Licensed to Surf Life Saving QLD-N. Australian Cham - Organization License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 22/10/2016 06:18 AM
               2016 North Australian Championships - 21/10/2016                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 11 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Grace           10 CNS-QLD                          47.89    6  
  2 Stevens, Zara             10 CNS-QLD                          48.31    5  
  3 Atfield, Lara             10 CNS-QLD                          49.19    4  
  4 Eveans, Lilly Ruth        10 ELLIS-QLD                        50.25    3  
  5 Connor, Reagan            10 MKY-QLD                          50.86    2  
  6 Philpott, Annali          10 TAN-QLD                          54.59    1  
  7 Tapp, Maggie              10 EMU-QLD                          58.83  
  8 Conn, Bridget             10 TPB-QLD                          59.54  
  9 Murphy, Ella              10 EMU-QLD                        1:00.34  
 10 Dingle, Martha            10 TAN-QLD                        1:02.35  
 11 Molloy, Holly             10 CNS-QLD                        1:03.82  
 12 Eitrich, Lilly            10 ELLIS-QLD                      1:05.61  
 
Event 2  Men 11 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Kane              10 TAN-QLD                          43.80    6  
  2 Pascoe, Will              10 TPB-QLD                          47.52    5  
  3 Menzies, Bryce            10 CNS-QLD                          48.06    4  
  4 Thomas, Taka              10 ELLIS-QLD                        49.91    3  
  5 Andrews, Taj              10 TAN-QLD                          50.52    2  
  6 Green, Ky                 10 CNS-QLD                          51.32    1  
  7 Wynberg, Arjan            10 ELLIS-QLD                        53.37  
  8 Maxwell, Jonathan         10 CNS-QLD                        1:09.71  
  9 Sherriff, Riley           10 CNS-QLD                        1:16.35  
 10 Coe, Ari                  10 TPB-QLD                        1:17.40  
 
Event 3  Women 12 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 White, Trinity            11 CNS-QLD                          42.12    6  
  2 Findlay, Lilly            11 EMO-QLD                          44.89    5  
  3 Moote, Karen              11 CNS-QLD                          45.75    4  
  4 Hardy, Emersen            11 TPB-QLD                          46.65    3  
  5 Bell, Mia                 11 TAN-QLD                          47.16    2  
  6 Fowler, Amy               11 TPB-QLD                          47.85    1  
  7 Copsey, Rhiannon          11 TAN-QLD                          47.98  
  8 Churchward, Abby Rose     11 TAN-QLD                          50.64  
  9 Rogers, Shelby            11 ELLIS-QLD                        53.53  
 10 Sinclair, Tayla           11 TPB-QLD                          57.91  
 11 Penny, Jorja              11 TPB-QLD                        1:00.29  
 12 Born, Kate                11 MKY-QLD                        1:00.94  
 
Event 4  Men 12 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Craig, Peyton             11 TAN-QLD                          40.75    6  
  2 Somerville, Bailey        11 TAN-QLD                          42.05    5  
  3 Bragg, Jack               11 TPB-QLD                          44.57    4  
  4 Bennett, Zac              11 TPB-QLD                          46.18    3  
  5 Fowler, Jacob             11 TPB-QLD                          46.71    2  
  6 Kurucchi, Rhys            11 ELLIS-QLD                        47.63    1  
  7 Rogers, Mitchell          11 CNS-QLD                          49.56  
  8 Dingle, Henry             11 TAN-QLD                          51.01  
  9 Tabuai, Zemess            11 CNS-QLD                          51.69  
 10 Ince, Joe                 11 ELLIS-QLD                        58.61  
 11 Williams, Todd            11 EMU-QLD                        1:00.17  
 12 Jenkins, Jack             11 ELLIS-QLD                      1:01.22  
 13 Stewart, Hamish           11 ELLIS-QLD                      1:01.42  
 
Event 5  Women 13 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horobin, Lila             12 CNS-QLD                          36.08    6  
  2 Smith, Alaina             12 ELLIS-QLD                        40.28    5  
  3 Wynberg, Anastasia        12 ELLIS-QLD                        41.98    4  
  4 Bragg, Amy                12 TPB-QLD                          43.90    3  
  5 Mills, Erica              12 TPB-QLD                          43.99    2  
  6 Wuoti, Tehya              12 ELLIS-QLD                        45.07    1  
  7 Heyer, Shani              12 TPB-QLD                          46.03  
  8 Southwood, Connie         12 CNS-QLD                          47.14  
  9 Nakajima
, Sena          12 ELLIS-QLD                        47.38  
 10 Elliot, Stephanie         12 TAN-QLD                          48.81  
 11 Johnston, Tamra           12 CNS-QLD                          49.64  
 12 De Rooy, Riley            12 ARC-QLD                          50.61  
 13 Stewart, Madison          12 ELLIS-QLD                        51.39  
 14 Skerman, Mollie           12 TAN-QLD                          52.56  
 15 McRae, Grier              12 EMU-QLD                          52.82  
 16 Wells, Ainsley            12 TPB-QLD                          55.92  
 17 Emmerson, Hayley          12 TPB-QLD                          56.13  
 18 Hooton, Chloe             12 EMU-QLD                        1:02.48  
 19 Gee, Alana                12 EMO-QLD                        1:05.29  
 
Event 6  Men 13 & Under 50 LC Meter Brick Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Coby          12 TAN-QLD                          39.15    6  
  2 Rogers, Jackson           12 CNS-QLD                          39.95    5  
  3 Burrows, Connor           12 EMO-QLD                          45.38    4  
  4 Cruckshank, Leo           12 EMO-QLD                          45.66    3  
  5 Somerville, Lincoln       12 TAN-QLD                          46.58    2  
  6 Zillman, Noah             12 ELLIS-QLD                        50.70    1  
  7 Maxwell, Oliver           12 CNS-QLD                          58.52  
 
Event 7  Women 11 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   1:40.37    6  
     1) Eveans, Lilly Ruth 10           2) Eitrich, Lilly 10              
  2 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:45.17    5  
     1) Anderson, Grace 10              2) Stevens, Zara 10               
  3 Cairns Slsc-QLD  'B'                                        1:55.55    4  
     1) Atfield, Lara 10                2) Molloy, Holly 10               
  4 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:58.37    3  
     1) Dingle, Martha 10               2) Philpott, Annali 10            
  5 Emu Park Slsc-QLD  'A'                                      2:15.83    2  
     1) Tapp, Maggie 10                 2) Murphy, Ella 10                
 
