M)        
  > Millar, Scott (M)        
  > Titmus, John (M)        
  > Watt, Patrick (M)        
4 Coolangatta SLSC Substitutes Coolangatta SLSC 3    
  > Hammond, Phillip (M)        
  > Mason, Stephen (M)        
  > Matthews, Graham (M)        
  > McNamara, Peter (M)        
  > Vidler, Kirk (M)        


*Over 260 Years Open *Surf Boat
Place Team / Name Club Points Time Comments
1 Tugun SLSC Team A Tugun SLSC 6    
  > Baker, Paul (Ginger) (M)        
  > Coe, Neil (M)        
  > Czerny, Julius (M)        
  > McCarthy, John (M)        
2 Kurrawa SLSC Kurrawa Old Boys Kurrawa SLSC 5    
  > Channells, Ian (M)        
  > Laker, Shane (M)        
  > Mangin, Stephen (M)        
  > Prior, Robert (M)        
3 Coolum Beach SLSC The SOCs Coolum Beach SLSC 4    
  > Barben, Gary (M)        
  > Ellingsen, John (M)        
  > Sharry, William (M)        
  > Trembath, Ronald (M)