Event 8  Men 11 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:34.66    6  
     1) Andrews, Taj 10                 2) Martin, Kane 10                
  2 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         1:38.26    5  
     1) Pascoe, Will 10                 2) Coe, Ari 10                    
  3 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   1:48.83    4  
     1) Wynberg, Arjan 10               2) Thomas, Taka 10                
  4 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:52.58    3  
     1) Green, Ky 10                    2) Menzies, Bryce 10              
  5 Cairns Slsc-QLD  'B'                                        1:57.34    2  
     1) Sherriff, Riley 10              2) Maxwell, Jonathan 10           
 
Event 9  Women 12 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:29.54    6  
     1) Bell, Mia 11                    2) O'Neill, Sophie 11             
  2 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'B'                         1:37.56    5  
     1) Sinclair, Tayla 11              2) Fowler, Amy 11                 
  3 Tannums Sands Slsc-QLD  'B'                                 1:40.37    4  
     1) Churchward, Abby Rose 11        2) Copsey, Rhiannon 11            
  4 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:43.29    3  
     1) Moote, Karen 11                 2) White, Trinity 11              
  5 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         1:45.26    2  
     1) Hardy, Emersen 11               2) Penny, Jorja 11                
  6 Mackay Slsc-QLD  'A'                                        1:47.68    1  
     1) Connor, Reagan 10               2) Born, Kate 11                  
 
Event 10  Men 12 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'B'                                 1:25.30    6  
     1) Somerville, Bailey 11           2) Dingle, Henry 11               
  2 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'B'                         1:30.51    5  
     1) Fowler, Jacob 11                2) Bennett, Zac 11                
  3 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:32.89    4  
     1) Craig, Peyton 11                2) Sharpe, Hayden 11              
  4 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         1:36.37    3  
     1) Bragg, Jack 11                  2) Pascoe, Will 10                
  5 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   1:37.27    2  
     1) Ince, Joe 11                    2) Kurucchi, Rhys 11              
  6 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:45.09    1  
     1) Rogers, Mitchell 11             2) Tabuai, Zemess 11              
  7 Ellis Beach Slsc-QLD  'B'                                   1:54.72  
     1) Jenkins, Jack 11                2) Stewart, Hamish 11             
 
Event 11  Women 13 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   1:21.48    6  
     1) Wynberg, Anastasia 12           2) Smith, Alaina 12               
  2 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:25.09    5  
     1) Horobin, Lila 12                2) Johnston, Tamra 12             
  3 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         1:25.57    4  
     1) Bragg, Amy 12                   2) Mills, Erica 12                
  4 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:29.19    3  
     1) Elliot, Stephanie 12            2) Skerman, Mollie 12             
  5 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'C'                         1:33.88    2  
     1) Heyer, Shani 12                 2) Wells, Ainsley 12              
  6 Ellis Beach Slsc-QLD  'B'                                   1:36.89    1  
     1) Wuoti, Tehya 12                 2) Nakajima
, Sena 12            
  7 Emu Park Slsc-QLD  'A'                                      1:38.62  
     1) Hooton, Chloe 12                2) McRae, Grier 12                
  8 Ellis Beach Slsc-QLD  'C'                                   1:53.47  
     1) Rogers, Shelby 11               2) Stewart, Madison 12            
 
Event 12  Men 13 & Under 2x50 LC Meter Patient Tow Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 1:27.44    6  
     1) Richardson, Coby 12             2) Somerville, Lincoln 12         
  2 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        1:28.88    5  
     1) Maxwell, Oliver 12              2) Rogers, Jackson 12             
  3 Eimeo Slsc-QLD  'A'                                         1:36.22    4  
     1) Burrows, Connor 12              2) Cruckshank, Leo 12             
 
Event 13  Women 14 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Simone             13 TPB-QLD                        1:19.06    6  
  2 Jones, Chelsea            13 YEP-QLD                        1:24.58    5  
  3 Smith, Chelsea            13 ARC-QLD                        1:25.68    4  
  4 Sattler, Emily            13 YEP-QLD                        1:26.26    3  
  5 Duxbury, Amarlie          13 ARC-QLD                        1:27.66    2  
  6 Bel, Georgia              13 TAN-QLD                        1:28.93    1  
  7 Gwynne, Tai               13 YEP-QLD                        1:29.81  
  8 Hooton, Brittany          13 EMU-QLD                        1:31.53  
  9 Stevens, Asha             13 CNS-QLD                        1:32.04  
 10 Murphy, Annie             13 EMU-QLD                        1:33.81  
 11 Rivett, Tiana             13 CNS-QLD                        1:34.73  
 12 Baker, Brianna            13 EMO-QLD                        1:35.87  
 13 Sinclair, Hannah          13 TPB-QLD                        1:40.59  
 14 Bennett, Macey            13 TPB-QLD                        1:47.84  
 15 Born, Hailey              13 MKY-QLD                        1:49.73  
 -- Elliot, Charlie           13 TAN-QLD                             DQ  
 
Event 14  Men 14 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Goudie, Kade              13 YEP-QLD                        1:15.50    6  
  2 Tabaui, Zac               13 CNS-QLD                        1:16.20    5  
  3 Tumelty, Ben              13 ARC-QLD                        1:17.08    4  
  4 Jones, Benjamin           13 ELLIS-QLD                      1:20.03    3  
  5 Newton, Jack              13 YEP-QLD                        1:20.60    2  
  6 Thomas, Kenji             13 ELLIS-QLD                      1:21.76    1  
  7 Kurukchi, Oliver          13 ELLIS-QLD                      1:21.84  
  8 Truelson, Hugh            13 YEP-QLD                        1:22.61  
  9 Williams, Brodie          13 EMU-QLD                        1:30.04  
 10 Smart, Khy                13 TAN-QLD                        1:30.82  
 11 Svenson, Bailey           13 EMO-QLD                        1:30.95  
 12 Swafield, Mitch           13 YEP-QLD                        1:45.80  
 -- Bebendorf, Drew           13 TAN-QLD                             DQ  
 -- Hardy, Bayden             13 TPB-QLD                             DQ  
 
Event 15  Women 9-11 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 2:31.72    6  
     1) Bell, Mia 11                    2) Copsey, Rhiannon 11            
     3) Churchward, Abby Rose 11        4) O'Neill, Sophie 11             
  2 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:36.40    5  
     1) Anderson, Grace 10              2) Moote, Karen 11                
     3) Stevens, Zara 10                4) White, Trinity 11              
  3 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         2:41.35    4  
     1) Fowler, Amy 11                  2) Hardy, Emersen 11              
     3) Penny, Jorja 11                 4) Sinclair, Tayla 11             
 -- Emu Park Slsc-QLD  'A'                                     X2:54.97  
     1) Murphy, Ella 10                 2) Tapp, Maggie 10                
 
Event 16  Men 9-11 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 2:19.18    6  
     1) Craig, Peyton 11                2) Somerville, Bailey 11          
     3) Martin, Kane 10                 4) Andrews, Taj 10                
  2 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         2:27.28    5  
     1) Pascoe, Will 10                 2) Bragg, Jack 11                 
     3) Bennett, Zac 11                 4) Fowler, Jacob 11               
  3 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:38.74    4  
     1) Green, Ky 10                    2) Menzies, Bryce 10              
     3) Rogers, Mitchell 11             4) Tabuai, Zemess 11              
  4 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   2:39.99    3  
     1) Wynberg, Arjan 10               2) Kurucchi, Rhys 11              
     3) Thomas, Taka 10                 4) Jenkins, Jack 11               
 -- Tannums Sands Slsc-QLD  'B'                                X2:50.06  
     1) Dingle, Henry 11                2) Sharpe, Hayden 11              
     3) Gordon, Mitchell 11             4) Blake, Brady 10                
 
Event 17  Women 11-13 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   2:17.70    6  
     1) Smith, Alaina 12                2) Wuoti, Tehya 12                
     3) Wynberg, Anastasia 12           4) Nakajima
, Sena 12            
  2 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 2:17.72    5  
     1) Bel, Georgia 13                 2) Elliot, Charlie 13             
     3) Skerman, Mollie 12              4) Elliot, Stephanie 12           
  3 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:19.14    4  
     1) Horobin, Lila 12                2) Rivett, Tiana 13               
     3) Southwood, Connie 12            4) Stevens, Asha 13               
  4 Yeppoon Slsc-QLD  'A'                                       2:20.26    3  
     1) Sattler, Emily 13               2) Jones, Chelsea 13              
     3) Gwynne, Tai 13                  4) Sattler, Rosie 12              
  5 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'B'                         2:31.73    2  
     1) Emmerson, Hayley 12             2) Heyer, Shani 12                
     3) Bragg, Amy 12                   4) Mills, Erica 12                
  6 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         2:32.79    1  
     1) Wells, Ainsley 12               2) Sinclair, Hannah 13            
     3) Bennett, Macey 13               4) Mills, Simone 13               
  7 Emu Park Slsc-QLD  'A'                                      2:34.94  
     1) Hooton, Chloe 12                2) McRae, Grier 12                
     3) Hooton, Brittany 13             4) Murphy, Annie 13               
 
Event 18  Men 11-13 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Tannums Sands Slsc-QLD  'A'                                 2:13.06    6  
     1) Somerville, Lincoln 12          2) Richardson, Coby 12            
     3) Bebendorf, Drew 13              4) Smart, Khy 13                  
  2 Ellis Beach Slsc-QLD  'A'                                   2:16.77    5  
     1) Thomas, Kenji 13                2) Kurucchi, Rhys 11              
     3) Jones, Benjamin 13              4) Zillman, Noah 12               
  3 Yeppoon Slsc-QLD  'A'                                       2:18.34    4  
     1) Goudie, Kade 13                 2) Newton, Jack 13                
     3) Swafield, Mitch 13              4) Truelson, Hugh 13              
  4 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:19.93    3  
     1) Tabaui, Zac 13                  2) Rogers, Jackson 12             
     3) Rogers, Mitchell 11             4) Maxwell, Oliver 12             
 
Event 19  Women 14 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mills, Simone             13 TPB-QLD                          43.80    6  
  2 Sattler, Emily            13 YEP-QLD                          44.14    5  
  3 Bel, Georgia              13 TAN-QLD                          44.89    4  
  4 Duxbury, Amarlie          13 ARC-QLD                          50.31    3  
  5 Elliot, Charlie           13 TAN-QLD                          50.48    2  
  6 Murphy, Annie             13 EMU-QLD                          51.64    1  
  7 Bennett, Macey            13 TPB-QLD                          55.39  
  8 Gwynne, Tai               13 YEP-QLD                          58.48  
  9 Born, Hailey              13 MKY-QLD                          58.62  
 10 Rivett, Tiana             13 CNS-QLD                        1:01.25  
 11 Jones, Chelsea            13 YEP-QLD                        1:01.88  
 12 Baker, Brianna            13 EMO-QLD                        1:02.42  
 13 Sinclair, Hannah          13 TPB-QLD                        1:04.59  
 14 Hooton, Brittany          13 EMU-QLD                        1:08.36  
 -- Stevens, Asha             13 CNS-QLD                             DQ  
 -- Smith, Chelsea            13 ARC-QLD                             DQ  
 
Event 20  Men 14 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tabaui, Zac               13 CNS-QLD                          37.30    6  
  2 Hardy, Bayden             13 TPB-QLD                          37.67    5  
  3 Tumelty, Ben              13 ARC-QLD                          40.20    4  
  4 Svenson, Bailey           13 EMO-QLD                          40.25    3  
  5 Bebendorf, Drew           13 TAN-QLD                          41.99    2  
  6 Kurukchi, Oliver          13 ELLIS-QLD                        42.08    1  
  7 Goudie, Kade              13 YEP-QLD                          42.27  
  8 Jones, Benjamin           13 ELLIS-QLD                        44.67  
  9 Thomas, Kenji             13 ELLIS-QLD                        46.97  
 10 Truelson, Hugh            13 YEP-QLD                          48.15  
 11 Smart, Khy                13 TAN-QLD                          51.53  
 12 Williams, Brodie          13 EMU-QLD                          52.14  
 -- Newton, Jack              13 YEP-QLD                             DQ  
 -- Swafield, Mitch           13 YEP-QLD                             DQ  
 
Event 21  Women 11 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Grace           10 CNS-QLD                        1:30.66    6  
  2 Eveans, Lilly Ruth        10 ELLIS-QLD                      1:31.06    5  
  3 Tapp, Maggie              10 EMU-QLD                        1:32.12    4  
  4 Stevens, Zara             10 CNS-QLD                        1:36.87    3  
  5 Murphy, Ella              10 EMU-QLD                        1:37.00    2  
  6 Atfield, Lara             10 CNS-QLD                        1:39.29    1  
  7 Conn, Bridget             10 TPB-QLD                        1:41.04  
  8 Connor, Reagan            10 MKY-QLD                        1:41.18  
  9 Philpott, Annali          10 TAN-QLD                        1:45.36  
 10 Eitrich, Lilly            10 ELLIS-QLD                      1:48.53  
 11 Dingle, Martha            10 TAN-QLD                        1:53.05  
 12 Molloy, Holly             10 CNS-QLD                        1:54.57  
 
Event 22  Men 11 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Martin, Kane              10 TAN-QLD                        1:20.99    6  
  2 Pascoe, Will              10 TPB-QLD                        1:24.63    5  
  3 Andrews, Taj              10 TAN-QLD                        1:24.75    4  
  4 Menzies, Bryce            10 CNS-QLD                        1:29.29    3  
  5 Green, Ky                 10 CNS-QLD                        1:36.79    2  
  6 Everingham, Caiden        10 EHS-QLD                        1:37.80    1  
  7 Wynberg, Arjan            10 ELLIS-QLD                      1:37.82  
  8 Thomas, Taka              10 ELLIS-QLD                      1:41.07  
  9 Sherriff, Riley           10 CNS-QLD                        1:53.75  
 10 Maxwell, Jonathan         10 CNS-QLD                        1:55.53  
 11 Coe, Ari                  10 TPB-QLD                        2:02.37  
 
Event 23  Women 12 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Mia                 11 TAN-QLD                        1:23.25    6  
  2 White, Trinity            11 CNS-QLD                        1:24.00    5  
  3 Copsey, Rhiannon          11 TAN-QLD                        1:27.00    4  
  4 Findlay, Lilly            11 EMO-QLD                        1:29.39    3  
  5 Moote, Karen              11 CNS-QLD                        1:32.25    2  
  6 Hardy, Emersen            11 TPB-QLD                        1:32.99    1  
  7 Churchward, Abby Rose     11 TAN-QLD                        1:34.31  
  8 Fowler, Amy               11 TPB-QLD                        1:38.59  
  9 Penny, Jorja              11 TPB-QLD                        1:41.73  
 10 Rogers, Shelby            11 ELLIS-QLD                      1:42.74  
 11 O'Neill, Sophie           11 TAN-QLD                        1:45.15  
 12 Sinclair, Tayla           11 TPB-QLD                        1:54.31  
 13 Born, Kate                11 MKY-QLD                        1:59.01  
 
Event 24  Men 12 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Somerville, Bailey        11 TAN-QLD                        1:15.69    6  
  2 Craig, Peyton             11 TAN-QLD                        1:19.33    5  
  3 Bennett, Zac              11 TPB-QLD                        1:24.97    4  
  4 Bragg, Jack               11 TPB-QLD                        1:25.18    3  
  5 Rogers, Mitchell          11 CNS-QLD                        1:27.36    2  
  6 Fowler, Jacob             11 TPB-QLD                        1:29.06    1  
  7 Kurucchi, Rhys            11 ELLIS-QLD                      1:32.72  
  8 Dingle, Henry             11 TAN-QLD                        1:36.64  
  9 Tabuai, Zemess            11 CNS-QLD                        1:38.20  
 10 Ince, Joe                 11 ELLIS-QLD                      1:38.42  
 11 Sharpe, Hayden            11 TAN-QLD                        1:39.86  
 12 Jenkins, Jack             11 ELLIS-QLD                      1:44.40  
 13 Williams, Todd            11 EMU-QLD                        1:47.56  
 14 Stewart, Hamish           11 ELLIS-QLD                      1:47.97  
 15 Gordon, Mitchell          11 TAN-QLD                        1:57.33  
 
Event 25  Women 13 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Horobin, Lila             12 CNS-QLD                        1:12.48    6  
  2 Elliot, Stephanie         12 TAN-QLD                        1:18.28    5  
  3 Smith, Alaina             12 ELLIS-QLD                      1:19.11    4  
  4 Wynberg, Anastasia        12 ELLIS-QLD                      1:19.42    3  
  5 Bragg, Amy                12 TPB-QLD                        1:22.30    2  
  6 Nakajima
, Sena          12 ELLIS-QLD                      1:25.06    1  
  7 Sattler, Rosie            12 YEP-QLD                        1:25.92  
  8 Mills, Erica              12 TPB-QLD                        1:26.12  
  9 Skerman, Mollie           12 TAN-QLD                        1:26.13  
 10 Wuoti, Tehya              12 ELLIS-QLD                      1:27.04  
 11 Southwood, Connie         12 CNS-QLD                        1:27.62  
 12 Johnston, Tamra           12 CNS-QLD                        1:28.64  
 13 De Rooy, Riley            12 ARC-QLD                        1:32.38  
 14 Heyer, Shani              12 TPB-QLD                        1:32.94  
 15 Stewart, Madison          12 ELLIS-QLD                      1:38.49  
 16 Emmerson, Hayley          12 TPB-QLD                        1:38.70  
 17 McRae, Grier              12 EMU-QLD                        1:38.85  
 18 Hooton, Chloe             12 EMU-QLD                        1:40.98  
 19 Gee, Alana                12 EMO-QLD                        1:44.85  
 20 Wells, Ainsley            12 TPB-QLD                        1:49.28  
 
Event 26  Men 13 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Richardson, Coby          12 TAN-QLD                        1:12.05    6  
  2 Rogers, Jackson           12 CNS-QLD                        1:16.57    5  
  3 Somerville, Lincoln       12 TAN-QLD                        1:19.76    4  
  4 Cruckshank, Leo           12 EMO-QLD                        1:23.94    3  
  5 Burrows, Connor           12 EMO-QLD                        1:25.45    2  
  6 Maxwell, Oliver           12 CNS-QLD                        1:46.32    1  
 
Event 27  Women 14 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Sattler, Emily            13 YEP-QLD                        1:12.32    6  
  2 Mills, Simone             13 TPB-QLD                        1:13.95    5  
  3 Murphy, Annie             13 EMU-QLD                        1:18.08    4  
  4 Gwynne, Tai               13 YEP-QLD                        1:18.29    3  
  5 Jones, Chelsea            13 YEP-QLD                        1:19.12    2  
  6 Duxbury, Amarlie          13 ARC-QLD                        1:19.57    1  
  7 Bel, Georgia              13 TAN-QLD                        1:19.98  
  8 Hooton, Brittany          13 EMU-QLD                        1:21.65  
  9 Elliot, Charlie           13 TAN-QLD                        1:23.62  
 10 Stevens, Asha             13 CNS-QLD                        1:24.65  
 11 Rivett, Tiana             13 CNS-QLD                        1:24.69  
 12 Smith, Chelsea            13 ARC-QLD                        1:25.35  
 13 Bennett, Macey            13 TPB-QLD                        1:30.39  
 14 Baker, Brianna            13 EMO-QLD                        1:33.47  
 15 Born, Hailey              13 MKY-QLD                        1:33.76  
 16 Sinclair, Hannah          13 TPB-QLD                        1:50.74  
 
Event 28  Men 14 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Tabaui, Zac               13 CNS-QLD                        1:07.58    6  
  2 Bebendorf, Drew           13 TAN-QLD                        1:09.68    5  
  3 Tumelty, Ben              13 ARC-QLD                        1:10.09    4  
  4 Hardy, Bayden             13 TPB-QLD                        1:12.56    3  
  5 Goudie, Kade              13 YEP-QLD                        1:13.26    2  
  6 Svenson, Bailey           13 EMO-QLD                        1:13.66    1  
  7 Kurukchi, Oliver          13 ELLIS-QLD                      1:16.07  
  8 Jones, Benjamin           13 ELLIS-QLD                      1:16.56  
  9 Williams, Brodie          13 EMU-QLD                        1:18.39  
 10 Newton, Jack              13 YEP-QLD                        1:18.61  
 11 Thomas, Kenji             13 ELLIS-QLD                      1:19.40  
 12 Truelson, Hugh            13 YEP-QLD                        1:19.65  
 13 Smart, Khy                13 TAN-QLD                        1:34.82  
 14 Swafield, Mitch           13 YEP-QLD                        1:44.32  
 
Event 29  Women 15 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Prizeman, Madeline        14 ARC-QLD                        1:08.90    6  
  2 Leong, Lara               14 TPB-QLD                        1:09.07    5  
  3 McMenamin, Milli          14 CNS-QLD                        1:11.51    4  
  4 Goudie, Caitlyn           14 YEP-QLD                        1:11.53    3  
  5 Fifield, Charlotte        14 CNS-QLD                        1:12.32    2  
  6 Richardson, Paris         14 TAN-QLD                        1:16.86    1  
  7 Bragg, Lucy               14 TPB-QLD                        1:20.42  
  8 Hart, Paris               14 TPB-QLD                        1:21.56  
 
Event 30  Men 15 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Joshua          14 EMU-QLD                        1:05.17    6  
  2 Paskins, Zachary          14 YEP-QLD                        1:06.01    5  
  3 Moote, Kento              14 CNS-QLD                        1:07.70    4  
  4 Dalton, Kian              14 TPB-QLD                        1:09.03    3  
  5 Harte, Tom                14 TPB-QLD                        1:09.10    2  
  6 Daly, Jack                14 CNS-QLD                        1:09.94    1  
  7 Tapp, Max                 14 EMU-QLD                        1:10.65  
  8 Blake, Lachlan            14 TAN-QLD                        1:11.95  
  9 Louis, Colby              14 YEP-QLD                        1:12.10  
 10 Leslie, Aedan             14 EHS-QLD                        1:16.11  
 
Event 31  Women 17 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Kayla            15 YEP-QLD                        1:07.41    6  
  2 Grant, Harriet            15 CNS-QLD                        1:09.63    5  
  3 Born, Megan               16 MKY-QLD                        1:11.01    4  
  4 De Rooy, Emily            15 ARC-QLD                        1:11.52    3  
  5 Aili, Jessica             16 TPB-QLD                        1:13.34    2  
  6 Chauvin-Hartmann, Zara    15 CNS-QLD                        1:15.60    1  
  7 Paskins, Isabelle         16 YEP-QLD                        1:15.98  
  8 Pegg, Hallie              15 ARC-QLD                        1:25.72  
  9 Sanderson, Alexis         16 CNS-QLD                        1:27.39  
 10 Stevens, Bayley           15 CNS-QLD                        1:30.22  
 11 Heyer, Caitlyn            16 TPB-QLD                        1:31.96  
 
Event 32  Men 17 & Under 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spark, Jacob              16 EMU-QLD                          58.87    6  
  2 Mitchell, Nathan          16 EMU-QLD                        1:01.98    5  
  3 Hardy, Lincoln            15 TPB-QLD                        1:02.24    4  
  4 Hebbard, Mason            16 EMU-QLD                        1:02.36    3  
  5 Murphy, Ethan             16 EMU-QLD                        1:04.27    2  
  6 Haigh, Mitchell           16 TAN-QLD                        1:07.67    1  
  7 Telford, Hayden           15 ELLIS-QLD                      1:08.69  
  8 Skerman, Reghan           15 TAN-QLD                        1:09.09  
  9 Bryant, Finn              16 TAN-QLD                        1:09.57  
 10 Born, Joachim             15 MKY-QLD                        1:10.00  
 11 Everingham, Kiah          15 EHS-QLD                        1:15.28  
 12 Fifield, Liam             16 CNS-QLD                        1:15.86  
 13 Lester, Jackson           15 BUN-QLD                        1:19.78  
 14 Heads, Liam               16 BUN-QLD                        1:21.13  
 15 Penny, Mason              15 TPB-QLD                        1:23.75  
 16 Penny, Max                15 TPB-QLD                        1:26.46  
 17 Sparkes, Scott            16 CNS-QLD                        1:28.10  
 
Event 33  Women Open 200 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Grant, Harriet            15 CNS-QLD                        2:31.41    6  
  2 Chauvin-Hartmann, Zara    15 CNS-QLD                        2:34.83    5  
  3 Breitkreutz, Zoe          17 ARC-QLD                        2:39.04    4  
  4 Bryant, Poppy             18 TAN-QLD                        2:53.79    3  
 
Event 34  Men Open 200 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Cody                17 ARC-QLD                        2:17.50    6  
  2 Adams, Harrison           17 ARC-QLD                        2:23.15    5  
  3 Williams, Hayden          21 ARC-QLD                        2:28.24    4  
  4 Telford, Hayden           15 ELLIS-QLD                      2:45.14    3  
  5 Buchanan, Martin          21 ARC-QLD                        3:00.34    2  
 
Event 35  Women 30-39 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotz, Alesha              35 YEP-QLD                        1:30.04    6  
 
Event 36  Men 30-39 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Ryan             30 EHS-QLD                        1:10.14    6  
  2 Cumming, Matthew          37 YEP-QLD                        1:11.81    5  
  3 Horobin, Heath            38 CNS-QLD                        1:22.63    4  
 
Event 37  Women 40 & Over 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Rooy, Kylee            44 ARC-QLD                        1:18.33    6  
  2 Adams, Narelle            51 ARC-QLD                        1:37.88    5  
  3 Grant, Annabel            51 CNS-QLD                        1:43.50    4  
 
Event 38  Men 40-49 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Born, Greg                46 MKY-QLD                        1:13.24    6  
  2 Hogben, Stuart            42 EHS-QLD                        1:13.59    5  
  3 Edwards, Jason            46 CNS-QLD                        1:16.91    4  
  4 Swaffield, Mark           48 YEP-QLD                        1:17.69    3  
  5 Fifield, Mark             49 CNS-QLD                        1:20.03    2  
  6 Lynch, John               46 YEP-QLD                        1:20.34    1  
  7 White, Nathan             42 CNS-QLD                        1:22.10  
  8 Everingham, Jason         42 EHS-QLD                        1:27.29  
  9 Stevens, Paul             48 CNS-QLD                        1:27.43  
 
Event 39  Men 50 & Over 100 LC Meter Obstacle Swim
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Herb               63 ARC-QLD                        1:25.95    6  
 
Event 40  Women 15 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leong, Lara               14 TPB-QLD                          43.79    6  
  2 Prizeman, Madeline        14 ARC-QLD                          46.29    5  
  3 McMenamin, Milli          14 CNS-QLD                          49.91    4  
  4 Goudie, Caitlyn           14 YEP-QLD                          53.06    3  
  5 Bragg, Lucy               14 TPB-QLD                          57.86    2  
  6 Fifield, Charlotte        14 CNS-QLD                          58.54    1  
  7 Sharpe, Madison           14 TAN-QLD                          59.41  
 -- Richardson, Paris         14 TAN-QLD                            DNF  
 
Event 41  Men 15 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Joshua          14 EMU-QLD                          39.84    6  
  2 Paskins, Zachary          14 YEP-QLD                          41.64    5  
  3 Moote, Kento              14 CNS-QLD                          44.62    4  
  4 Daly, Jack                14 CNS-QLD                          46.65    3  
  5 Harte, Tom                14 TPB-QLD                          47.77    2  
  6 Leslie, Aedan             14 EHS-QLD                          48.52    1  
  7 Louis, Colby              14 YEP-QLD                          53.72  
  8 Tapp, Max                 14 EMU-QLD                          55.15  
 -- Dalton, Kian              14 TPB-QLD                             DQ  
 
Event 42  Women 17 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Aili, Jessica             16 TPB-QLD                          44.56    6  
  2 De Rooy, Emily            15 ARC-QLD                          45.29    5  
  3 Osborne, Kayla            15 YEP-QLD                          45.97    4  
  4 Close, Keesha             15 MKY-QLD                          48.20    3  
  5 Chauvin-Hartmann, Zara    15 CNS-QLD                          48.47    2  
  6 Born, Megan               16 MKY-QLD                          50.31    1  
  7 Grant, Harriet            15 CNS-QLD                        1:02.55  
 
Event 43  Men 17 & Under 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spark, Jacob              16 EMU-QLD                          33.94    6  
  2 Hardy, Lincoln            15 TPB-QLD                          37.90    5  
  3 Mitchell, Nathan          16 EMU-QLD                          38.89    4  
  4 Murphy, Ethan             16 EMU-QLD                          40.01    3  
  5 Hebbard, Mason            16 EMU-QLD                          43.03    2  
  6 Telford, Hayden           15 ELLIS-QLD                        43.33    1  
  7 Bryant, Finn              16 TAN-QLD                          43.93  
  8 Haigh, Mitchell           16 TAN-QLD                          44.41  
  9 Born, Joachim             15 MKY-QLD                          49.03  
 10 Skerman, Reghan           15 TAN-QLD                          49.47  
 11 Everingham, Kiah          15 EHS-QLD                          52.37  
 
Event 44  Women Open 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Breitkreutz, Zoe          17 ARC-QLD                          44.95    6  
  2 Bryant, Poppy             18 TAN-QLD                          58.62    5  
 
Event 45  Men Open 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Cody                17 ARC-QLD                          37.22    6  
  2 Adams, Harrison           17 ARC-QLD                          41.72    5  
  3 Williams, Hayden          21 ARC-QLD                          47.38    4  
 
Event 46  Women 30-39 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotz, Alesha              35 YEP-QLD                        1:29.83    6  
 
Event 47  Men 30-39 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Ryan             30 EHS-QLD                          43.20    6  
  2 Cumming, Matthew          37 YEP-QLD                          52.51    5  
  3 Horobin, Heath            38 CNS-QLD                          56.32    4  
 
Event 48  Women 40 & Over 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Rooy, Kylee            44 ARC-QLD                          55.70    6  
  2 Grant, Annabel            51 CNS-QLD                        1:13.92    5  
 
Event 49  Men 40-49 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Edwards, Jason            46 CNS-QLD                          45.31    6  
  2 Hogben, Stuart            42 EHS-QLD                          46.04    5  
  3 Born, Greg                46 MKY-QLD                          48.91    4  
  4 Swaffield, Mark           48 YEP-QLD                          52.24    3  
  5 White, Nathan             42 CNS-QLD                          56.92    2  
  6 Fifield, Mark             49 CNS-QLD                          57.23    1  
  7 Stevens, Paul             48 CNS-QLD                        1:06.52  
  8 Sinclair, Matt            40 CNS-QLD                        1:06.92  
 
Event 50  Men 50 & Over 50 LC Meter Manikin Carry
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Herb               63 ARC-QLD                        1:16.25    6  
 
Event 51  Women 15 & Under 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Prizeman, Madeline        14 ARC-QLD                        1:12.76    6  
  2 Leong, Lara               14 TPB-QLD                        1:17.00    5  
  3 Goudie, Caitlyn           14 YEP-QLD                        1:18.06    4  
  4 McMenamin, Milli          14 CNS-QLD                        1:18.83    3  
  5 Sharpe, Madison           14 TAN-QLD                        1:25.60    2  
 -- Richardson, Paris         14 TAN-QLD                             DQ  
 
Event 52  Men 15 & Under 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paskins, Zachary          14 YEP-QLD                        1:11.45    6  
  2 Williams, Joshua          14 EMU-QLD                        1:12.70    5  
  3 Leslie, Aedan             14 EHS-QLD                        1:13.39    4  
  4 Harte, Tom                14 TPB-QLD                        1:15.08    3  
  5 Louis, Colby              14 YEP-QLD                        1:16.46    2  
  6 Daly, Jack                14 CNS-QLD                        1:20.84    1  
  7 Tapp, Max                 14 EMU-QLD                        1:25.26  
  8 Moote, Kento              14 CNS-QLD                        1:25.70  
 
Event 53  Women 17 & Under 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Rooy, Emily            15 ARC-QLD                        1:09.65    6  
  2 Chauvin-Hartmann, Zara    15 CNS-QLD                        1:10.89    5  
  3 Osborne, Kayla            15 YEP-QLD                        1:12.07    4  
  4 Aili, Jessica             16 TPB-QLD                        1:18.57    3  
  5 Grant, Harriet            15 CNS-QLD                        1:19.29    2  
  6 Close, Keesha             15 MKY-QLD                        1:23.50    1  
  7 Born, Megan               16 MKY-QLD                        1:24.80  
 
Event 54  Men 17 & Under 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Spark, Jacob              16 EMU-QLD                          59.70    6  
  2 Hebbard, Mason            16 EMU-QLD                        1:00.75    5  
  3 Mitchell, Nathan          16 EMU-QLD                        1:01.54    4  
  4 Hardy, Lincoln            15 TPB-QLD                        1:04.26    3  
  5 Murphy, Ethan             16 EMU-QLD                        1:06.08    2  
  6 Skerman, Reghan           15 TAN-QLD                        1:10.34    1  
  7 Bryant, Finn              16 TAN-QLD                        1:14.01  
  8 Everingham, Kiah          15 EHS-QLD                        1:18.03  
  9 Telford, Hayden           15 ELLIS-QLD                      1:18.89  
 10 Born, Joachim             15 MKY-QLD                        1:21.28  
 11 Haigh, Mitchell           16 TAN-QLD                        1:23.26  
 
Event 55  Women Open 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Breitkreutz, Zoe          17 ARC-QLD                        1:10.38    6  
  2 De Rooy, Kylee            44 ARC-QLD                        1:19.67    5  
  3 Bryant, Poppy             18 TAN-QLD                        1:36.65    4  
 
Event 56  Men Open 100 LC Meter Manikin Carry w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Cody                17 ARC-QLD                          58.48    6  
  2 Adams, Harrison           17 ARC-QLD                        1:04.88    5  
  3 Bennett, Ryan             30 EHS-QLD                        1:11.56    4  
  4 Williams, Hayden          21 ARC-QLD                        1:20.00    3  
 
Event 57  Women 13-16 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:06.25    6  
     1) Grant, Harriet 15               2) McMenamin, Milli 14            
     3) Fifield, Charlotte 14           4) Chauvin-Hartmann, Zara 15      
  2 Yeppoon Slsc-QLD  'A'                                       2:06.34    5  
     1) Osborne, Kayla 15               2) Goudie, Caitlyn 14             
     3) Paskins, Isabelle 16            4) Gwynne, Tai 13                 
  3 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         2:14.98    4  
     1) Hart, Paris 14                  2) Bragg, Lucy 14                 
     3) Leong, Lara 14                  4) Aili, Jessica 16               
 
Event 58  Men 13-16 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Emu Park Slsc-QLD  'A'                                      1:48.64    6  
     1) Spark, Jacob 16                 2) Murphy, Ethan 16               
     3) Mitchell, Nathan 16             4) Hebbard, Mason 16              
  2 Townsville Picnic Bay Slsc-QLD  'A'                         2:02.56    5  
     1) Hardy, Lincoln 15               2) Harte, Tom 14                  
     3) Dalton, Kian 14                 4) Penny, Jaidan 14               
  3 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:07.34    4  
     1) Fifield, Liam 16                2) Sparkes, Scott 16              
     3) Daly, Jack 14                   4) Moote, Kento 14                
  4 Yeppoon Slsc-QLD  'A'                                       2:10.78    3  
     1) Goudie, Kade 13                 2) Newton, Jack 13                
     3) Paskins, Zachary 14             4) Louis, Colby 14                
 
Event 59  Women Open 200 LC Meter 4 x 50m Medley Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Arcadian Slsc-QLD  'A'                                      2:10.41    6  
     1) Breitkreutz, Zoe 17             2) De Rooy, Emily 15              
     3) Pegg, Hallie 15                 4) De Rooy, Kylee 44              
  2 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:27.57    5  
     1) Sanderson, Alexis 16            2) Stevens, Bayley 15             
     3) Grant, Harriet 15               4) Chauvin-Hartmann, Zara 15      
 
Event 60  Men Open 200 LC Meter 4 x 50m Medlay Relay Relay
===============================================================================
    Team                                                          Finals Points 
===============================================================================
  1 Arcadian Slsc-QLD  'A'                                      1:54.73    6  
     1) Adams, Harrison 17              2) Buchanan, Martin 21            
     3) Roth, Cody 17                   4) Williams, Hayden 21            
  2 Elliott Heads Slsc-QLD  'A'                                 2:03.00    5  
     1) Bennett, Ryan 30                2) Everingham, Kiah 15            
     3) Holden, Craig 43                4) Hogben, Stuart 42              
  3 Yeppoon Slsc-QLD  'A'                                       2:05.75    4  
     1) Swaffield, Mark 48              2) Easton, Adam 36                
     3) Cumming, Matthew 37             4) Lynch, John 46                 
  4 Cairns Slsc-QLD  'A'                                        2:19.31    3  
     1) Edwards, Jason 46               2) Sinclair, Matt 40              
     3) Fifield, Liam 16                4) Fifield, Mark 49               
 
Event 61  Women 15 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Leong, Lara               14 TPB-QLD                        1:15.18    6  
  2 Goudie, Caitlyn           14 YEP-QLD                        1:16.45    5  
  3 Prizeman, Madeline        14 ARC-QLD                        1:16.67    4  
  4 McMenamin, Milli          14 CNS-QLD                        1:16.96    3  
  5 Fifield, Charlotte        14 CNS-QLD                        1:20.67    2  
  6 Hart, Paris               14 TPB-QLD                        1:26.38    1  
  7 Richardson, Paris         14 TAN-QLD                        1:29.65  
  8 Bragg, Lucy               14 TPB-QLD                        1:30.27  
 -- Sharpe, Madison           14 TAN-QLD                             DQ  
 
Event 62  Men 15 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Paskins, Zachary          14 YEP-QLD                        1:10.56    6  
  2 Harte, Tom                14 TPB-QLD                        1:12.89    5  
  3 Daly, Jack                14 CNS-QLD                        1:16.47    4  
  4 Williams, Joshua          14 EMU-QLD                        1:17.88    3  
  5 Leslie, Aedan             14 EHS-QLD                        1:18.37    2  
  6 Tapp, Max                 14 EMU-QLD                        1:19.08    1  
  7 Dalton, Kian              14 TPB-QLD                        1:20.51  
  8 Moote, Kento              14 CNS-QLD                        1:29.17  
 -- Louis, Colby              14 YEP-QLD                             DQ  
 
Event 63  Women 17 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Osborne, Kayla            15 YEP-QLD                        1:09.59    6  
  2 De Rooy, Emily            15 ARC-QLD                        1:11.64    5  
  3 Chauvin-Hartmann, Zara    15 CNS-QLD                        1:12.58    4  
  4 Aili, Jessica             16 TPB-QLD                        1:18.47    3  
  5 Grant, Harriet            15 CNS-QLD                        1:18.53    2  
  6 Paskins, Isabelle         16 YEP-QLD                        1:19.77    1  
  7 Close, Keesha             15 MKY-QLD                        1:20.62  
  8 Born, Megan               16 MKY-QLD                        1:26.42  
 
Event 64  Men 17 & Under 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Mitchell, Nathan          16 EMU-QLD                        1:06.41    6  
  2 Hardy, Lincoln            15 TPB-QLD                        1:06.42    5  
  3 Spark, Jacob              16 EMU-QLD                        1:06.85    4  
  4 Murphy, Ethan             16 EMU-QLD                        1:08.48    3  
  5 Hebbard, Mason            16 EMU-QLD                        1:11.75    2  
  6 Born, Joachim             15 MKY-QLD                        1:17.70    1  
  7 Skerman, Reghan           15 TAN-QLD                        1:19.62  
  8 Lester, Jackson           15 BUN-QLD                        1:20.50  
  9 Haigh, Mitchell           16 TAN-QLD                        1:21.92  
 10 Everingham, Kiah          15 EHS-QLD                        1:22.71  
 11 Telford, Hayden           15 ELLIS-QLD                      1:24.42  
 -- Heads, Liam               16 BUN-QLD                             DQ  
 -- Bryant, Finn              16 TAN-QLD                             DQ  
 
Event 65  Women Open 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Breitkreutz, Zoe          17 ARC-QLD                        1:16.03    6  
  2 Bryant, Poppy             18 TAN-QLD                        1:21.70    5  
 
Event 66  Men Open 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Roth, Cody                17 ARC-QLD                        1:04.53    6  
  2 Adams, Harrison           17 ARC-QLD                        1:09.59    5  
  3 Williams, Hayden          21 ARC-QLD                        1:15.55    4  
  4 Sinclair, Matt            40 CNS-QLD                        1:18.76    3  
 
Event 67  Women 30-39 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotz, Alesha              35 YEP-QLD                        1:33.33    6  
 
Event 68  Men 30-39 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Bennett, Ryan             30 EHS-QLD                        1:15.41    6  
  2 Cumming, Matthew          37 YEP-QLD                        1:18.15    5  
  3 Easton, Adam              36 YEP-QLD                        1:19.59    4  
 -- Horobin, Heath            38 CNS-QLD                             DQ  
 
Event 69  Women 40 & Over 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 De Rooy, Kylee            44 ARC-QLD                        1:17.01    6  
  2 Adams, Narelle            51 ARC-QLD                        1:32.13    5  
  3 Grant, Annabel            51 CNS-QLD                        1:41.40    4  
 
Event 70  Men 40-49 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogben, Stuart            42 EHS-QLD                        1:13.88    6  
  2 Born, Greg                46 MKY-QLD                        1:19.56    5  
  3 Lynch, John               46 YEP-QLD                        1:20.65    4  
  4 Swaffield, Mark           48 YEP-QLD                        1:20.69    3  
  5 Fifield, Mark             49 CNS-QLD                        1:20.78    2  
  6 Stevens, Paul             48 CNS-QLD                        1:22.35    1  
  7 Everingham, Jason         42 EHS-QLD                        1:23.86  
  8 Edwards, Jason            46 CNS-QLD                        1:24.92  
  9 White, Nathan             42 CNS-QLD                        1:32.87  
 
Event 71  Men 50 & Over 100 LC Meter Manikin Tow w Fins
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals Points 
===============================================================================
  1 Adams, Herb               63 ARC-QLD                        1:36.29    6